Rüyada ŞARKI Görmek

Rüyada Şarkı Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada ŞARKI Görmek Rüya Tabirleri


    Rüyada şarkı görmek, genellikle hayal dünyasında yaşanıldığına ve bu nedenle ayağın yere sağlam basmaması, iş ve özel hayatta sıkıntılarla karşılaşılması şeklinde tabir edilir. Rüya sahibinin var olan hayatından sıkıldığını, değişiklik yapmak istediğini ancak mantığı ile hareket etmediğini de alamet eden rüya, aile içinde yaşanan sorumsuzluk yüzünden eşlerin aralarında kavga çıkmasına da alamettir. İşyerinde aşırı rahat davranışlar sergileyen rüya sahibinin ihtar alması ve davranışlarına dikkat etmemesi halinde de işten çıkarılması şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Şarkı Dinlemek
   Kişinin kendisine yapılan eleştirilere kulak asmaması ve kendi burnunun dikine gitmesi yüzünden hayatının pek çok risk altında kaldığına, başına gelen olumsuzluklardan gerekli dersi çıkarmak yerine hala hayal aleminde yaşadığına, işinde de, evinde de pek çok sorun yaşamak zorunda kaldığına yorumlanır. Şarkı dinlemek bekar kişiler için hoş sohbet ve anlayışlı bir eşe sahip olmak şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Şarkı Söylemek
   Uzun süren borçların kapanmasına, kişinin rahatlaması ile beraber yeniden eski huzurlu ve neşeli günlerine kavuşacağına, ruhsal olarak yenilenip işine daha da konsantre olacağına ve başarılı bir iş hayatı sürdüreceğine alamet eder. Şarkı söylediğini gören kimse yeni arkadaşlar edineceği ortamlara girer ve sık sık seyahate çıkar. Bekarlar için pek çok macera dolu ilişki anlamına da gelen rüya, evli kişiler için de üçüncü bir şahısla yaşanacak gizli bir aşkın kişiyi zor durumda bırakacağına, çapkınlıkları yüzünden eşi ile arasının açılacağına delalet eder.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Rüyada şarkı söylemenin altı tabiri vardır:

1-Batıl söz

2-Üzüntü ve sıkıntı

3-Musibet

4-Rezillik

5-Serinlik

6-İlim ve hikmet öğrenmek.

İbn-i Şirin :

Şarkı; boş sözlere

Şarkı söylediğinizi görmek; batıl şeyler söyleyeceğinize, üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza

Ney eşliğinde şarkı söylemek; musibet göreceğinize

Şarkı dinlemek; yalan sözler işiteceğinize

(Erkekler için) yüksek sesle şarkı söylemek; halk arasında büyüklük kazanacağınıza işarettir. Sesiniz ne kadar yüksek çıkarsa adınız da bir o kadar duyulacak ve meşhur olacaksınız demektir. Sesinizin zayıf çıkması, şöhretinizin azalacağı anlamına gelir.

Kirmani :
   Bir yerde şarkı söylendiğini görmek; saygın kimseler ve fakirler için üzüntü ve sıkıntıya

Yüksek sesle şarkı söylemek; erkekler için şan ve şerefe, kadınlar içinse kötüye işarettir.

Çağdaş Ulema :

Komik şarkılar söylemek; sevindirici bir olayla karşılaşacağınıza

Komik şarkılar duymak; eğlenceyle meşgul olacağınıza

Biriyle komik şarkılar söylemek; iyi biriyle tanışacağınıza işarettir.Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında güzel bir sesle şarkı söylediğini görmesi; o kimsenin ticaretinin kazançlı olacağına, kişinin rüyasında ağlamaklı bir sesle şarkı söylediğini görmesi; o kişinin ticarî işlerinde zarar edeceğine yorumlanır. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Zengin bir kimsenin rüyasında çarşı içinde şarkı söylediğini görmesi; o kişinin rezil olacağına işaret eder. Fakir bir kimsenin rüyasında çarşıda şarkı söylediğini görmesi; o kimsenin aklını kaybedeceğine delalet eder. Rüyanızda herhangi bir hamamda şarkı söylediğinizi görmeniz; sizin gelişi güzel birtakım sözler sarf edeceğinize, rüyanızda bir yerde şarkı söylediğinizi görmeniz; o yerde bulunan dostlarınız ve arkadaşlarınız arasında ayrılığı gerektirecek yalan ve hile yapılacağına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sevgilisine şarkı söyleyerek ilanı aşk eylediğini görmesi; önce büyük bir sevince, sonra da keder ve üzüntüye maruz kalacağına yorumlanır.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada güzel sesle şarkı söylemek; kazanca, işarettir. Bunun aksi ise, zararla yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre bu rüya şunlarla tabir olunur: Alim, Hekim ve vaiz. Çarşıda şarkı söylemek; zengin için, hayasızlık, fakir için; akıl hastalığıdır. Hamamda şarkı söyleyen, gizli kapaklı konuşur. Bir mahalde şarkı söylemek; dostlar arasında ayrılığa sebep olacak yalana ve hileye işaret eder.

Sarkıcı görmek; alim, hakim ve halkı güzel sözlerle meftun eden, onları hayran bırakan bir şahsa delalettir.
Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi