Rüyada ZELZELE Görmek

Rüyada Zelzele Görmek ile alakalı tabirler, Rüyada görmek ne anlama gelir, nasıl tabir edilir? Rüya tabirlerine göre ve dini rüya tabirlerinde anlamı tabiri nedir

Rüyada ZELZELE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada zelzele görmek, hayırsız ve uğursuz rüyalar arasında sayılır ve hiç de iyi anlamlara gelmez. Rüyayı gören kişinin hayatında çok büyük aksilikler yaşanacağına, belalı kişiler nedeniyle hayatının karışacağına ve can güvenliğinin bozulacağına ve başında kara kara bulutların dolaşacağına delalet eder. Kişi, çok üzücü, zor ve sıkıntılı günler geçirecek, tüm belalar arka arkaya gelecek ve kişiye isyan ettirecek demektir.

Rüyada Zelzele Olması
   Rüyada zelzele olması, rüya sahibinin hayatında gözyaşı dökeceği, yas tutacağı, yıkılacağı ve uzun süre etkisinden kurtulamayacağı kadar kötü olayların yaşanacağına ve rüya sahibinin bu dönemde hayattan elini, eteğini çekeceğine ve tüm umutlarını yitireceğine delalet eder. Kişiyi çok zor günler bekliyor demektir.

Rüyada Deprem Görmek
   Rüyada deprem görmek de en az zelzele görmek kadar kötüdür ve uğursuzluk olarak değerlendirilir. Rüyayı gören kişinin uzun süre başının ağrıyacağına ve içinden bir türlü çıkamayacağı olayların baş göstereceğine delalet eder.

Rüyada Depremde Evin Yıkıldığını Görmek
   Bir kişi rüyasında deprem olduğunu ve evinin yıkıldığını görürse eğer rüyası, hane içinde yaşanacak musibetlere işaret eder. Ev halkı arasındaki uyumun, dayanışmanın ve birliğin bozulacağına, aile bireylerinin birbirleri ile ters düşeceğine, hane içinde kopmaların ve ayrılmaların yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada Depremde Ölmek
   Rüyada deprem olduğunu ve kendisinin de depremde öldüğünü gören kişinin hayatında olumsuz değişiklikler olacağına ve rüyayı gören kişinin uzun süre içine düştüğü zor durumdan kurtulmak için savaşmak zorunda kalacağına delalet eder.

Rüyada Depremde Yerin Yarıldığını Görmek
   Rüyada depremde yerin yarıldığını görmek, o yerde yaşayan halkın tamamını ilgilendirecek, rızıklarının kesilmesine neden olacak ve tümünün hayatını alt üst edecek bir takım sorunların ortaya çıkacağı ve insanların kötü günler yaşamak zorunda kalacağı anlamına gelir.


Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyanızda zelzele olduğunu ve her tarafın yıkıldığını görmeniz; sizin bir devlet büyüğünden bir felakete maruz kalacağınıza, bir yoruma göre de sizin bir yolculuk yapacağınıza işaret eder.

   Rüyanızda herhangi bir dağın zelzele sonucu yer değiştirdiğini görmeniz; bulunduğunuz bölgeye birtakım felaketlerin geleceğine delalet eder.

   Bir kimsenin bir zelzele sonucu evinin yıkıldığını ve ev halkı içinden sadece kendisinin kurtulduğunu görmesi; o kimsenin vefatının yakın olduğuna yorumlanır.

   Bir kimsenin rüyasında herhangi bir yerde zelzele olduğunu ve insanların sağa sola kaçıştıklarını ve bir kısım insanların da yere gömüldüklerini görmesi; o kimsenin bulunduğu yerde iskan eden insanların başlarına zahmet ve sıkıntı verecek bir felaketin geleceğine yorumlanır.

   Rüyada zelzele olduğu, yerin sallandığı ve evlerin yıkıldığının görülmesi; devlet tarafından bir kısım mallara zam yapılacağına ve insanların bundan oldukça sıkıntıya düşeceklerine işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Bakınız; Deprem.

Seyyid Süleyman :
   Bkz. Yer Yarılması ve Çökmesi ve Sallanma.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen zelzele korkuya işarettir. Bazıları da bilinen bir yerde meydana gelen zelzele bir yerden bir yere göç etmeye işarettir, dediler.

   Rüyada herhangi bir dağın sarsıldığını veya yerinden ayrıldıktan sonra tekrar yerine geldiğini görse, ora halkına şiddet ve korku isabet eder.

   Bir kimse rüyada bir yerde zelzele olduğunu ve orada birtakım insanların yere battığını ve birtakımının da kurtulduğunu görse, devlet başkanı oraya gelir.
   Bazen de bu rüya, şiddetli bir hastalığa işarettir, dediler. Yer sarsıntısının olduğu yerde devlet başkanı halka zulmeder.

   Bir kimse rüyada yerin sarsıldığını görse, o kimsenin iş ve geçiminde, meydana gelecek canlılığa işarettir.

   Rüyada yerin sarsıldığını görse, bir taraftan o yere inecek belaya yahut orada meydana gelecek dolu, kıtlık veya şiddetli korkuya işarettir.

   Rüyada görülen zelzele feryat etmeye, karmakarışık sözlere, can sıkıcı haberlere ve sırların meydana çıkmasına işarettir. Bazen de zelzele hastalık sebebiyle ölümden kurtulmakla beraberi halkın düşeceği izdırap ve kedere, eğer duvarlar yıkılırsa öleceğine işarettir.

   Bazen de zelzele görülmesi, rüyayı gören şahsın öleceğine işarettir.

   Rüyada kıtlık olan bir yerde meydana gelen zelzele ziraatle o yerleri ihya etmeye ve denizde yolculuk yapmaya, dans, oyun ve deniz yolculuğunu terketmeye, hanımlar tarafından görülecek sıkıntıya işarettir.

   Rüyada görülen zelzele, eğer bostanda olursa mahsulatın çok olacağına ve yaz yemişlerinin bolluğuna işarettir.

   Zelzele köyde meydana gelecek fitnelere işarettir.
Etiketler: ile, alakalı, tabirler, nasıl, tabir, edilir, göre, görmek, gömek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, tabirine, tabirlerine, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, imam, imamı, alim, alimi, seyyid, süleyman, nablusi, abdulgani, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cafer, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, ismail, eşas, esas, asıl, gerçek, hakiki, kaynak, doğru, kaynaktan, kaynakdan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi