Rüyada ZÜMRÜT Görmek

Rüyada Zümrüt Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya


Rüyada ZÜMRÜT Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada zümrüt görmek, dünyada şerefli kimselerden, Allah katında da sevilen ve makbul kullardan olmaya işaret eder. Rüya sahibinin Allah ve kitap aşkıyla dolu olduğu, bu uğurda şehit olmayı onur saydığı anlamına gelir.
Kişinin kendisi gibi hayırlı ve makbul çocuklara sahip olacağı onlardan yana razı geleceği ve yüzünün güleceği şeklinde tabir edilir. Kişinin, bu dünyada sadece sevap işlemek için yaşıyor olduğunu söyleyen rüya tabirleri bile vardır.

Rüyada Zümrüt Yüzük Takmak
   Rüyasında zümrüt yüzük taktığını gören kişinin hayatında yeni ve güzel gelişmeler yaşanacak demektir. Rüya sahibi aldığı kararlardan hayır ve güzellik bulacak, böylece ne kadar isabetli ve doğru adımlar attığını görüp, kendine olan inancını tazelemiş olacaktır diye tabir edilir.

Rüyada Zümrüt Küpe Takmak
   Rüyada zümrüt küpe takmak, rüya sahibinin aile içindeki yaşantısı ile değerlendirilir. Kişi ev hayatından çok huzurlu ve mutlu olacak, eşi ve çocuklarıyla ağız tadı ile uzun bir ömür geçirecek, geçimi kolay, ekmeği ve kazancı da bol olacaktır.

Rüyada Zümrüt Kolye Görmek
   Rüyada zümrüt kolye görmek, rüya sahibinin karşısına hayırlı bir kısmet çıkacağı ve o kişi ile ciddi bir gönül ilişkisi yaşayacağı anlamına gelir. Kişi, gönlünün sahibini bulacak ve onunla hayatının sonuna kadar bir yastığa baş koyarak yaşlanacak diye ifade edilir.

Rüyada Zümrüt Yeşili Görmek
   Rüyada zümrüt yeşili görmek, mutluluk verici, hayırlı ve temiz haberler alınacağına işaret eder. Rüyayı gören kişinin umutlarının boşa çıkmayacağına, kendine olan inancının, kişiyi hayal kırıklığına uğratmayacağına ve utandırmayacağına delalet eder.

Rüyada Zümrüt Taşı Görmek
   Rüyada zümrüt taşı görmek, zenginlik anlamına gelir. Rüya sahibinin akıllı yatırımları sayesinde çok karlı işler yapacağı ve çok büyük miktarlarda paralar kazanacağı ile değerlendirilir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada zümrüt görmenin beş tabiri vardır:

1- Evlat

2- Kardeş

3- Helal mal

4- Güzel kadın

5- Güzel söz.

Zümrüt ne kadar güzel olursa, yukarıda açıklanan şeyler de bir o kadar güzel olur.

İbn-i Şirin :

Zümrüt; evlada veya kardeşe veyahut da helal mal elde edeceğinize

Zümrüde sahip olmak; evladınızın veya kardeşinizin vefat edeceğine veya sizden uzaklaşacaklarına veyahut da malınızı kaybedeceğinize işarettir.

Kirmani :
   Zümrüt; dini inanca yorulur. Zümrütte görülen her türlü eksiklik veya fazlalık dini inançtaki eksiklik veya fazlalığa işarettir.


Cabir Mağribi :
Zümrüt; kadına işarettir. Kimi tabircilere göre ise güzel söz demektir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada zümrüt görülmesi; evlada, arkadaşa ve mala yorumlanır. Kirmani'nin yorumuna göre: Rüyada zümrüt görülmesinin, mezhep ve güzellik ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında iri taneli ve sağlam zümrüt taşlarına sahip olduğunu görmesi; o kimsenin dinine bağlı birisi bulunduğuna yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Şehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye, Zümrüte rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, faydalı ilim yahut helal mala delalet eder.

Seyyid Süleyman :

Bu rüya; evlat, dost ve helal malla yorumlanır.
Kirmani şöyle diyor: Rüya sahibi dindar olur. Doğru yolda gider. İri taneli ve güzel bir zümrüte malik olduğunu gören, Salih bir kul olup, takvaya yönelir. Helal maldan istifade eder. Birinin kendisine bir zümrüt verdiğini gören, o zat vasıtasıyla helal kazanır.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Zümrüt görmek cariye ile, bir rivayete göre iyi sözle tabir olunur. Birisine zümrüt veren, ona iyi kelam eder. 
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Zümrüt, ahlaklı bir şahsın ve sadık bir dostun temsilcisidir.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada zümrüt görmek, şehadete, Cennet köşklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya işarettir.


Etiketler. rüyada zümrüt, rüyada zümrüt yüzük takmak, rüyada zümrüt yeşili görmek, rüyada zümrüt yeşili yüzük takmak, rüyada zümrüt yeşili yılan görmek, rüyada zümrüt yeşil elbise giymek, rüyada zümrüt yeşili elbise görmek, rüyada zümrüt yeşili elbise giymek, rüyada zümrüt ve yakut görmek, rüyada zümrüt anka kuşu görmek

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi