Rüyada ŞEMSİYE Görmek

Rüyada Şemsiye Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada ŞEMSİYE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada şemsiye görmek iyi şeylere işaret eder. İnsanın çevresinde destek ve güç aldığı iyi insanlara, zenginliğe ve bol kazanca delalettir.
   Rüyasında yağmurlu bir havada elinde şemsiyeyle yürüyen kişinin, tek başına altından kalkamayacağı bir işinden dolayı birinden destek göreceği anlamına gelir.
   Elde tutulan şemsiye için kişiye görünen yol ve dar günlerde yanında olacak samimi bir kişi diyebiliriz, Ve bu sadık insan hep en zor günlerde, en kötü anlarda hemen koşup gelen kişi olarak tabir edilir.
   Şemsiyenin elde açık olması iyi kalpli, sırtını kolaylıkla yaslayabilecek dostlara işaret eder. Eğer şemsiye açılmamışsa bu da hayırlı şeylere, gelişecek ve yaşanacak sevindirici olaylara işaret eder.
   Eğer şemsiye yağmurda kullanılan şemsiyeden çok daha büyükse o zaman bu tehlikelerden, huzursuzluklardan, sıkıntıdan ve kuruntulardan uzak olmak anlamına gelir. Kimi rüya tabirleri şemsiyeyi, resmi bir işle ilişkilendirir. Rüyasına şemsiye giren kişinin resmi bir kurumda görev yapacağına ya da resmi bir kurum tarafından koruma altına alınacağına, bunun rahatlığını ve huzurunu yaşayacağına işaret ettiğini söylerler.

Rüyada Şemsiyeyle Yağmurda Yürümek
   Bu rüya hem kötüye hem iyiye işarettir. Aslında şemsiye için genel olarak bir zor gün dostu benzetmesi yapabiliriz ve dolayısıyla rüyada görülen şemsiye dost olarak yorumlanabilir. Şemsiyenin rüyada bizi yağmurda sırılsıklam olmaktan kurtardığını düşününce bu tabirin ne kadar yerinde bir tabir olduğu da ortaya çıkıyor. Rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümenin kötü tarafı kişinin karşılaşılacak bir engele işaret etmesidir. İyi tarafı ise bu kötü anda ona bir dost eli uzanıp onu kötü durumdan çekip çıkarmasıdır. Yani rüyada şemsiyeyle yağmurda yürümek rüya sahibi olan kişinin içine düşeceği zor bir durumdan onu Hızır gibi yetişerek kurtaracak olan birinin varlığına işaret eder.

Rüyada Kapalı Şemsiye Görmek
   Rüyada görülen kapanmış şemsiye şemsiye hayırlı şeylere işaret eder. Kapalı şemsiye güzel şeylere işaret eder. Rüyasında kapalı şemsiye gören kişi kendisi için hayırlara vesile olacak kısmetli bir işle karşılaşacaktır.

Rüyada Açık Şemsiye Görmek
   Rüyada açılmış şemsiye görmek güzel olana işarettir. Açık şemsiye duyulan iç huzurun ve rahatlığın simgesidir. Rüyada açık şemsiye gören rüya sahibinin bazı huzursuz ve gereksiz düşünceleri ortadan kalkacak iç huzuru ve ehemmiyeti bulacağına işarettir.

Rüyada Plaj Şemsiyesi Görmek
   Rüyada plaj şemsiyesi gibi büyük bir şemsiye görmek tüm kuruntulardan, kötü duygulardan, gereksiz tedirginliklerden uzakta olmaya ve kendiyle baş başa huzur içinde olmaya işaret eder. Kim ki rüyasında büyük bir şemsiyenin altındaysa o kişi bütün kötülüklerden uzaktır.

Rüyada Elinde Şemsiye Görmek
   Rüyada elde görülen şemsiye yer değişikliğine işaret eder. Bir tatile ya da güzel bir yolculuğa delalet eder. Gidilecek olan yerin günlük güneşlik, mis gibi bir bahar havasında olan aydınlık ve ferah bir yer olduğu tabir edilir. Rüyada şemsiye taşımak da hemen hemen aynı anlama gelir. Rüya sahibine görünen, aydınlık, ferah ve temiz bir yol demektir. Gidilecek olan yolun aydınlık yani kazasız belasız olacağına gidilecek olan yerin de hayırlı bir yer olacağına işaret eder.

Rüyada Şemsiye Satın Aldığını Görmek
   Kişiye faydası olacak, onun menfaatlerini ve haklarını savunacak, her anlamda eli kolu olacak, ona kol kanat gerecek, en sıkışık ve en zor anında imdadına yetişecek hayırlı bir dost edineceği anlamına gelir.

Rüyada Siyah Şemsiye Görmek
   İş konusunda büyük bir ayrıcalık sahibi olmak demektir. Kişinin mertebesinin yükselmesine ve bu sayede her yerde söz hakkının bulunmasına, çevresinde büyük bir ağırlığının olmasına, kendisini görenlerin saygıdan önünde eğilmesine delalet eder.

Rüyada Şemsiye Hediye Almak
   Gerçek hayatta hediyelerin en mukaddesini, en geçerlisini ve en makbulünü almaya işaret eder. Kişinin kendisi için büyük bir zaruret olan ve içinde bulunduğu imkansızlık nedeniyle alamadığı bir eşyanın kendisine hediye olarak geleceğine yorulur.

Rüyada Şemsiye Kırılması
   Rüyada şemsiyenin kırıldığını görmek İyi değildir. Rüyayı gören kişinin çok çaresiz ve çok savunmasız durumlara düşeceğine, elinde avucunda olanı yitireceğine ve adeta ortada kalacağına alamet eder. Rüya sahibinin yaşamını idame ettirmesine ve düzeninin devam etmesine vesile olan her türlü kolaylığın elinden yitip gitmesi anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Açmak
   Ferahlıktır, esenliktir ve meşakkatten kurtulmak demektir. Kişinin külfetinin ve gereksiz masraflarının azalmasına bu sayede elinin daha kolay döner olmasına, yaşamının daha keyifli hale gelmesine ve ihtiyaçlarını büyük kolaylık içinde giderebilmesine delalet eder.

Rüyada Şemsiye Unutmak
   İhmal edilen bir sorumluluk ya da iş sebebiyle kayıp yaşamaya işaret eder. Kişinin yerine getirmeyi unutacak bir görevi yüzünden çok zor, kötü ve bazı kimselerin gözünde komik durumlara düşeceğine ve o an için kendisini kurtarmak adına yapacak bir hamlenin kalmayacağına alamet eder.

Rüyada Kırmızı Şemsiye Görmek
   Kişinin şıklığı, zarafeti, güzelliği (yakışıklılığı) ve kibar tavrı ile dikkat çektiğine ve herkes tarafından bu güzel özellikleriyle konuşulacağına, takdir edileceğine ve örnek gösterileceğine yorulur. Rüya sahibinin giyimi, tavırları, çalışkanlığı, terbiyesi ve eğitimi ile deyim yerindeyse toplum içinde parmakla gösterilen kimse olacağı anlamına gelir.

Rüyada Sarı Şemsiye Açmak
   Naif, sakin, olgun ve uzlaşmacı bir tavır içerisinde olmaya, bu ilke ve şiarla yaşamaya ve bu güzel davranışlarla topluma öncülük etmeye yorulur. Rüyayı gören kişinin birleştirici, çözüm üreten ve sağduyulu kimse olduğu anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Taşımak
   Yardımcı, sekreter, danışman hizmetkar, dadı, bahçıvan gibi kimselere işaret eder. Rüyayı gören kişinin yaşamının temposu ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle yetişemediği diğer işlerini halletmesi için yanında çalıştıracağı kimselere yorulur. Rüya sahibinin hayatını kolaylaştıracak bazı insanların varlığına alamet eder.

Rüyada Şemsiye Verilmesi
   Rüyayı gören kişinin eline geçecek bir fırsat sayesinde başının dertten, elinin darlıktan, bedeninin hastalıktan ve ruhunun da gam, keder ve kasavetten kurtulacağına işaret eder. 
Rüya sahibinin çıkar yollar bulması demektir.

Rüyada Bir Sürü Şemsiye Görmek
   Kişinin çevresinin çok kalabalık olduğuna, çok sevildiğine, ona yardıma gönülden hazır olan dostlarının sayısının bolluğuna delalet eder. Rüya sahibinin arkasında duran ve onu tutan insanların varlığına yorulur.

Rüyada Şemsiye Dağıtmak
   Kişinin dost eline alamet eder. Hayır ve iyiliksever olmaya, gönüllü olarak bazı sosyal sorumluluk projeleri üstlenmeye, hayvanlar, doğa, kimsesiz çocuklar, yaşlılar gibi yardıma muhtaç kimseler yararına çalışmaya ve bu yolda maddi, manevi büyük fedakarlıklar üstlenmeye işarettir.

Rüyada Şemsiye Kaybettiğini Görmek
   Yolunu bulamamaya, engellere takılıp düşmeye, tüm özveriye rağmen başarısız olup kaybetmeye yorulur. Kişinin sıkıntılarından önünü görmeyeceği bir süreçten geçeceği anlamına gelir.

Rüyada Şemsiyenin Uçması
   Rüya sahibinin hayallerinin başına yıkılmasına neden olacak bir takım problemlerle karşılaşması demektir. Deyim yerindeyse evdeki hesabın çarşıya uymayacağına, rüyayı gören kişinin planlarının ters tepeceğine ve kişinin kaderini yaşamak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Yeşil Şemsiye Görmek
   Esenlik, saadet, huzur içinde olmaya, vicdanen rahat etmeye ve insaniyetli kullardan olmaya yorulur Rüyayı gören kişinin merhamet ve minnet duygusu taşıdığına, vefalı bir insan olduğuna ve Allah yolundan hiç ayrılmadığına alamettir.

Rüyada Turuncu Şemsiye Görmek
   Kişinin çok neşeli, coşkulu, heyecanlı ve içi kıpır kıpır kimse olduğu, en umutsuz anlarda bile içinde hep bir gün düzeleceğine ve iyi yönde değişeceğine dair umutlar taşıdığı ve etrafına hep gülen gözlerle baktığı anlamına gelir.

Rüyada Büyük Bir Şemsiye Görmek
   Emniyette olmak demektir. Rüya sahibinin her zaman güvende olacağına, kötülüklerden uzak kalacağına ve adeta onu koruyan yüce bir gücün her daim onu takip ederek hiç peşinden ayrılmayacağına alamet eder.

Rüyada Mavi Renk Şemsiye Görmek
   Rüya sahibinin sağlığına kavuşmasına yorulur. Kişi, yaradanın ve hayatın kendisi için nasip ettiği lütuflarıyla karşılaşacağına, dertlerinden arınacağına, tüm yükünden ve zorluklarından kurtulacağına yorulur. Aynı zamanda, sayısı günden güne artacak şubelerin sahibi olunacağına ve yıllardan beri çekilen maddi ve manevi bütün sıkıntıların biteceğine işarettir.

Rüyada Pembe Şemsiye Almak
   Kişinin bir gününü tamamen kendisi için ayırmasına, sevdiği şeyleri yapmasına, alışverişe gitmesine, kendine hediyeler almasına yani kendi kendini ödüllendirerek şımartmasına işaret eder. Ayrıca, yeni kıyafetler, kitaplar ve ayakkabılar alınacağına ve çocuk gibi mutlu bir kişi olunacağına yorumlanır.

Rüyada Renkli Şemsiye Görmek
   Hayattan zevk almak demektir. Rüya sahibinin yaşamın zevkli yanlarıyla ilgilendiğine, kendine bir şeyi dert etmediğine, hayattan ne koparırsa onu kar sayarak her yeni günde mutluluktan bolca nasibini almaya çalıştığına delalet eder.

Rüyada Yağmur Yağarken Şemsiye Açmak
   Rüyayı gören kişinin en sıkışık ve biçare olduğu bir anda kendisine gelecek iyiliğin ve hayrın adeta Hızır gibi imdadına yetişeceğine yorulur. Rüya sahibinin en aç ve bilaç zamanında kurtuluşa ereceği anlamına gelir.

Rüyada Şemsiye Tamir Etmek
   Gönül almak demektir. Rüyayı gören kişinin yaptığı bir hatanın farkına vararak onu telafi etmek için elinden geleni yapması, el etek öpmesi, özür dilemesi ve bağışlanmak için yalvarması ve diz çökmesi demektir.

Rüyada Şemsiye Çalmak
   Bilmeyerek ve istemeyerek başkasının hakkını almak ya da günahına girmek anlamına gelir. Kişinin farkında olmadan ve hiçbir kasıt taşımadan bir kimseyi kısmetinden ve şansından edeceğine işaret eder.

Rüyada Beyaz Şemsiye Görmek
   Kişinin gönülden yaptığı ibadetin ve duaların kabul olacağına alamet eder. Rüya sahibinin günahlarından, hatalarından, eksiklerinden ve bilgisizliğinden kurtularak mertebe atlayacağı ve donanımlı, yüce, hayırlı ve sevap sahibi kimse olacağı anlamına gelir. Ayrıca, sahip olunan evin küçük gelmesinden ötürü daha büyük bir eve taşınılacağına ve ailenin daha da genişleyeceğine delalettir.

Rüyada Şemsiye İstemek
   Rüya sahibinin borca ya da akla çok ihtiyacı olacağına bunun için samimiyetine inandığı ve deyim yerindeyse nazının geçtiği kimselerden yardım isteyeceğine alamet eder. Kişi, yaptığı bir hatadan ötürü kendisini beklemediği kadar büyük bir sıkıntının altında bulacak demektir.

Rüyada Şemsiye Altına Girmek
   Rüyayı gören kişiye kucak açacak, onu koruması altına alacak ve elinden tutarak düştüğü yerden kaldırarak, kalkınması, geçinmesi, ekmek ve kazanç edinmesi için yardımcı olacak bir büyüğüne delalet eder. Aynı zamanda, ters giden işlerin düzeleceğine, uzun zamandan beri kapalı olan şansın açılacağına ve yapılan bir iş görüşmesinde herkesten daha başarılı olunacağına işarettir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada şemsiye görmenin yedi tabiri vardır:

1- Saltanat

2- İzzet

3- Mertebe

4- Başkanlık

5- Yücelik

6- Yöneticilik

7- Saygın kişilerle birliktelik.

İbn-i Şirin :

Birinin başınızın üzerine şemsiye tuttuğunu görmek; saygınlık elde edeceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabirleri :
   Rüyanızda yağmur yağarken semsiye açarak yürüdüğünüzü görmeniz; keder ve üzüntüye maruz kaldığınız bir anda sizin yardımınıza koşacak bir ahbabınızın var olduğuna işaret eder.
   Rüyanızda güneşten korunmak için şemsiye kullandığınızı görmeniz; başınıza gelebilecek herhangi bir tehlikeden korunmak için çare aradığınıza, bir başka tabire göre de rüyada şemsiye görülmesi; rüya sahibinin şansının açıklığına yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Hayırlı yardımcıya, canın yongası olan mal ve dünyalığa, geçici menfaate delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada şemsiye görmek, devletin himayesine girmeye ve ondan istifade etmesine işarettir.
Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi