Rüyada ÇİMEN Görmek

Rüyada Çimenin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada ÇİMEN Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada ÇİMEN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada çimen görmek, dinde saflık, güzellik, şefaat ve hidayet anlamına gelir. Rüya sahibinin ahlakta ve dinde güzel ve hayırlı kimse olduğuna, hak yolundan ayrılmadığına, az ile yetinmeyi bildiğine ve ne olursa olsun kaderine razı olduğuna tabir edilir. Rüyasında çimen gören kişi içinde bulunduğu durum ne kadar zor ve kötü de olsa yine de isyan etmez, daha beter durumda olanlara bakarak, Allah’a şükretmesini bilir. Rüyada çimen görmek gönül ve vicdan rahatlığına, dünya malına ve mutluluğa işaret eder. Rüya sahibi iki cihanda da gülmeyi hak edecek kişi olarak tasvir edilir. Bu kişi dinine bağlılığı ve Allah’a olan güçlü inancı ile çevresindekilere göre en iyi müminlerdendir.

Rüyada Çimen Üzerinde Yürümek
   Dünya saadeti yaşamak anlamına gelir. Rüya sahibi hedeflerini hep yüksek tutuyor ve mutlaka yerine getiriyor demektir. Rüyasında çimen üzerinde yürüdüğünü gören kişi zengin olur. Dünya malından da, toprağından da, rahatlığından da bolca istifade eder.

Rüyada Çimen Biçmek
   Hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibi için sevinç verici haberler almak ve sürpriz gelişmeler yaşamak anlamına gelir. Dertlere deva bulup hayatın bundan sonra olumlu olarak ilerleyeceğine işaret eder.

Rüyada Çimen Sulamak
   Sevap işlemek anlamına gelir. Rüya sahibinin temiz ve güzel duygularla yapmaya niyetlendiği hayır olarak değerlendirilir. Kişi, uzun zamandır yapmak istediği bir adağı yerine getirebilir, zekat ya da sadaka verebilir, bir düşküne ya da hastaya yardım edebilir.

Rüyada Çimen Ekmek
   Rüya sahibinin hayatın her türlü güzelliğini yaşama şansına nail olacağına, hem huzur hem de lüks içinde bir hayat geçireceğine tabir edilir. Rüya sahibi, ahirete göçerken dünya malından da nimetlerinden de istediğini almış ve gözü doymuş şekilde gidecektir diye yorulur.

Diyanet Rüya Tabiri :
   İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Kişinin rüyasında çimen görmesi; huzur ve mutlulukla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bahçesini çimlediğini görmesi; o kimsenin zahmet çekmeden ve yorulmadan kazanacağına, emri altında bulunan kimselere huzurlu ve rahat bir hayat yaşatacağına işaret eder. Rüyanızda bahçenizin her tarafına çeşitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi ve diktiğinizi, sarmaşıklarla donattığınızı görmeniz; dünya varlıklarının her çeşidinden evinizi süsleyeceğinize ve çocuklarınıza da yurt sevgisini aşılamak için elinizden geldiğince gayret göstereceğinize yorumlanır. Rüyada çayır-çimen görülmesi; İslam Dini'nin esasları olarak tabir edilir. Kişinin rüyasında bahçesini çimenle süslediğini görmesi; o kişinin kalbini ve gönlünü İslam'ın nuru ile aydınlattığına, kişinin rüyasında büyük bir kır alanda çeşitli otlar ve çiçekler topladığını görmesi; İslam'ın her türlü manevi nimetlerinden istifade edeceğine ve kendisini de ahiret yolculuğuna hazırladığına delalet eder. Fakir bir kimsenin rüyasında çayır-çimen görmesi; o kimsenin zengin olacağına, eğer zengin ise mal varlığının artacağına ve çocuklarının da güzel amel işleyen birer iyi evlat olarak yetişeceklerine işaretle tabir edilir. Böyle bir rüya gören kimsenin hayatı boyunca hastalık görmeyeceğine, sıkıntı ve yokluk nedir bilmeyeceğine, o kişinin bu huzurlu halinin bütün aile ferdlerini de mesut edeceğine işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında çimen görmesi; o kimsenin mal varlığı ile tabir edilir. Kişinin rüyasında çimenlere uzandığını görmesi; o kişi eğer tüccar ise; bol kazanca, memur ise; terfi edeceğine, hasta ise; şifa bulup iyileşeceğine, yolcu ise veya yolda yolcusu var ise; döneceğine veya yola çıkacağına, eğer o kimse halktan birisi ise; işlerinin düzene gireceğine, eğer o kimse fakir birisi ise; hal ve durumunun iyileşeceğine işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine,
Her çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine;
Kur'an-ı Kerim'i okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye,

Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Cennet'te olduğuna delalete eder.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi