Rüyada DECCAL Görmek

Rüyada Deccalin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DECCAL Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DECCAL Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada deccal görmek, menfaat ve çıkar sağlamak için elinden geleni yapacak, din ve hak yolunu terk edip, günahkar olmaktan çekinmeyecek ve bunun için bir an dahi düşünmeyecek bir kişinin varlığı ile tabir edilir. Bu kimsenin gözünü para ve mal hırsı bürüdüğü, daha fazla zenginlik için yapamayacağı hiçbir şeyin olmadığı yorumu yapılır. Kişi, makam ve şöhret sahibi olmak adına her türlü kötülüğü yapmaya hazır demektir.

Rüyada Deccalin Çıktığını Görmek
   Rüyada deccalin çıktığını görmek, uğursuzluktur ve büyük belaların yaşanacağı anlamına gelir. Kötü ve lanetli olayların yaşanacağına, ortalığın karışacağına, sevgi ve birlik içinde yaşayan kişilerin arasına düşmanlık gireceğine, musibetlerin yaşanacağına ve suların uzun süre durulmayacağına tabir edilir.

Rüyada Deccali Görmek
   Rüyada deccali görmek, hak yolunda savaşmaya ve kazanmaya işaret eder. Aynı zamanda da insanların arasına nifak tohumu ekip, onları birbirine düşüren ve bu karmaşadan yararlanarak, menfaat ve çıkar elde etmeye çalışan bir kişiye delalet eder. Yalana, iftiraya ve günaha karışmaya tabir edilir.

Rüyada Deccali Öldürmek
   Rüyada deccali öldürmek, doğru yola dönmeye, tövbekâr olmaya ve ölene kadar öyle kalmaya, hak yolunda hayır işleri yaparak, geçmişi silmek için gayret göstermeye ve artık haramdan, zinadan uzak kalıp, günahlardan arınmaya çalışmaya işaret eder.

Rüyada Deccalle Savaşmak
   Rüyada deccalle savaşmak, arsızdan, uğursuzdan, nursuzdan, yalancıdan, dolandırıcıdan ve hırsızdan uzak olmaya, düşmanı yenmeye, kötülüklerle ve kötü kimselerle savaşma kudretine ve gücüne sahip olmaya tabir edilir.

Rüyada Deccalden Kaçmak
   Rüyasında deccalden kaçtığını gören kişinin, hayatta hiçbir zorluktan korkmayacağı, kötülüklerin, haksızlıkların ve yolsuzlukların üstüne gideceği, cesur, yiğit ve mert kişi olacağı anlamına gelir. Hikmet ve ahlak sahibi olmaya, din için çağrı yapmaya işaret eder.

Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :
   Rüyada deccalı görmek; insanları yoldan çıkaran, dili ve kalbi aynı olmayan kötü kişiye işaret eder.

Kirmani :
   Deccalı belirli bir yerde görmek; orada fitne çıkacağına, yalancı ve kötü insanların orada bir araya geleceklerine, yapacakları şeylerde hayır ve bereketin olmayacağına işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Rüyada deccalın çıktığını görmek, düşmanın saldırmasına ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkmasına delalet eder. Rüyayı gören misafir ise onun yolu kesilir. Deccalı görmek kafir şehirlerinden bir şehrin fethedilmesine delalet eder. Deccalı görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sıfatına intikal ettiğini gören kimse için afat ve belaya delalet eder.
Bazan da deccalın çıktığım görmek, salih kimselerin hakların helak olmaları için Allah'ü Teala'ya dualarından sonra yahudilerin hallerinin halas olmasına delalet eder. Fakat deccalın rüyada geçtiği ve uğradığı yerler, üzüntü, keder, şiddet, zulüm ve emlakta büyük afetin meydana çıkmasına, yahut yağmurun yağmamasından dolayı hayrın men edilmesine delalet eder.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada deccal görülmesi, düşmanların saldıracağına, yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadın ortaya çıkacağına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören yolcu ise, o kimsenin yolunun kesileceğine işaret eder. Rüyasında deccal gören kimsenin evinde dedikodu sözlerinin artacağına, fitne ve ayrılık olacağına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında deccalı görmesi; o kimsenin, hilekar, yalancı ve ara bozucu bir kimse olduğuna delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri :
   Yalancıya, sihirbaza ve önderlik uğruna her türlü hile ve yönteme baş vuran kimseye, Deccal, insanları doğru yoldan ayıran sapkın önderlere, küfürde ileri giden azgın insanlara, Deccalın çıktığını görmek fitne ve kaosun yayılmasına, ardından kafir yurtlarının ve şerilerinin fethedilmesine, müslümanların mutlak galibiyetine ve inançsızların uğrayacağı en büyük dünya azap ve yenilgisine delalet eder.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi