Rüyada ŞİİR Görmek

Rüyada Şiir Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir

Rüyada ŞİİR Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada şiir görmek, hayalperest bir yaşama sahip olunduğu için kişini gerçek hayata adapte olamayıp, sürekli olarak çatışmalar yaşayacağına işarettir. Gerçeklerden kaçarak kendi manevi dünyasına saklanan kişilerin maddi konularda çok sıkıntılı bir hayata sahip olduklarını, çevreleri ve aileleri tarafından sürekli eleştirildiklerine işaret eden rüya, yolunda gitmeyen özel hayata ve iş hayatındaki başarısızlıklara da tabir edilir. Şiir gören kişiler iş arkadaşları tarafından alaya alınırlar ve itibar görmezler. Özel hayatlarında da sorumluluk sahibi olunmadığı için ayrılıklar veya boşanmalar yaşanacağına da delalettir.

Rüyada Şiir Yazmak
   Şiir yazmak yeni bir aşka tutulmak anlamına gelir. Bekar kişilerin karşısına hayatlarının aşkı olacak brinin çıkacağına ve rüya sahibinin tüm hayatının değişeceğine delalet eder. Her konuda coşkuyla ve hevesle hareket edileceğine, kişinin karşısına pozitif etkiler yaratacak fırsatlar çıkacağına, fiziksel olarak da, ruhsal olarak da yenilenerek, önemli kararlar alınacağına ve yaşama daha olumlu bir pencereden bakılacağına da yorumlanır.

Rüyada Şiir Okumak
   Şiirin sözleri hatırlanıyor ise o sözlere uygun şekilde yorumlanmalıdır. Kişi okuduğu şiiri hatırlamıyorsa, iş yerinde önemli bir projede görev alacağına, toplumu ilgilendiren bir konuda yetkilendirileceğine ve kalabalık ortamlarda hitabet yapacağına delalettir. Kendi kendine şiir okuduğunu gören kimseler ise çekingenlikleri nedeni ile pek çok fırsatı kaçırırlar. Bağıra bağıra şiir okuduğunu gören kimseler çalışanlarına kötü davranırlar ve hem yasal olarak hem de iş açısından sıkıntılı durumlar yaşamak zorunda kalırlar.


Diyanet Rüya Tabirleri :
   Bir kimsenin rüyasında kazanç maksadıyla şiir söylediğini görmesi; o kimsenin yalan yere şahitlik yapacağına, kişinin rüyasında bir mecliste kaside okuduğunu görmesi; o kimsenin nifaka meyilli birisi olduğuna delalet eder. Bir kimsenin rüyasında şiir söylediğini veya ezberlediğini görmesi; o kimsenin rütbesinin elinden gideceğine ve dini yönden noksan olduğuna yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
   İlahi aşkı, Allah (cc) sevgisini konu edinen; Efendimiz Aleyhisselam'ı, ashabı (r.a.), Evliyayı (k.s.) ve iyi kulları, insanın yücelik ve erdemlerini ve ince duyguları anlatan şiir hayır ve iyiliğe; Küfrü ve batıl olan şeyleri konu alan şiir şerre; Sanat değeri olmayan, vezni ve diğer değer ölçüleri bozuk şiir görmek abuk sabuk konuşmaya; Kafiye yahut kafiye harfi görmek ilim, sanat ve rızıktan arzu ettiği şeye kavuşmaya delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Kirmani demiştir ki: Rüyasında gazel nev'inden şiir okuyan; üzüntüye düşer. Hiciv türünden şiir; yalan, nifak ve günaha işarettir. Siir, hikmetli güzel sözler ihtiva ediyorsa; rüya nasihate delalettir.
Etiketler: şiyir, ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi