Rüyada ÇAKMAK Görmek

Rüyada Çakmağın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada ÇAKMAK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada ÇAKMAK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada çakmak görmek, rüya sahibinin duygu, düşünce, dua ve hayallerine işaret eder. Rüya sahibi hayatı üzerine sürekli projeler geliştiriyor ve daha rahat, daha mutlu yaşamanın yollarını arıyor demektir. Kişi, her şey daha güzel olsun istiyor ve tüm enerjisini de aklını da bu yönde kullanmaya çalışıyordur. Rüyada çakmak görmek, üzüntü anlamına da gelir. Üstelik dost eliyle gelen bir üzüntü olarak tabir edilir. Rüya sahibinin kendisine karşı çok öz verili olduğu, sayısız fedakarlık yaptığı ve çok inandığı bir kişiden nankörlük görüp ya da hiç hak etmediği laflar işitip çok kırılacağına ve etkileneceğine delalet eder.

Rüyada Çakmak Bulmak
   Nahoş olaylar yaşamak ya da kötü sözler duymak anlamına gelir. Rüya sahibinin tüm neşesini ve ağız tadını kaçıracak bir olay meydana geleceğine, kendisinin bu duruma çok sinirlenip çok dertleneceğine ve yaşadığını uzun zaman sindiremeyeceğine yorulur.

Rüyada Çakmak Hediye Almak
   Rüyada çakmak hediye almak iyi değildir. Rüya sahibi için gıybet eden kişilerin varlığı anlamına gelir. Bu kişiler, işsiz güçsüz, bütün gün oturup onu bunu çekiştiren kişiler olup, buldukları her fırsatta rüya sahibini çekiştirmeyi de ihmal etmeyen ve bunu kendilerine meşguliyet edinmiş kişiler olarak tasvir edilirler.

Rüyada Çakmak Taşı Görmek
   Rüyada çakmak taşı görmek iyi değildir, büyük kavga ve huzursuzluk anlamına gelir. Düşmanlığın büyümesi ya da insanların bir birlerine düşmesi ile yaşanacak olan kötü olaylar şeklinde ifade edilir.

Rüyada Çakmak Yakmak
   Rüya sahibinin hayattan her istediğini alması ve hayallerinin gerçekleşmesi şeklinde tabir edilir. Rüyasında çakmak yakmayı başardığını gören kişi her işinde başarılı olacak ve tüm emeklerinin karşılığını fazlasıyla alacak demektir. Çakmak çalışmazsa da bunun tam tersi anlama gelir ve rüya sahibinin üzüleceği şeklinde yorulur.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir işi teftiş etmeye delalet eder. Bir kimse ısınmak için ateş yaktığını görse, saltanata malik olur. Kalbi katı birisi ile kuvvet sahibi birisinden fakirliği sebebiyle yardım talebinde bulunur. Ve ondan istifade etmeyi arzu eder, taş ve çakmağın toplanması o zat ile mezkur adam arasında işbirliğinin kurulmasına ve bunun devamına delalet eder. Zira taş, kalbi katı, demir de kuvvet sahibi bir kimsedir. Ateş ise sultandır.
Bir kadın rüyada çakmak taşı çaktığını ve ateş tutuşturduğunu ve üflemesiyle ateşin parladığını görse, o kadın erkek bir çocuk doğurur. Bir kimse taşı taşa vurarak ondan ateş ve kıvılcım çıktığını görse, kalbi katı iki kimse birbirleriyle şiddetli olarak harp ederler, halk da onlara bakar. Zira kıvılcım kılıç ile harp ve sözdür.
Bazı tabirciler de, çakmak taşı çakmak, bekar için evlenmeye, ateşin çıkması hanımının hamileliğine ve onlardan meydana gelecek çocuğa delalet eder. Bazan da, çakmak taşı çakmak, karı koca, iki düşman ve iki ortak arasında meydana gelecek şerre delalet eder. Çakmaktan çıkacak ateş bir elbise veya bir vücudu yaksa, o evde mal, ırz veya vücudda vaki olacak bir zarara delalet eder. Eğer Kuran-ı Kerim'i yahut bir kitap veya defteri yaksa, din aleyhinde meydana gelecek taarruza delalet eder.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında çakmak görmesi, istekle tabir edilir. Bir şahsın rüyasında bir çakmağı yanarken görmesi; o kişinin bütün istek ve arzularının gerçekleşeceğine, kişinin rüyasında bir çakmağı çaktığı halde yanmadığım görmesi; o kimsenin hayal kırıklığına uğrayacağına, kişinin rüyasında yeni bir çakmağının olduğunu görmesi; o kimsenin mutlu ve sevinçli bir haber alacağına, bir yoruma göre de bir hediye alacağına yorumlanır. Salimi'nin yorumuna göre: Rüyada çakmak görülmesi; hiddete ve öfkeye işaret sayılır. Rüyanızda bir çakmakla bir kişinin sigarasını yaktığınızı görmeniz; o kimseye veya bir başkasına çok öfkelendiğinize, rüyanızda başkasının sigarasını yaktığınızı görmeniz; bu rüyanın aksine tabir edilir. Rüyanızda yerde bir çakmak bulduğunuzu görmeniz; bir iş yerinde arzu etmediğiniz bir olayla karşı karşıya kalacağınıza, bir dostunuz tarafından size bir çakmak hediye edildiğini görmeniz; sizin hakkınızda çok kötü şeyler düşünüldüğüne ve söylendiğine delaletle yorumlanır. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Bir kadının rüyasında çakmak taşı çaktığını, ateş tutuşturduğunu ve üfleyerek ateşi parlattığını görmesi; o kadının erkek bir çocuğunun dünyaya geleceğine delalet eder. Bazı yorumculara göre: Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı çaktığını görmesi; o kimsenin eğer bekar ise evleneceğine, ateşin çıktığını görmesi; o kimsenin eşinin hamile olduğuna ve onlardan dünyaya gelecek çocuklara işaret eder. Rüyada çakmak taşı çakmanın görülmesi; bazen de eşlere, iki ortak ve iki düşman arasında ortaya çıkacak sorunlara ve şerre işaretle tabir edilir. Kişinin rüyasında çakmaktan çıkan ateşin bir elbiseyi veya vücutta herhangi bir yeri yaktığını görmesi; o kimsenin evinde bulunan malına, ırzına veya vücuduna bir zarar geleceğine delalet eder. Eğer çakmaktan çıkan ateşin Kur'an-ı Kerim’i, bir kitap veya defteri yaktığı görülürse; din aleyhine birtakım saldırıların meydana geleceğine delaletle yorumlanır. Bir başka yoruma göre: Rüyada çakmak taşı görmek; bir haber alınacağı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı görmesi; bazen de o kimsenin uzaktan sıkıcı bir haber alacağı ile yorumlanır. Bir rivayete göre de: Bir kimsenin rüyasında çakmak taşı görmesi; o kimsenin aniden başına bir felaketin geleceğine işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Bekar için evlenmeye, evli için eşinin hamile kalmasına,
Kadının çakmak çakması oğul evladına,
Çakmaktan çıkan ve ortama zarar veren ateş küçük tartışmalara delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir işi teftiş etmeye işarettir. Bir kadın rüyada çakmak taşı çaktığım ve ateş tutuşturduğunu ve üflemesiyle ateşin parladığını görse, o kadın erkek bir çocuk doğurur.Bir kimse taşı tasa vurarak ondan ateş ve kıvılcım çıktığını görse, kalbi katı iki kimse birbirleriyle şiddetli olarak kavga ederler, insanlar da onlara bakar.Bazı tabirciler de, çakmak taşı çakmak, bekar için evlenmeye, ateşin çıkması hanımının hamileliğine ve onlardan meydana gelecek çocuğa işaret eder. Bazen de, çakmak taşı çakmak, kan koca, iki düşman ve iki ortak arasında meydana gelecek kötü durum demektir.Çakmaktan çıkacak ateş bir elbise veya vücudu yaksa. o evde mal, ırz veya vücutta vaki olacak bir zarara işarettir.
Etiketler; yanan, yanarken, yanmayan, çakmağın, çakmağımın, çakmağının, çakmaklara, çakmaktan, çakmağı, çakmakla, ateşi, ateş, kıvılcım, kıvılcımı, taş, taşı, çakmaktaşı, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi