Rüyada BAŞÖRTÜSÜ Görmek

Rüyada Başörtüsünün Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada BAŞÖRTÜSÜ Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada BAŞÖRTÜSÜ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada baş örtüsü görmek, kişinin takva sahibi bir mümin olmasına ve hayatında her zaman sahip olduklarının değerini bilerek şükrettiğine yorumlanır. Hayırlı yorumlara neden olan rüya kişinin asla darda kalmayacağına ve her zaman Allah’ın inayetine nail olacağına da delalet eder. Aç gözlü davranmayıp, elindekileri ihtiyacı olanlarla paylaşan, alçak gönüllü biri olunduğuna da tabir edilen rüya, bekar bayanlar için mutluluk verici gelişmelere, ömrünün sonuna kadar iyi bir evlilik yapacağı kimse ile karşılaşacağına, evli kişiler için vefalı ve vicdan sahibi, sorumluluklarını bilen, anne ve babasına karşı her zaman itinalı davranan çocuklara sahip olacaklarına yorumlanır. Beyaz baş örtüsü görmek kişinin kavga ettiği veya ayrılık yaşadığı insanlarla barışmasına, yeşil baş örtüsü Hac yolculuğuna, mavi baş örtüsü ise iş konusunda parlak bir kariyer sahibi olunacağına yorumlanır. Siyah baş örtüsü ise acı bir haber sonrası duyulacak kedere işaret eder.

Rüyada Baş Örtüsü Takmak
   Evli kimseler için güzel bir kız çocuğuna, bekar bayanlar için ahlakları ve düzgün davranışları ile beğeni toplayıp, pek çok kısmetle karşılaşacaklarına yorumlanır. İslami olarak da kişinin inancı doğrultusunda daha titiz davranarak, çevresindeki herkese örnek teşkil edecek bir hayat süreceğine alamettir. Bekar bayanlar beyaz bir baş örtüsü takarsa nikaha oturur, kırmızı baş örtüsü takarlarsa da nişanlanırlar. Siyah baş örtüsü takmak kişinin yas tutacağı bir döneme gireceği, sevdiği bir kişiyi kaybetmenin acını yaşayacağı anlamına gelir. Yaşlı kimseler için yeşil baş örtüsü takmak hacı olmak demektir.

Rüyada Baş Örtüsü Çıkarmak
   İş hayatında kişiye sunulacak önemli bir fırsatın değerlendirilmesi sonucunda maddi olarak çok iyi bir konuma gelineceği ve pek çok yetkiye sahip olunacağı manasına gelir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada başörtüsü görmenin dört tabiri vardır:

1- Kadın

2- Cariye

3- Hizmetkar

4- Menfaat.

Allame Meclisi :

Başörtünüzün yandığını görmek; erkekseniz öleceğinize, kadınsanız kocanızın öleceğine

Başınızı başörtüsüyle örttüğünüzü görmek; evleneceğinize ve mutlu olacağınıza işarettir.

Müellif :

Rüyada Başörtüsü; hem kadınlar, hem de erkekler için eşe

Başörtünüzün başınızdan düştüğünü görmek; kocanızdan ayrılacağınıza

Başörtünüzün bir kısmının yandığını görmek; kocanızın nüfuz sahibi birinden korkacağına işarettir.

Cabir Mağribi :

Başınızda yeşil veya beyaz bir başörtüsü olduğunu görmek; kocanızın dindar biri olduğuna

Başınızda kırmızı başörtü görmek; kocanızın eğlenceye düşkün biri olduğuna

Başınızda siyah başörtü görmek; kocanızın üzüleceğine

Başınızda mor başörtü görmek; musibete

Başınızda sarı başörtü görmek; hastalığa işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Rüyada görülen başörtüsü, hanımın kocasıdır. Başörtüsü, kadının zinetinin başıdır. Başörtüsünün genişliği kocanın halinin genişliğine, sıkılığı malının çokluğuna beyazlığı da kocanın din ve rütbesine delalet eder.
Bir kadın rüyada, başında kumaştan bir eşarp yahut bir elbise olduğunu görse, onun düşmanları kocasına yaramazlık ve uğursuzluk nispet etmekte ve batıl sözlerle onu aldatmak ve kocası ile aralarını soğutmak arzusunda bulunurlar. Başörtüsü siyah ve eski olursa, kocasının fakir ve aklı az olmasına delalet eder. Başörtüsünde meydana gelecek fenalık, kadının kocası hakkında erişecek musibet ve kederdir. Eğer kadının kocası yoksa, meydana gelecek fenalık kadının malına gelecek zarar, yahut kız kardeşi veya amcası gibi işlerine bakan kimseye erişecek bir musibettir. Erkek başına başörtüsü örttüğünü görse, hizmetçi bir cariyeye nasıl olur.
Başörtüsünü bir cemaat içinde açtığını gören kadın, utanma ve hayasını gidereceği bir musibete müptela olur. Bir kadın, başörtüsünün başından gittiğini görse, kocasından ayrılır. Başörtüsünün yine başına geldiğini görse, kocası yine ona döner. Başörtüsü insanların dinidir.

Diyanet Rüya :
   Rüyada başörtüsü görülmesi; örtünün şekline göre tabir edilir. Şöyle ki: Rüyada başörtüsü görülmesi; kadın için kocasına ve süs eşyasına yorumlanır. Bir kadının rüyasında geniş bir başörtüsü görmesi; kocasının malının genişliğine, sıkı bir başörtüsü görmesi; kocasının malının çokluğuna, beyaz bir başörtüsü görmesi; kocasının din ve rütbesine işaretle yorumlanır. Bir kadının rüyasında başında kumaştan bir eşarp veya elbise olduğunu görmesi; düşmanlarının bir takım dedikodu yaparak ve fitne çıkararak kocası ile aralarını açmak arzusunda olduklarına, rüyada görülen başörtüsünün siyah olması ve eski olması; kocasının fakir ve akıl yoksunu olduğuna delalet eder. Bir erkeğin rüyasında başına bir başörtüsü örttüğünü görmesi; bir hizmetçiye nail olacağına işaret sayılır. Bir kadının rüyasında halk içinde başörtüsünü açtığını görmesi; o kadının utanma ve hayasının gitmesine sebep olacak bir musibete maruz kalacağına, başörtüsünün başından gittiğini gören kadının kocasından ayrılacağına, başörtüsünün yine geri başına geldiğini gören kadının; kocası ile tekrar birleşeceğine yani kocasının kendisine döneceğine işaret eder. Bir başka yoruma göre: Başınızda başörtüsü görmeniz; halinizden memnun bir kimse olduğunuza, başınıza başörtüsü örttüğünüzü görmeniz; çevrenizdeki insanlarla daima iyi ilişkiler içinde olduğunuza ve onların da size karşı saygılı davrandıklarına yorumlanır. Rüyanızda başörtüsü diktiğinizi görmeniz; başka kimselerle bir takım yeni dostluklar kuracağınıza ve bundan dolayı da büyük menfaatler elde edeceğinize işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   İffetli kadına, uzun ömürlü kız çocuğuna , Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya, Eski ve yamalı başörtüsü yoksul kocaya, Başörtüsünün herkesin içinde açılması hata işlemeye, Başörtüsünün uçması eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocanın ona geri dönmesine delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Örtü, Örtmek / Örtünmek.)


MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen başörtüsü, hanımın kocasıdır. Başörtüsünün genişliği kocanın müsamahasına ve halinin iyiliğine, sıkılığı malının çokluğuna beyazlığı da kocanın din ve rütbesine işaret eder. Rüyada baş örtüşü görmek, rüya sahibinin nail olacağı kanaate işaret eder. Bir kadın rüyada, başında kumaştan bir eşarp yahut bir elbise olduğunu görse, onun düşmanları kocası ile aralarını soğutmak arzusunda bulunurlar. Başörtüsü siyah ve eski olursa, kocasının fakir ve aklı az olmasına işaret eder. Başörtüsünde meydana gelecek fenalık, kadının kocası hakkında erişecek musibet ve kederdir. Eğer kadının kocası yoksa, meydana gelecek fenalık kadının malına gelecek zarar, yahut kız kardeşi veya amcası gibi işlerine bakan kimseye erişecek bir musibettir. Erkek birisi rüyasında basma başörtüsü örttüğünü görse, hizmetçi bir kadın bulur. Başörtüsünü bir cemaat içinde açtığını gören kadına, utanma ve hayasını gidereceği bir musibete müptela olur. Bir kadın, başörtüsünün başından gittiğini görse, kocasından ayrılır. Başörtüsünün yine başına geldiğini görse, kocası yine ona döner.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi