Rüyada ŞAHİN Görmek

Rüyada Şahin Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada ŞAHİN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada şahin görmek, amirliğe, patronluğa, başkanlığa ya da söz ve yetki sahibi biri olmaya işaret eder. Bu rüya kıdemi arttıkça, merhameti ve vicdanı azalan kişiye tabir edilir. Kişi, maaş ve rütbe kazandıkça insaniyetini yitirecek ve katılaşacak demektir. Hatta bu kişi için artık acı çekmeyen ve kalbi nasır tutmuş kişi benzetmesi bile yapılmaktadır. Rüyada şahin görmek, insanlara eziyet eden, yüksek koltuk sahibi bir kimseyle tabir edilir.

Rüyada Şahin Yavrusu Görmek
   Rüyada şahin yavrusu görmek, henüz olgunlaşmamış rütbeye delalet eder. Daha açık bir ifadeyle, kişinin henüz koltuğunun yükselmesine vakit olduğu anlamına gelir. Kişi bu yükselişi sabırsızlıkla bekliyor demektir.

Rüyada Şahin Tutmak
   Rüyasında şahin tuttuğunu gören kişi, menfaat ve saygınlık elde edecektir diye yorumlanır. Kişi, turnayı gözünden vuracak ve elde ettiği fayda sayesinde herkesin gözünde bir anda yükselecek, sevildiği için değil sırf elde edeceği variyet sayesinde itibar sahibi olacaktır.

Rüyada Şahin Öldürmek
   Rüyasında şahin öldürdüğünü gören kişi, arkasında gıybet edenlerden, kem gözlü kişilerden, mal varlığına sahip olmak için açığını yakalamayı bekleyen akrabalardan, ticaret hayatındaki rakiplerinden kurtulacak ve başarıya giden yolda önü açılacaktır.

Rüyada Beyaz Şahin Görmek
   Rüyada beyaz şahin gören kişi, çevresinde büyük hayranlık uyandıracak, herkesi kendisine hayran bırakacak ve arkasından helal olsun dedirtecek kadar hayırlı ve güzel işler yapacak ve bu sayede tüm dikkatleri üzerine toplayacak diye yorumlanır.

Rüyada Ölü Şahin Görmek
   Rüyasında ölü şahin gören kişi, hayatın zorluğundan kurtulacak, işleri ve yükü hafifleyecek, daha az çalışarak daha fazla gelir sahibi olacaktır. Bu rüyayı gören kişi kısa süre içerisinde kendisine dert olan tüm problemlerden de kurtulup, hiç olmadığı kadar huzurlu ve mutlu olacak demektir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Rüyada şahin görmenin dört tabiri vardır:

1-Makam

2-Komutanlık

3-Mal ve nimet

4-Evlat.

İbn-i Şirin :
   Şahin görmek; zalim bir hakimden büyüklük bulacağınıza

Bir şahinin size itaat ettiğini görmek; çocuk sahibi olacağınıza işarettir.

Kirmani :
   Şahin; çok bilgili kişiye işarettir.

İhya Rüya Tabirleri :
   Vefasız ve zalim yöneticiye, Bu kuşa sahip olmak geçici bir göreve getirilmeye delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen şahin, vefası olmayan zalim bir devlet başkanıdır.

Seyyid Süleyman :
   Rüyasında beyaz bir şahin tuttuğunu görenin, itibar ve makamı çok yüce olur. Sahinin elinden kaçtığını gören, elindeki imkanları kaybeder. Sahinin elinden düşüp, öldüğünü gören; fakir düşer, aşağılanır. Elinin üzerinde şahin gören, şeref ve mertebe sahibi olur.
Kirmani'ye göre avlanmak için şahin satın alan; şeref ve itibar kazanır. Büyük bir memuriyete geçer ve arzusu hasıl olur.
Cafer-i Sadık ehlileştirilmiş şahini şunlarla manalandırıyor: Ferah, müjde, murat, mal ve emrin yerine gelmesi.

Vahşi şahin; zalim bir hakim, asi evlat ve eşkıyayı temsil eder.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyanızda beyaz bir şahin kuşu tuttuğunuzu görmeniz; sizin kadrinizin yüksekliğine ve izzete ereceğinize işaret eder. Bir kimsenin rüyasında elinde bir şahin kuşu olduğunu görmesi o kimsenin itibarının artacağına işaret eder. Rüyanızda bir şahinin elinizden uçup gittiğini görmeniz; sizin şeref ve mevkinizin tükeneceğine, rüyanızda bir şahinin elinizden düşüp öldüğünü görmeniz; sizin mevkinizden düşeceğinize ve fakirleşeceğinize yorumlanır. Rüyanızda av avlamak için bir şahin satın aldığınızı görmeniz; sizin bir işe gireceğinize, muradınızın hâsıl olacağına ve itibarınızın artacağına delalet eder. Bir kadının rüyasında eteğinin altına bir şahinin saklandığını görmesi; o kadının bir erkek çocuk doğuracağına, eğer şahinin ayağında çıngırak varsa o kadının bir kız çocuğu doğuracağına delalet şeklinde yorumlanır.
Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi