Rüyada ÇORAP Görmek

Rüyada Çorabın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada ÇORAP Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada ÇORAP Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada çorap görmek rüyanın niteliğine bağlı olarak yapılır. Çorap kişiye destek olacak ve yardım edecek birine işaret ederken genelde bir kadın ile tabir edilir. Rüyada görülen çorap eğer şık ve kaliteli bir çorapsa güzel ve faydalı işler yaparak herkesin sevgisini kazanan birine işaret eder. Rüyada, rüya sahibine bir çorap hediye edilmesi, aile içinde uzun zamandan beri süregelen ve fikir çatışmaları yaşanan bir konu üzerinde görüş birliği sağlanması anlamına gelir. Rüyada çorabın kişinin elinin uzanamadığı bir yerde olması ve ulaşılamadığı için giyilmemiş olması aile içinde birinin ölümüne ya da rüya sahibinin toplumda itibarını yitirmesine delalet eder. Rüyasında çorabını başkasına veren kişi boşanacak demektir.

Rüyada Çorap Giymek
   Rüyada çorap görmek ve çorabı giymek hayırlı bir evlilik yapmak anlamına gelir. Bu kişi güzel ahlaklı ve yumuşak başlı biridir. Rüyada işlemeli çorap giydiğini görmek de alçak gönüllü, anlayışlı, nazik ve terbiyeli biri ile bir yuva kurmaya işaret eder.

Rüyada Çorap Örmek
   Rüyada çorap örmek iyi değildir ve art niyetli olan birine delalet eder. Bu kişi sizin arkanızdan konuşan, gıybet eden, size karşı kötü düşüncelere sahip olan bir kişidir.

Rüyada Çorap Almak
   Rüyada bir yerden çorap satın almak iyi değildir. Rüya sahibinin bir tuzağa düşürülerek ya da bir oyuna getirilerek parasının ya da malının elinden gitmesi anlamına gelir.

Rüyada Çorabın Kaçması
   Rüyada çorabın kaçması ayran gönüllülüğü, hercai olmaya işaret eder. Rüyada çorabın kaçtığını gören kişi hovardadır ve sürekli yeni aşk arayışları içinde olan kişidir.

Rüyada Pis Çorap Görmek
   Rüyada çorapların kirli olması ya da kötü kokması, rüya sahibinin arkasından kötü konuşulması, istenmemesi ve sevilmemesi anlamına gelir.

Rüyada Yırtık Çorap Görmek
   İş sıkıntılarının artması sebebiyle bir türlü istenen şekle sokulamayan çalışmaların yakın bir zaman içinde düzeltileceğine, başarılı işlere imza atılacağına, maddi kaynakların daha etkin bir şekilde kullanılacağına ve parasal sıkıntıların deyim yerindeyse tereyağından kıl çekermiş sonlandırılacağına delalettir. Rüyada yırtık çorap görmek ve giymek, kurulan bir ortaklıkta bazı sıkıntılar yaşanacağına ve aile büyüklerinden birinin ya da iş hayatında akıl hocalığı yapan birinin araya girmesi sayesinde ortaklıkta yaşanan pürüzlerin çözüleceğine yorulur.

Rüyada Çorap Sökmek
   Rüyayı gören kişinin, kendisine yapılan bir ihanetten ötürü insanlara olan güveninin sarsıldığına, çok istemesine rağmen bir türlü insanlara yaklaşamadığına,  ancak yakın bir zaman içinde karşısına çıkacak bazı insanlar sayesinde bu durumdan kurtulacak ve herkese değil ama bazı kişilere büyük bir güven duyacak demektir. Rüyada kışlık çorap sökmek, zamansız gelen bir haber üzerine üzerinde çalışılan projenin yarıda bırakılacağı, bununla birlikte maddi kaynaklardan gelen paranın deyim yerindeyse suyunu çekeceği ve yeni bir kaynak ve daha güvenli bir ortak bulunması ve projenin tamamlanması gerektiği anlamına gelir.

Rüyada Çorap Vermek
   Yanına aldığı yardımcısı sayesinde işlerini daha kolay hale getiren rüya sahibi, iş konusunda ve kendisi ile ilgili bazı konularda yardımcısına çok güvendiğine, bundan sonra da bu kişi ile çalışmaya devam edeceğine yorumlanır. Rüyada ölüye çorap vermek, aksiliklerin ardından işleri toparlamaya çalışırken yardım için bir kişi ile anlaşılacağına, uzun bir süre boyunca bu kişi ile devam ettikten sonra artık birçok konuda bu kişiden destek alınacağına ve bu sayede çok daha başarılı olunacağına alamettir. Rüyada diriye çorap vermek, zor bir dönemden geçilirken yapılan bir hamle sayesinde iş hayatında ve aile hayatında hiç olmadığı rahat ve huzurlu bir döneme girildiğine, bu dönemde yeni planlar ve çalışmalar için bazı fikirler üzerinde düşünüleceğine ve sorunlarla ilgili bazı adımlar atılacağına işarettir.

Rüyada Çorap Aldığını Görmek
   Kişinin, hayatı ile ilgili olarak yeni bir yol haritası çizdiğine, artık ne yapması ve nasıl yapması gerektiğine bu şekilde karar vereceğine, zor gelebilecek bazı işleri kısa süre içinde sabırla ve azimle çalışarak zirveye çıkartacağına ve kendi iş yerine sahip olacağına tabir edilir. Rüyada kalın çorap aldığını görmek, yeni projeler için bazı hazırlıklar yapıldığına, bu yüzden hızlı ve doğru karar verme konusunda bazı çalışmalara girişildiğine, en kısa zamanda hazırlıkların tamamlanacağına ve işlerin birer birer meydana çıkacağına rivayet edilir.

Rüyada Çorap Aramak
   Hiç olmadık bir zamanda patlak veren bir konudan bazı çıkış yolları aramaya, yeni kararlar vermeye, yararlı olacağı düşünülen ortaklıklar kurmaya, hayırlı bir iş için destek istemeye, resmi bir kurumdan alınacak teşvik sayesinde bol geliri olan bir işe soyunmaya ve kardeşlerden destek almaya yorulur. Rüyada temiz çorap aramak, tüm dikkatleri üzerine çekecek bir projenin içinde yer alınacağına, bu projeden yüklü miktarda kazanç elde edileceğine, iş ortamında bir tartışma yaşanacağına, kafa dağıtacak kısa bir izne çıkılacağına ve daha iyi fikirlerle geri dönüleceğine alamet eder.

Rüyada Çorap Yıkamak
   Yeni iş kapıları açılacak ve ikinci bahar yaşanacak demektir. Kişinin, uzun zamandan beri içinde bulunduğu psikolojik sıkıntılarının bir uzmanla yapacağı görüşme sayesinde ortadan kalkacağına, giden birinin geri döneceğine, sevilen bir kişinin kısa süre önce bozulan sağlık durumuyla ilgili olumlu haberler alınacağına ve bu sayede mutlu olunacağına rivayet edilir. Rüyada çorap yıkamak ve ipe asmak, yapılan hataları telafi etmek amacıyla kısa süreli de olsa bir eğitim alınacağına, anlayışlı ve hoşgörülü bir kısmetle evlenileceğine, toplumun sevdiği ve değer verdiği bir işte çok iyi bir performans sergileneceğine ve bu sayede büyük bir işe sahip olunacağına yorumlanır.

Rüyada Çorap Çıkarmak
   Çok büyük yardımları dokunmuş bir kişiyle yaşanacak bazı kötü olaylar yüzünden yolların ayrılacağı, bu yüzden çok büyük bir üzüntü duyulacağı, ardından verilen karardan dolayı pişman olunacağı ve bu kişiyle görüşüleceği ancak olumsuz yanıt alınacağı anlamına gelir. Rüyada çorap çıkarmak ve makineye atmak, gereksiz yere yaşanacak bir sinir patlaması yüzünden çok sevilen bir kişinin kalbinin kırılacağına, daha sonra bu kişiden birkaç kez özür dileneceğine, bu kişinin kabul etmeyeceğine ancak daha sonra özürlerin ardından her şeyin düzeleceğine ve aranın yine eskisi gibi olacağına rivayet edilir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Çorap, insanın malına işarettir.

Çorabınızın hoş koktuğunu görmek; dünya ve ahirette övüleceğinize

Çorabınızın pis koktuğunu görmek; size lanet ve beddua edeceklerine

Çorabınızın kaybolduğunu görmek; zekat vermeyeceğinize (ve bu yüzden) malınızın telef olacağına işarettir.

İbn-i Şirin :

Çorap, kadın hizmetçiye işarettir.

İpek veya sıradan çorap giymek; eğer hizmetçiniz varsa, size faydası dokunan asalet sahibi bir hizmetçi olduğuna

Yünlü veya nakışlı çorap; güzel bir kadınla evleneceğinize

Sarı çorap; solgun benizli veya hastalıklı bir hizmetçinizin olacağına

Kırmızı çorap; hayasız ve şakacı bir hizmetçinizin olacağına

Siyah çorap; salih kimseler için iyiye, bozguncu kimseler için kötüye

Eski ve yırtık çorap; hizmetçinizin fesatlıkla itham edileceğine

Çorabınızın yandığını veya zayi olduğunu görmek; hizmetçinizin öleceğine işarettir.

Kirmani :
   Deve postundan yapılmış çorabınız olduğunu görmek; hizmetçinizin asalet sahibi ve çalışkan biri olduğuna

At postundan yapılmış çorabınız olduğunu görmek; hizmetçinizin ordu görevlilerinden asilzade biri olduğuna

Geyik postundan yapılmış çorabınız olduğunu görmek; hizmetçinizin göçebelerden olduğuna işarettir.


Nablusi Rüya Tabirleri :
   Giyilmemiş çorap mal ve vakardır. Bundan dolayı yeni çorap giydiğini gören kimse malını korur ve muhafaza eder. Sağlam ve güzel kokulu çorabı gören kimse, malının zekatını vererek malını muhafaza eder. Güzel isim ve met edilmeye layık olur. Görülen çorap eski ise, zekat ve sadakasını vermeyerek malının helak olmaya yaklaşmasına delalet eder. Çorabın kokusu kötü olursa, o kimse kötü isimle anılır. Çorap, kadın ve hizmetçiye delalet eder.


Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyanızda siyah bir çorap giydiğinizi görmeniz; sizin varlıklı bir kimse ile evleneceğinize, beyaz çorap giydiğinizi görmeniz; güzel biri ile evleneceğinize, kırmızı çorap giydiğinizi görmeniz; iyi bir kimse ile evlenmeye, yeşil çorap giydiğinizi görmeniz; namuslu bir kimse ile evleneceğinize, nakışlı bir çorap giydiğinizi görmeniz; güzel huyları olan biri ile evleneceğinize yorumlanır. Burada görülmektedir ki, rüyada giyilen çorapların rengi ne olursa olsun hepsinin tabir itibariyle ortak olan yönü evliliğe delalet etmesidir. Bir kimsenin rüyasında çoraplarının bir yere düştüğünü; oradan alamadığını ve yalın ayak yürüdüğünü görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalacağına ve saygınlığını yitireceğine, bir yoruma göre de: Eşinin öleceğine delalet eder. Bir kişinin rüyasında bir başkası tarafından çorabının elinden alındığını görmesi; o kimsenin eşinin vefat edeceğine, bir kişinin rüyasında bir tek çorapla yürüdüğünü görmesi; o kimsenin niyet ettiği yolculuğunu yapamayacağına işaretle tabir olunur. Kişinin rüyasında eski bir çorap görmesi; yeni çorap görmesinden daha hayırlıdır. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyada çorap görülmesi hile ile tabir edilir. Rüyanızda bir dükkandan çorap satın aldığınızı görmeniz; bir malınızın hile yapılarak elinizden alınacağına, rüyanızda Çorap ören bir kimseyi görmeniz; hakkınızda kötü şeyler düşünen ve tasarlayan bir kimse ile karşılaşacağınıza delalet eder. Rüyanızda bir çorabı söktüğünüzü görmeniz; aleyhinize kurulan tuzakları hissederek bunlardan kurtulmaya çalıştığınıza, rüyanızda çorap ördüğünüzü görmeniz; başka birisi hakkında kötü şeyler düşündüğünüze yorumlanır. Bazı rüya tabircilerine göre: Rüyanızda çorap giydiğinizi görmeniz; başkaları tarafından size kötülük yapılacağına, rüyanızda çorabı ayağınızdan çıkardığınızı görmeniz; size yapılmak istenen kötülüklerden kurtulacağınıza delalet eder. Rüyanızda çorapla yatağa yattığınızı görmeniz; düşmanlarınızdan kendinizi korumanız gerektiğine, rüyanızda çorap ördüğünüzü görmeniz; başkaları hakkında bazı kötü şeyler düşündüğünüze, bir kişinin rüyasında başkasının çorap ördüğünü görmesi; bu rüyanın aksi ile tabir olunur. Rüyanızda çorap yamadığınızı veya söktüğünüzü görmeniz; size yapılmak istenen her türlü fenalıktan emniyette bulunduğunuza yorumlanır. Rüyanızda giyilmemiş yeni çorap görmeniz; sizin mal sahibi ve saygın bir kişi olacağınıza, rüyanızda giymekte olduğunuz çorabınızın söküldüğünü görmeniz; bir yolculuğa çıkacağınıza işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında yaz günleri içinde çorap giydiğini görmesi; o kimsenin kederli, üzüntülü ve sıkıntılı bir yolculuğa çıkacağına, bir kişinin rüyasında kış günlerinde bir çorap giydiğini görmesi; o kimsenin sağlık ve sıhhate kavuşacağına ve yolculuğa çıkacağına işaret eder. Kişinin rüyasında kötü kokulu bir çorap giydiğini görmesi; o kimsenin herkes tarafından kötü bir lakapla anılacağına, hakkında kötü sözler söyleneceğine ve arkasından dedikodu yapılacağına işaretle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında temiz kokulu bir çorap giydiğini görmesi; o kimsenin zekatını vererek malını koruyacağına ve güzel bir adla da anılmaya layık olacağına delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
Yeni çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya,
Güzel çorap övgüye layık şahsiyete,
Çorap bazen kadın ve hizmetçiye,
Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala,
Pis kokulu çorap kötü şöhrete delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Giyilmemiş çorap maldır. Bundan dolayı yeni çorap giydiğini gören kimse malını korur ve muhafaza eder. Sağlam ve güzel kokulu çorap gören kimse, malının zekatını vererek malını muhafaza eder. Görülen çorap eski ise, zekat ve sadakasını vermeyerek malının helak olmaya yaklaşmasına işarettir. Çorabın kokusu kötü olursa, o kimse kötü isimle anılır. Çorap, kadına işarettir.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi