Rüyada ZEHİR Görmek

Rüyada Zehir Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir


Rüyada ZEHİR Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada zehir görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ya da sosyal hayatında çok sevdiği ve değer verdiği bir kişiden çok büyük bir ihanet göreceğine, bu yüzden çok sıkıntılı bir döneme gireceğine, aile hayatına da yansıyan bu kötü olaydan ötürü insanlar ile olan ilişkilerini neredeyse tamamen keseceğine, uzunca bir süre boyunca tek başına kalacağına ve güven kavramını tekrar sorgulayacağına alamet eder.

Rüyada Zehir Yemek
   Rüya sahibinin, sağlığına ve beslenmesine çok dikkat eden, sinirden ve stresten uzak duran ve kendisine çok iyi bakan bir kişi olduğu için çok uzun yıllar boyunca herhangi hastalık yaşamayacağına ve rahat ve sağlıklı bir ömür geçireceğine delalet eder.

Rüyada Yılan Zehri Görmek
   Uzun bir zamandan beri iş hayatında çekilen sıkıntının sebebi olan kişinin, rüyayı gören kişiye çok büyük kötülükler yapmak istediğine ve bu sebeple her yolu deneyerek gün geçtikçe daha güçleneceğine ve daha hırslanacağına rivayet eder.

Rüyada Zehir Akıtmak
   İş hayatında düşmanlık besleyen bir kişinin, yapacağı ve çok büyük sorunlara sebep olacak olan kötülüğünün, sevilen insanların yardımı ile başarısızlığa uğratılacağına ve bu sebeple büyük bir üzüntü yaşamaktan kurtulmaya tabir edilir.

Rüyada Zehir Kusmak
   Kazanılan başarıları çekemeyen bir kişi tarafından bir iftira ile lekelenmek istenen rüya sahibinin, düzgün, namuslu ve iyi bir insan olması sayesinde bu iftiradan etkilenmeyeceğine ve atacağı bazı adımlar ile bu yalanı uyduran kişinin cezasını çekmesini sağlayacağına delalet eder.

Rüyada Zehir Emmek
   Rüyayı gören kişinin, sevdiği insanlardan birinin üzerine atılmış bir iftiradan kurtulması için yardım edeceğine, iftirayı atan kişinin ortaya çıkarılması ve iftiranın gerçek olmadığının ispatlanması konusunda elinden gelen her şeyi yaparak gerçekleri insanlara göstereceğine alamet eder.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada zehir görmenin beş tabiri vardır:

1- Haram mal

2- İşlerin kötüye gitmesi

3- Üzüntü ve sıkıntı

4- Öfkeyi yatıştırmak

5- Zahmetle elde edilen mal.

Allame Meclisi :

Zehir içmek; haram rızk elde edeceğinize işarettir.

İbn-i Şirin :

Zehir; haram mala, savaşa ve haksız yere adam öldürmeye

Zehir içtiğinizi görmek; Zehir içmek, içtiğiniz zehir miktarınca haram mal yiyeceğinize veya haksız yere kan dökeceğinize

Zehir içtikten sonra vücudunuzda ödem oluştuğunu görmek; haram mal elde edeceğinize işarettir.

Kirmani :

Bedeninize zehir bulaştığını görmek; bir iş konusunda aşırı hırs göstereceğinize veya bazı tabircilere göre size bir söz isnat edeceklerine ve o sözden dolayı bir işi yapmak zorunda bırakılacağınıza

Vücudunuzun zehirden etkilendiğini görmek; gördüğünüz zarar miktarınca zahmetle mal elde edeceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema :

Zehir içmek; her an bir tehlikeyle karşılaşabileceğinize

Birine zehir verdiğinizi görmek; Birine zehir vermek, bedbahtlığa işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :

   Zehir ve onu içmek mala, İçtiği zehirden vücut şişerse mal ve dünyalığa, şişmez ise üzüntü ve kedere, Öldürücü zehir şişlik meydana gelmez ise ölüme, Birine zehir içirmek, onun hanımı ile zina yapma arzusuna, Zehir içmek ömrün uzun olmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Panzehir.)

Seyyid Süleyman :
   Bazı tabirciler demişlerdir ki: Zehir; haram mal, harp, cinayet, ve ahirete faydasız bir işle tabir olunur.
   Bir kısım tabirciye göre zehir yemek; uzun ömre ve dünya menfaatine delalet eder.
Rüyasında zehir içenin eline haram mal geçer. Belki de katil olur. Zehir yapmak; Zehirlere sahip olup bunlarla uğraşan, dinine faydasız işlerle meşgul olur yahut dünya menfaati için koşar. Zehir içerek vefat ettiğini gören, çok yaşar. Hayra nail olur.
İbn-i Kesir şöyle diyor: Tanıdığı bir zatın kendisine zehir verdiğini veya içirdiğini gören, o şahıstan haram mal alır. Kendisinin zehir verdiğini yahut içirdiğini gören, bu kişiye haram mal verir. Zehir veren veya verilen meçhul ise, Size kimin zehir verdiği bilinmiyor ise tabir bütün halk için geçerlidir.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada zehir görmek, mala işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada kendisine zehir içirildiğini ve vücudunda şiş peyda olduğunu görse, meydana çıkan şiş miktarınca o kimseye mal gelir. Rüyada öldürücü zehir görmek, ölüme işarettir. Zehir, onu rüyada içen kimse için üzüntü vekederdir. Rüyada zehir içtiğini gören kimsenin ömrü uzun olur.
Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi