Rüyada ŞAPKA Görmek

Rüyada Şapka Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir
RüyadaŞAPKA görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?


Rüyada ŞAPKA Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada şapka görmek sağlıklı ve mutlu olmaya delalet eder. Rüya sahibi başarıların altına imzasını atan kişi olacak, her zorluğun üstesinden gelecek, her türlü sıkıntıyı göğüsleyecek demektir. Rüyada şapka gören kişi çevresindekilere de faydası dokunan, güçlü, arkası sağlam, cömert ve eli açık kimse olarak tabir edilir.
Rüyada şapka görmek, bilgili, akıllı, kültürlü, adından hep iyi söz edilen, herkes tarafından sevilen, saygı duyulan ve baş üstünde taşınan kişiye işaret eder. Bu kişi herkese mutlaka küçük de olsa yararı olmuş kimse olduğu için sevenleri, koruyup kollayanları ve duacıları çoktur. Çok seviliyor olması nedeni ile kimsenin kendisine en ufak bir laf bile söylemesine izin verilemez.

Rüyada Şapka Giymek
   Rüya sahibinin başında dönen güzel ve hayırlı işlerdir. Rüya sahibi büyük bir fırsat yakalayacak, bu sayede elinin darlıktan kurtulacağı kadar kazanca ulaşacak, nimet sıkıntısından da kurtulacak diye ifade edilir.

Rüyada Şapka Kaybetmek
   Kötü olaylara işaret eder. Rüya sahibi zor durumda kalacak, bütçesinde büyük bir açık meydana gelecek ve maddi anlamda büyük sıkıntı yaşayacak demektir.

Rüyada Şapka Satın Almak
   Rüya sahibinin başına bela olacağı bir işe gireceğine fakat çevresindekiler sayesinde zarar almadan kurtulacağına delalet eder. Aynı zamanda ortaklık yapılan bir işte hatırı sayılır kazanç elde edeceğine yorulur.

Rüyada Şapka Atmak
   Rüya sahibinin aile bireylerinden birine fena şekilde kızacağı, evini ayıracağı ve uzun süreli, belki de bir daha bir araya gelmemek üzere bir uzaklık yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Şapka Hediye Almak
   Kısmet anlamına gelir. Rüya sahibi birinin aracılığıyla büyük bir kısmete konacak demektir. Rüyada şapka hediye aldığını gören kişi için, bir de güzel ve sürpriz bir haber alıp, çok mutlu olacağı şeklinde yorum yapılır.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada şapka görmenin altı tabiri vardır:

1-Yöneticilik

2-Riyaset

3-Büyüklük

4-İzzet

5-Miktar

6-Makam.

İbn-i Şirin :

Şapka görmek; şapkanın değerince saygınlığınızın artacağına

Şapkanızın üzerine mendil koyduğunuzu görmek; sırrınızı insanlardan gizleyeceğinize

Başınızda ipekten bir şapka olduğunu görmek; hayra

Başınızda altından bir şapka olduğunu görmek; mala

Başınızda inciden bir şapka olduğunu görmek; saygınlığınızın artacağına

Başınızda demirden bir şapka olduğunu görmek; söz sahibi birinden kuvvet ve destek alacağınıza işarettir.

Kirmani :
   Başınızda kanlı bir şapka olduğunu görmek; halk arasında saygın biri olduğunuza inandığınıza, boş ve gereksiz konuşacağınıza işarettir.

Cabir Mağribi :

Kış mevsiminde yazlık şapka taktığınızı görmek; murada ereceğinize

Yaz mevsiminde kışlık şapka taktığınızı görmek; bunun aksine işarettir.

Kirmani :

Başınızda gerçek hayatta da sahip olduğunuz siyah bir şapka olduğunu görmek; menfaat elde edeceğinize

Başınızda şapka olduğunu ve düştüğünü görmek; üzüleceğinize

Birilerinin başınızdaki şapkayı aldıklarını görmek; makamınızı yitireceğinize

Başınızda yeni bir şapka olduğunu görmek; saygınlığınızın artacağına

Başınızda beyaz bir şapka olduğunu görmek; inancı temiz biri olduğunuza

Başınızda yeşil bir şapka olduğunu görmek; itaatkar biri olacağınıza

Başınızda kırmızı bir şapka olduğunu görmek; inancınızın eksik olduğuna

Başınızda sarı bir şapka olduğunu görmek; hastalanacağınıza

Elinizde veya başınızda altın işlemeli bir şapka olduğunu görmek; gördüğünüz şapkanın değerince saygınlık kazanacağınıza işarettir.


Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada şapka görülmesi; şapkanın cinsine göre tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında kenarları geniş ve güneşten kendini korumak için bir şapka giydiğini görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Yeni şapka yeni bir işe, kumaş şapka şeref ve itibara, eski ve kirli şapka yoksulluğa ve itibar kaybetmeye, Şapka siperliğe emniyet ve tedbire, küçük mutululuklara, Şapka bazen yabancı hayranlığına ve züppeliğe delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Sarık.)


MollaCami Tabiri :
   Rüyada şapka görmek, keder ve üzüntüye işarettir.

Seyyid Süleyman :
   Geniş kenarlı, hasır şapka giydiğini gören, sıkıntıdan kurtulur. Hristiyan gençlerinin kullandığı türde bir şapka giydiğini gören, küfre meyleder. Kumaştan imal edilmiş şapka giymek; üzüntüye işaret eder.
Etiketler: kasket, fotör, külah, kep, fes, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi