Rüyada ÇAYIR Görmek

Rüyada Çayırın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada ÇAYIR Görmek ne demektir? Rüya tabiri nedir?


Rüyada ÇAYIR Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada çayır görmek, menfaate, kazanca, hayırlı ve makbul olan mala, en üst makamlara ulaşmaya ve hayatta her zaman her şeyin en çoğuna ve en güzeline sahip olmaya delalet eder. Göğsü iman dolu, Allah inancıyla yanıp tutuşan, kendi dünyasında inancı ve diniyle baş başa yaşamayı tercih eden bir kimsenin varlığına delalet eder. Rüya sahibinin huzurunun, rahatının ve sağlığının da yerinde olacağına yorulur.

Rüyada Çayır Çimen Görmek
   Rüyada çayır çimen görmek, dini vecibelerini eksiksiz ve kusursuz yerine getirmeye, her gün alnının secdeye koymaya, hacca gitme şerefine nail olmaya ve yönünü kıbleye dönerek, Müslümanlık inancını yaygınlaştırmak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmamaya delalet eder.

Rüyada Çayır Biçmek
   Rüyada çayır biçtiğini gören kişi, Allah’ın her türlü nimetlerine kavuşacak demektir. Kişi, hayallerini gerçekleştirmenin yollarını aramaktan bir an olsun vazgeçmeyecek, azmi ve hırsı sayesinde amacına ulaşacak, derdinden, kederinden, sıkıntısından ve üzüntüsünden de hayırlısıyla kurtulacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Çayır Kesmek
   Bir kişi eğer rüyasında çayır kestiğini görürse o kişinin, şansı, bahtı, kısmeti ve geleceği açık olur, ticareti yolunda gider, iş hayatında rakipsiz kimse haline gelir, bolluğun, bereketin ve lüksün içine düşer. Rahat, kolay ve güzel bir yaşam anlamına gelir.

Rüyada Yeşil Çayır Görmek
   Rüyada yeşil çayır görmek, iyilik, güzellik, tazelik, canlılık ve sağlık şeklinde yorumlanır. Kişinin, hayırlar içinde kalacağına, hayatının ağzının tadına göre olacağına ve rahatça dinini yaşayacağına yorulur.

Rüyada Kuzu Otlatmak
   Rüyada çayırda kuzu otlatmak, rüyayı gören kişinin, dileğinin gerçek olması koşuluyla yoluna koyduğu adağı, bir iyilik ya da hayır yapmak suretiyle yerine getireceğine işaret eder. Düşkün bir kişiye sadaka vermek, aç doyurmak ya da yetim sevindirmek şeklinde ifade edilir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada çayır / çimen görmenin sekiz tabiri vardır:

1- Din

2- İtikat

3- İşlerde düzen, geçim

4- Yönetici

5- Büyük şahsiyet

6- Hayır

7- Kadın

8- Murat.

Allame Meclisi :

Çayır / çimen görmek; menfaat elde edeceğinize ve sevineceğinize işarettir.

İbn-i Şirin :

Çayır; inanca yorulur.

Rüyada bir çayırda olduğunuzu görmek ve çayırın kime ait olduğunu bilmemek; dini inancınızın temiz olduğuna

Başkasına ait bir çayırı seyrettiğinizi görmek; dindar ve büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza

Kendinize ait bir çayırda gezdiğinizi görmek; geçiminizin iyi olacağına işarettir.

Kirmani :

Çayır; büyüklüğe

İlkbaharda, yemyeşil bir çayırın içinde çiçek açtığını ve suların aktığını görmek; şehit olarak öleceğinize

Çayırdan çiçek topladığınızı görmek; zahmetle mal elde edeceğinize işarettir.

Cabir Mağribi :

Çayır; kadına

Yemyeşil bir çayır görmek; aksi bir bayanla evleneceğinize


Rengi yeşil olmayan bir çayır görmek; iyi huylu bir bayanla evleneceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada çayır görülmesi; rüyayı gören kimsenin Allah Teâlâ'nın lutfuna mazhar olacağına, bir kişinin rüyasında bir çayırlıkta gezip dolaştığını görmesi; o kimsenin ibadetlerinin kabul edildiğine, cennetle müjdelendiğine, bir kişinin rüyasında bir çayırda uzanıp yattığını görmesi; o kimsenin yetim ve yoksullara yardım edeceğine delalet eder. Kişinin rüyasında bir çayırda kuzu otlattığını görmesi; o kimsenin başkalarına hayır ve iyilikte bulunacağına, rüyasında bir çayırda şarkılar ve türküler okuyarak gezdiğini görmesi; o kimsenin ibâdetlerine devam etmesi gerektiğine, kişinin rüyasında çayırların içinden geçtiğini görmesi; o kimsenin işlerinde başarılı olacağına, yapacağı herhangi bir işi severek ve isteyerek yapacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir çayırın ortasında uzanıp yattığını ve Şarkı söylediğini görmesi; o kimsenin hayatı ve yaşamı çok sevdiğine işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Kendiliğinden yetişen yeşil otların kapladığı çayırlık din ve dünya güzelliğine,
Çayırda oturmak yahut onu seyretmek yoksul için zenginliğe, zengin için bereketli kazanca,

Çayır otlarını büyük çuvallarla bir yere taşımak yahut çayırdan çayıra geçtiğini görmek dünyalık yığmaya ve dünyalık kazanmak için her işe yeltenmeye, aşırı hırsa delalet eder.
Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi