Rüyada CEYLAN Görmek

Rüyada Ceylanın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada CEYLAN Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada CEYLAN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada ceylan görmek rüya yorumcuları tarafından rüyanın içeriği en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğü zaman çeşitli şekillerde yorumlanmıştır. Rüyada görülen ceylan genel olarak aşk ve sevgiye delalettir.
   Rüyasında ceylan gören bir kişinin yakın zaman içerisinde karşısına aşık olabilecek ve sevebilecek bir kadının çıkabileceği söylenmektedir.
   Rüyada görülen ceylan iş hayatında bir takım olumlu gelişmelerin yaşanacağı ve kişinin genel olarak maddi açıdan iş hayatında çeşitli kazançlar yaşayacağı anlamına gelmektedir.
   Rüyada görülen ceylan en genel anlamı ile bir kadın olarak ifade edilmektedir. Kısmet olarak da nitelendiren bazı rüya yorumcuları bulunmaktadır.

Rüyada Ceylan Avladığını Görmek
   Bir kişi rüyasında genel olarak ceylan avladığını görürse bu rüya o kişinin karşısına çıkacak bir kadına aşık olacağına o kadını çeşitli şekillerde ikna edip etkileyerek evlenmeye ikna edeceği anlamına gelmektedir. Rüyada ceylan avlamak bir kişinin bir kadını çeşitli şekillerde kandırarak evlenmesi ve bu durumda çeşitli durumlarda kendi kısmetini kendi oluşturması anlamına gelmektedir.

Rüyada Ceylana Taş Attığını Görmek
   Bir kişi rüyasında ceylana taş attığını görürse bu rüya çeşitli günahların işleneceği anlamına gelmektedir. Genel olarak bir erkek tarafından görülüyorsa bu rüya karısını döveceği ona karşı çeşitli zulümler edeceği ya da karısını aldatacağı başka bir kadın ile görüşmeye başlayacağı anlamlarını içerebilir. Bu durumda kişi kendi karısına karşı büyük günahlar işleyecektir.

Rüyada Eve Ceylan Aldığını Görmek
   Bir kişi rüyasında evine bir ceylan aldığını ve beslediğini görüyorsa bu rüya kişinin erkek çocuğu için hayırlı bir şekilde yorumlanır. Rüya sahibinin oğlunu evlendireceği şeklinde yorumlanmaktadır. Genel olarak kişinin oğluna iyi bir kısmet bulup onu dünya evine sokacağı şeklinde yorumlamalar yapılmaktadır.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Ceylan görmenin dört tabiri vardır:

1- Kadın

2- Cariye

3- Evlat

4- (Kadınlardan yana) menfaat.

Ceylan eti yemek; güzel yüzlü bir kadınla evleneceğinize

Ceylanın derisini, etini veya kuyruk yağını almak; bir kadından mal elde edeceğinize

Ceylan öldürmek; bir kadından yana üzüleceğinize işarettir.

Allame Meclisİ :

Ceylan görmek; bakire bir kızla evleneceğinize

Ceylan öldürdüğünüzü görmek; bakire bir kızla cinsel ilişkiye gireceğinize

Ceylanın elinizde öldüğünü görmek; eşinizden yana üzüleceğinize

Ceylan yavrusu görmek; çocuğunuz olacağına işarettir.

İbn-i Şirin :

Av mevsiminde ceylan yakalamak; ganimet elde etmeye

Bir ceylanın evinizde öldüğünü görmek; bir kadın yüzünden sıkıntı yaşayacağınıza

Ceylanı taş veya okla vurmak; bir kadına çirkin bir söz söyleyeceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada ceylan görülmesi ünlü rüya tabircileri tarafından değişik şekillerde yorumlanmıştır. Şimdi biz bunları ayrı ayrı ele alarak okuyucularımıza sunmaya çalışacağız. Kirmani'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında güzel bir ceylan yakaladığını görmesi; o kimsenin oldukça güzel bir cariyeye sahip olacağına, bir genç erkeğin rüyasında bir ceylan kestiğini görmesi; o gencin bir genç kızla evleneceğine yorumlanır. Kişinin rüyasında ceylan eti yediğini görmesi; o kimsenin bir kadın yüzünden üzüleceğine, kişinin rüyasında bir ceylan yavrusu yakaladığını görmesi; bir çocuğunun olacağına delalet eder. Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyada ceylan görülmesi güzel bir hizmetçi ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında ceylan avına çıktığını görmesi; hizmetçisini aldatarak onunla evleneceğine, yine bir kimsenin rüyasında bir ceylana taş attığını görmesi; o kimsenin eşini boşayacağına işaret eder. Cafer-i Sadık'ın yorumuna göre: Rüyada ceylan görülmesi dört şekilde tabir edilir. Bunlar da: Bir ceylan görenin bir eş alacağına, bir hizmetçiye sahip olacağına, bir evlada ve kadın sebebiyle mala kavuşacağına yorumlanır. Bazı yorumculara göre: Rüyada ceylan görülmesi; sevgiliye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir ceylan görmesi; bir yakını ile tartışıp onu suçlayacağına, sonra da haksız olduğunu anlayıp ondan özür dileyeceğine, neticede de ondan büyük iyilik göreceğine, rüyanızda avcılar tarafından bir ceylanın vurulduğunu görmeniz; bir yakınınızın tehlikeli bir hastalık geçireceğine işaretle tabir edilir. Rüyanızda canlı olarak bir ceylan avladığınızı görmeniz; güzel bir hanımla (erkekle) evleneceğinize, fakat bu evlilikte beklediğiniz mutluluğu asla bulamayacağınıza, rüyanızda sürü halinde ceylanlar görmeniz birçok yeni iş ve mesleklerle karşılaşacağınıza ve bunların halli konusunda bir hayli zorluk çekeceğinize işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Güzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)

Seyyid Süleyman :
   Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir ceylan tuttuğunu gören, çok güzel bir cariye alır. Bir ceylanı kesen, bakireyle evlenir. Ceylan yüzdüğünü gören, yabancı kadınla zina eder. Ceylan eti yemek, güzel bir kadın sayesinde mal sahibi olmaktır. Ceylan öldüren, bir kadın yüzünden üzülür. Ceylan yavrusu tutanın cariyesinden güzel bir evladı olur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Ceylan güzel bir cariye ile tabir olunur. Ceylan avında olduğunu gören, ya cariyesini aldatır yahutta bir kadını kandırarak evlenir. Ceylana taş attığını gören, karısını boşar.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla ifade ediyor: Zevce (kadın eş), cariye, evlat ve kadın sayesinde menfaat.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada ceylan görmek, rüya sahibinin hiç ummadığı bir kimseyle evleneceğine işarettir. Rüyada ceylan avladığını görmek, rüya sahibinin mesut günlerinin sona ermesine delildir. Rüyada ceylan eti yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntılı hayatının bir süre daha devam edeceğine işarettir.Rüyada ceylanı canlı olarak yakaladığını gören, güzel bir kimseyle evlenir.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi