Rüyada CÜBBE Görmek

Rüyada Cübbenin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada CÜBBE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada CÜBBE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada cübbe görmek, büyük sevinç ve heyecan yaratacak haberler ya da teklifler almaya, mutluluğunu dostlarla paylaşmaya, bu uğurda kutlama ya da eğlence yapmaya alamet eder. Rüya sahibinin muradına ereceği ve sevdiği ile kavuşacağı anlamına gelir. Hayırlı kısmetlere, şansın bol ve açık olmasına, rüyayı gören kişinin istikbalinin parlaklığına rivayet edilir. Amaçları gerçekleştirmeye ve başarılı olmaya yorulur.

Rüyada Sarık Görmek
   Rüyada sarık görmek, yetenekleri akıl ile birleştirmeye bu sayede büyük başarılara imza atmaya, adını duyurmaya, rütbe sahibi olmaya, itibar ve şeref kazanmaya tabir edilir. Rüya sahibinin ülkesinin gurur kaynağı olacağı kadar nam salacağı anlamına gelir.

Rüyada Sarık Takmak
   Bir kişinin rüyasında kafasında sarık olduğunu görmesi o kişinin eğitim ile yoğrulacağına, çok tahsilli bir kişi olacağına, birden fazla yüksek okul okuyacağına ve pek çok diploma alacağına işaret eder. Kişinin kendini her alanda eğiteceğine, donanımlı kılacağına ve özellikle de eğitim aldığı alanda uzman kişi haline geleceğine rivayet edilir.

Rüyada Başında Sarık Görmek
   Rüyada başında sarık görmek, rüya sahibinin hayatta her şeyin en fazlasına ve en değerlisine sahip olacağına, deyim yerindeyse krallar gibi bir hayat yaşayacağına, karşısında esas duruşa geçilecek kadar itibar kazanacağına ve zaferler elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Sarık Sarmak
   Rüyada sarık sarmak rüyayı gören kişiye bir yol göründüğü ve bir yere gitmek için o yolu kat etmesi gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Kep Görmek
   Rüyada kep görmek, sürpriz gelişmeler yaşamaya tabir edilir. Rüya sahibinin hiç beklemediği bir anda, heyecansız ve sıradan ilerleyen hayatına renk ve heyecan katacak hayırlı bir olay yaşanacak demektir.

Rüyada Kep Takmak
   Rüyada kep takmak da kep görmekle aynı şekilde yorumlanır ve büyük bir mutluluğa işaret eder.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Kış mevsiminde üzerinizde cübbe olduğunu görmek, tabir bakımından daha iyidir. Rüyada cübbe görmenin yedi tabiri vardır:

1- Kadın

2- Kuvvet

3- Mutluluk

4- Menfaat

5- Din ve makam

6- İşlerde düzen

7- Üzüntülerden kurtulmak.

Eski ve kirli cübbe; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Cübbe giymenin ise altı tabiri vardır:

1- Sığınak

2- Kuvvet

3- Hüccet

4- Menfaat

5- Hikmet

6- Riyaset.

Allame Meclisi :

Cübbe görmek; durumunuzun her zamankinden daha iyi olacağına

Yeşil cübbe görmek; dünyevi ve uhrevi üzüntülerden kurtulacağınıza ve muradınıza ereceğinize

Cübbenizi paketlediğinizi görmek; yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

İbn-i Şirin :

Cübbe; kadına

Geniş ve temiz bir cübbe giydiğinizi görmek; eşinizin hoşgörülü ve iyi biri olduğuna

Büyük, geniş, yeşil veya beyaz renkli yeni bir cüppe giydiğinizi görmek; giydiğiniz cübbenin değeri kadar saygınlık kazanacağınıza ve üzüntülerden kurtulacağınıza

Dar ve kirli cübbe giydiğinizi görmek; yukarıdaki tabirin aksine

Cübbenizin yırtıldığını veya yandığını görmek; eşinizle aranızda bir sorun yaşayacağınıza

Kumaş cübbe giymek; üzüntüden kurtulacağınıza…

İpek cübbe giymek; saygın bir kimseden menfaat elde edeceğinize işarettir.

Cabir Mağribi :
   Yeşil ve yeni bir cübbeniz olduğunu veya birinin size bu cübbeyi verdiğini görmek; iffetli bir kadınla evleneceğinize

Beyaz ve yeni cübbe; dindar ve güvenilir bir kadına

Sarı cübbe; solgun ve hasta kadına

Mor cübbe; üzgün ve kaygılı kadına

Kırmızı cübbe; eğlence düşkünü az uyumlu kadına işarettir.

Kirmani :
   Beyaz ve temiz bir cübbe giydiğinizi görmek; mal ve nimet elde edeceğinize ve din yolunda büyüklük kazanacağınıza

Siyah cübbe; üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza, ancak, işiniz gereği siyah cübbe giymişseniz bunun aksine

Cübbenizin üzerinizden çıkarıldığını görmek; eşinizden ayrılacağınıza işarettir.

Kırmızı ve mor cübbe giymek; menfaate

Kırmızı cübbe giymek veya ona sahip olmak; eğlenceyle meşgul olacağınıza…

Sarı cübbe giymek; hastalığa

Eski ve siyah cübbe giymek; eşinizi boşayacağınıza

Hayvan postundan yapılmış cübbe giymek; zengin bir kadınla evlenip ondan menfaat elde edeceğinize işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri :
   Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği arap olmayan bir kadına delalet eder. Cübbe boyanmış olursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır. Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine delalet eder. Bir kadın, astarı samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür. Cübbe, giyen için zenginliktir. Çünkü cübbe soğuğu men eder. Soğuk, fakirliktir. Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere, yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete delalet eder. Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise zırhım giyer ve düşmanla karşılaşır.

Diyanet Rüya Tabirleri :
   Rüyada cübbe görülmesi dine bağlılıkla tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında yeşil bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin Allah'ın rızasını kazandığına, kişinin rüyasında sırtına siyah bir cübbe giydiğini görmesi; o kimsenin ibadetlerini aksattığından dolayı tövbe etmesi gerektiğine işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir başkasına cübbe giydirdiğini görmesi; o kimsenin oturduğu semtte dindar bir kimse olarak tanındığına, kişinin rüyasında cübbe giymiş bir adamın arkasında birlikte yürüdüklerini görmesi; o kimsenin gerek din hususunda ve gerekse dünya konusunda iyi bir yolda olduğuna yorumlanır. Rüyanızda kendinizi yeni bir cübbe giymiş görmeniz; bir iftiraya uğrayacağınıza, rüyanızda eski bir cübbe giydiğinizi görmeniz; sıkıntı içinde bulunduğunuza, rüyanızda yeşil bir cübbeniz olduğunu görmeniz; ilim, irfan sahibi olan bir kişiye yardım elinizi uzatacağınıza delaletle tabir olunur. Bir başka yoruma göre; Rüyanızda sırtınıza bir cübbe giydiğinizi görmeniz; halen yürütmekte olduğunuz işinizde büyük ilerlemeler kaydedeceğinize, sırtınızdan bir cübbe çıkardığınızı görmeniz; çalışma hayatınızda küçük bir sarsıntı geçireceğinize işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Zenginliğe, uzun ömre ve evleneceği kadına; Cübbe boyanmış ise alacağı kadın doğuran ve sevin biri olmasına, yüzü pamukluysa dininin güzelliğine, Yazın cübbe giymek -borç, hastalık vs. gibi hususlardan dolayı- üzüntü ve kedere; Kışın giymek zenginliğe ve mutluluğa, sevinç ve neşeye delalet eder. (Ayrıca bakınz Kürk, Pardesü.)


MollaCami Tabiri :
   Bir kimse, üzerinde cübbe olduğunu görse, evleneceği bir kadına işaret eder. Cübbe boyanmış otursa o kadın doğuran ve seven bir kadındır.Cübbenin yüzünün pamuktan olması, dinin güzelliğine işarettir. Bir kadın, astan samurdan olan bir cübbe giydiğini görse, zalim bir kimse sebebiyle kocasına hainlik eder. Cübbe, uzun ömürdür.Cübbe, giyen için zenginliktir. Yazın cübbe giymek, hanımdan, yahut borçtan, yahut hastalık, hapis ve darlıktan üzüntü ve kedere yahut kadın için meydana gelen sıkıntı ve şiddete işarettir. Rüyada üzerinde cübbe olduğunu gören kimse, harpte ise düşmanla karşılaşır.

Etiketler; cübbeli, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi