Rüyada ŞARAP Görmek

Rüyada Şarap Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada ŞARAP Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada şarap görmek, doğru olmayan yollara sapmaya, yanlış arkadaşlıklar edinmeye ve bu kişilerin aklıyla hareket etmeye tabir edilir. Kişi kendisine arkadaş olacak ve hayır getirecek zannettiği bu kişiler nedeniyle huy değiştirecek daha önce hiç yapmadığı şeyler yapmaya başlayacak, kendisi bile kendisini tanımaz olacak demektir. Rüya sahibi, eskiden kimsenin bir iğnesine tenezzül etmezken, şimdi bir kuruşu nasıl bedavadan kazanacağının hesabını yapar olmuştur.

Rüyada Şarap Şişesi Görmek
   Rüyasında şarap şişesi gören kişi, engin bilgi birikimine ve hayat tecrübesine sahip bir kimseden akıl isteyecek demektir. Eğer aldığı fikir aklına yatarsa bu öğüde uyacak fakat aldığı fikir içine sinmezse o zaman kendisine verilen ve aslında uyması durumunda kendisini sıkıntıdan kurtaracak olan öğüde uymayarak zararlı çıkacak demektir.

Rüyada Şarap Kadehi Görmek
   Rüyasında şarap kadehi gören kişi, hayati adımlar atacak ve belki de hayatının dönüm noktası olacak işlerin altına imzasını atacak ve bu işlerden hayır bulacaktır.

Rüyada Şarap İçen Birini Görmek
   Rüyasında şarap içen bir kimseyi gören rüya sahibi, kendisi için faydalı olacak, aklı başında, konuşmasını bilen, toplum insanı olan ve saygınlık gören bir kişi ile ahbaplık edecek ve kendisinden büyük hayır görecektir diye tabir edilir.

Rüyada Şarap İçmek
   Rüyada şarap içmek de benzer şekilde yorumlanır. Rüya sahibi için güzel dilekler ve dualarda bulunan bir kimsenin varlığına delalet eder. Bu kişi rüya sahibini koruyup kollayacak, üzerine titreyecek ve rüya sahibi için hiçbir Allah’ın kuluna ileri geri laf ettirmeyecektir.

Rüyada Kırmızı Şarap Görmek
   Rüyada kırmızı şarap evin hanımına işaret eder. Bu hanım, cefakar, anlayışlı, ketum ve güzel kişi olarak tasvir edilir. Evinin sırrını ve sorunlarını kimseye söylemez.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada şarap görmenin üç tabiri vardır:

1-Haram mal yemek

2-Evlenmek

3-Nimet.

Şarap satıcısı; sürekli kavga ve fitne peşinde olan kimseye işarettir.

Allame Meclisi :
   Şarap içtiğinizi görmek; haram mal elde edeceğinize işarettir.

Müellif :

Kaynatılmış şarap görmek; haram mala

Kaynatılmış şarap içip sarhoş olmak; sarhoş olduğunuz ölçüde mal elde edeceğinize

Şarap içmeden sarhoş olduğunuzu görmek; korku ve endişe içinde olacağınıza

Şarap içinde boğulduğunuzu görmek; bir düşmanlığa kurban gideceğinize

Kaynatılmış şarap satmak; haram bir şey satacağınıza işarettir.

İbn-i Şirin :

Şarap; haram mala

Şarap içinde boğulduğunuzu görmek; fitneye düşeceğinize

Şarap içtiğinizi görmek; içtiğiniz şarap miktarınca haram mal elde edeceğinize

Kaynatılmış şarap içmek; güçlükle haram mal elde edeceğinize

Evinizde bol miktarda şarap olduğunu görmek; gördüğünüz şarap miktarınca bir köylü veya çiftçiden menfaat elde edeceğinize işarettir.

Kirmani :
   Şarap içtiğinizi ve sarhoş olduğunuzu görmek; sarhoşluğunuz miktarınca saygınlık elde edeceğinize

Elinizde bir şarap kadehi olduğunu ve eşinizin onu elinizden aldığını görmek; geçim yüzünden eşinizle münakaşa edeceğinize…

İçinden şarap akan bir derede yüzdüğünüzü görmek; dünyevi belalara uğrayacağınıza

Şarap içmeden sarhoş olduğunuzu görmek; içinizi bir korku kaplayacağına işarettir. "İnsanları da sarhoş bir halde görürsün. Oysa onlar sarhoş değillerdir."[191]

Cabir Mağribi :
   Şaraba su katarak içtiğinizi görmek; faiz yiyeceğinize işarettir.


Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada şarap içmek; dünyada kuvvete, kudrete ve ahiret işlerini ihmale, bir yoruma göre de Allah'a karşı isyan etmeye yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
   Bakınız; İçki İçmek.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada şarap içmek; dünyada kuvvet ve kudrete, buna mukabil ibadette gevşek davranmaya ve günah işlemeye delalet eder.
İbn-i Şirin demiştir ki: Rüyasında, geniş ve süslü bir bahçede şarap içtiğini gören; Kevser Sarabı içer. Henüz kıvamına gelmemiş, şıra halindeki şaraptan içtiğini gören; üzülür. Tatlı şarap içen, elindeki ni'meti çabucak kaybeder. Acı şarap içen, haram mal kazanır. Bilahare fakir düşer.

Tatlı üzüm şerbeti içmek; mal, hayır ve ni'mettir. Üzüm ve hurma şaraplarının tabiri aynıdır.
Etiketler: şarapçı, alkol, içki, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi