Rüyada DEDE Görmek

Rüyada Dedenin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DEDE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DEDE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada dede görmek, bilge olan ve hayat tecrübesine güvenilebilecek kişi ile tabir edilir. Rüyasında dede gören kişinin hayatı belki de torunlarının, torunlarını görecek kadar uzun olacaktır. Ayrıca rüya sahibi ilerleyen yaşına rağmen, dinç ve sağlıklı olacak, tabiri caizse pek çok genci de cebinden çıkartacak kadar güzel ve hoş görünecektir.
Rüyada dede görmenin bir başka anlamı da ana baba sözü dinlemediği için başı derde giren, zarar eden ve üzücü şeyler yaşayan kişi şeklindedir. Rüya sahibi hiç uslanmayan, her defasında gerek maddi gerekse manevi kayıplar yaşamasına rağmen yine de aynı hataları bile bile yapan, her defasında anasının babasının lafını ezip geçen kişi olarak tasvir edilir.

Rüyada Ölmüş Dede Görmek
   Hayattan elini eteğini çekmiş, umutlarını kesmiş, karamsar düşünüp mutsuz olan kişi anlamına gelir. Rüya sahibi hayattan aldığı tüm zevki yitirmiş, sadece yaşamak için yaşayan kişi haline gelmiş demektir. Hatta çevresindekiler kendisine yaşayan bir ölü şeklinde bakmaya başlamıştır diye tabir edilir.

Rüyada Dede Olmak
   Dolu dolu yaşamaya, hayattan doyasıya zevk almaya, kişinin neşesi sayesinde her zaman sağlıklı olmasına ve gözünde hiçbir şey kalmayacak şekilde bir yaşam sürmeye delalet eder.

Rüyada Dede ile Konuşmak
   Rüya sahibinin yapmak istediği bir iş için bir büyüğünden akıl sormasına ve ona göre hareket etmesine işaret eder. Rüyasında dedesi ile konuştuğunu gören kişi, yaptığı işin doğruluğundan emin olmak ister.

Rüyada Dede ve Babaanne Görmek
   Rüya sahibini çok düşünen, üstüne titreyen, bir zarar görecek de üzülecek diye aklı çıkan, bu nedenle de hayır dualarını ve dileklerini esirgemeyen aile büyüklerine yorulur. Rüya sahibi bu hayırlı dualar sayesinde kötülüklerden, belalardan ve kazalardan korunur.

Rüyada Dede Evini Görmek
   Rüya sahibinin, uzun bir süredir haber alamadığı bir kişiden alacağı haber sayesinde çok sevineceğine, işlerinin çok kazançlı ve hızlı bir şekilde ilerleyeceğine, işle ilgili olarak açılan kapıların kendisine büyük hayırlar getireceğine, zamanında gereksiz yere almış olduğu yani kendisi için lüks denebilecek bir malı elden çıkaracağına ve bu sayede yüklü miktarda parayı eline alacağına işarettir. Rüyada dede evini yıkılmış görmek, aile bireyleri arasında yaşanacak tartışmalar yüzünden haneye ayrılık gireceğine, sevilen bir kişi ile kurulan ortaklığın bozulacağına ve hesapta olmayan bir sebepten ötürü zor bir duruma düşüleceğine delalettir.

Rüyada Dede Ve Anneanne Görmek
   Uzun bir süre üzerinde düşünülerek ve kaynak bulunarak yeni bir kazanç kapısına sahip olunacağına, ayrı düşmüş kişilerin buluşacağına, sorunların yakın bir zaman içinde kesin çözüme kavuşacağına, dertlerin biteceğine ve bolluk ve bereket içinde bir hayat geçirileceğine yorumlanır. Rüyada dede ve anneanneyi üzgün görmek, yapılan işte hayal kırıklığı yaşatacak bir karar verileceğine, gereksiz bir harcama yapılacağına, bu harcama yüzünden aksayan bir ödemeden ötürü bir ahbapla ters düşüleceğine ve sorunların günden güne artacağına yorulur.

Rüyada Dede Ve Baba Görmek
   Haneye girecek bir kişi sayesinde ailevi sorunların bitme noktasına geleceğine, işle ilgili çok doğru ve başarı getirecek kararlar alınacağına, bu kişi sayesinde hane halkının toparlanacağına, birbirlerine daha sıkı kenetleneceklerine, zorlukları el birliği ile aşacaklarına ve mutlu ve huzurlu olacaklarına tabir edilir. Rüyada dede ve babaanne konuşmak, topluma yarar sağlayacak ve birçok kişiyi mutlu edecek bir konuda çalışmalar yapılacağına, büyük bir azimle girilen işte yüksek hedeflerin kısa zamanda gerçekleştirileceğine, hem maddi hem manevi açıdan destek sayesinde sevilen bir kişinin ağır bir hastalıktan kurtulacağına, yeni ve daha büyük hedeflere göz dikileceğine ve yine kısa bir süre içinde bu hedeflerin gerçekleştirileceğine delalettir.

Rüyada Dede Ve Ninesini Görmek
   Rüya sahibinin, alacağı eğitim ve sahip olduğu öz güven sayesinde beklenmeyecek ve birçok kişi tarafından sürpriz sayılacak üstün başarılar kazanacağı, bu sayede çalıştığı sektörde büyük bir üne kavuşacağı, birçok kişinin hayran olduğu ve toplumun takip ettiği bir kişi olacağı ve birçok insana yardımcı olacağı anlamına gelir. Rüyada dede ve ninesini uyurken görmek, üzerinde anlaşma sağlanamamış bir konuda boş yere nefes tüketmeye, sevilen ve büyük manevi değere sahip olan bir eşyayı kaybetmeye, yaşanacak bir talihsizlikten ya da uğranacak bir ihanetten ötürü darda kalmaya ve uzun bir zaman boyunca bir çıkış yolu aramaya işarettir.

Rüyada Dede İle Evlenmek
   Yapılan hataların büyük zararlara ve tartışmalara sebep olacağına, yakın zaman içinde çok büyük bir kaza yaşanacağına, hem maddi hem manevi olarak büyük kayıplar yaşanacağına, aksiliklerle dolu bir döneme girileceğine, birçok fırsatın elden kaçırılacağına, sevilen kişilerle uzun süreli bir ayrılık yaşanacağına ve eşler arasına girecek bir kara kedi yüzünden tartışmaların baş göstereceğine rivayet edilir. Rüyada dedesi ile evlenmiş birini görmek, kişinin, insanlara karşı güvenin sarsılacağına, verdiği  kararların hatalara sebep olacağına, insanlarla tartışacağına, sevdiği kişilerden kötü sözler işiteceğine ve uzunca bir süre yalnız kalacağına delalet eder.

Rüyada Dede Torunu Görmek
   Edilen duaların Allah katında karşılığını bulacağına, sağlıkla ilgili olacak herhangi bir sıkıntının kısa bir zaman içinde ve herhangi bir hasar bırakmadan geçeceğine, iş dünyasında üne kavuşulacağına, kısmetli bir kişi olunacağına ve eğitimle ilgili büyük bir karar alınacağına işarettir. Rüyada dede torunu ağlarken görmek, rüyayı gören kişinin, çıkacağı bir yolculuktan hiç aklına gelmeyecek ve çok zarar ettirecek büyük bir sorunla döneceğine, yanlış bir karar vereceği için  eline geçen fırsatları kaçıracağına, aile bireylerinden biri ile tartışacağına ve yakın akrabalarından biri ile arasına mesafe koyacağına alamettir.

Rüyada Ağlayan Dede Görmek
   Kardeşlerden birinin canını sıkan bir olay yüzünden aile bireylerinin hepsinin üzüleceğine, iş hayatında meydana gelen bir sorunun daha kötü bir hal alacağına, büyük bir maddi kayba uğranacağına, girilen bir işte beklenmedik bir zararla karşılaşılacağına,  uzun bir zamandan beri devam eden ve evlilikle noktalanacağı düşünülen bir birlikteliğin sona ereceğine yorulur. Rüyada ağlayan dedenin güldüğünü görmek, yapılan hataların telafi edileceği, gösterilecek azim sayesinde iş hayatında iyi bir yer edinileceği, birbiri ardına yaşanan talihsiz durumların düzeltileceği, zararların telafi edileceği,  eğitim hayatı ile ilgili olarak bir karar verileceği ve okula devam edileceği anlamına gelir.

Rüyada Siyah Sakallı Dede Görmek
   İş konusunda tecrübe sahibi olmak için deyim yerindeyse daha kırk fırın ekmek yenilmesi gerektiğine, o zamana kadar işleri en iyi ve en dikkatli şekilde yönetip zarara uğramamak ve kazanç elde etmek için çalışılacağına, tam yerinde verilecek kararlarla çalışmaların sürpriz başarılar getireceğine ve yeni iş kollarına adım atılacağına rivayet edilir.  Rüyada ak sakallı dede görmek, bazı sorunlar yüzünden günden güne gittikçe azalan kazancın yapılacak birkaç hamle ile arttırılacağına, yeni bir eve taşınmaya, borçların en düzgün şekilde ödeneceğine, yardım isteyen kişilere yardım edileceğine ve hayır duaları alınacağına delalettir.

Rüyada Dede Eli Öpmek
   Geleneklerine, adet ve törelerine bağlı bir kişi olan rüya sahibinin, aile hayatında da bu kavramlara çok önem vereceğine, evlatlarını bu kavramlarla büyüteceğine, işlerini bu sayede geleneksel şekilde yani ahbaplık usulüyle devam ettireceğine ve deyim yerindeyse kendi yağında kavrulup gideceğine işaret eder. Rüyada dede eli öpmek ve başına koymak, büyüklere saygıda kusur etmemeye, geçmişe özlem duymaya, aile bireyleri ile mutlu ve huzurlu olmaya, doğulan yerle ilgili hatıraları hatırlamaya, anne baba için sürpriz yapmaya, sıkıntılardan kurtulup ferahlığa çıkmaya, ince eleyip sık dokumaya ve tedbiri elden bırakmamaya yorulur.

Rüyada Beyaz Elbiseli Dede Görmek
   Kişinin, yardıma muhtaç insanlara ve fakir fukaraya yardım etmesi sayesinde bol bol hayır duası alcağına, kendi dualarının Allah katında kabul olacağına, gireceği bir projede göstereceği özveri sayesinde makam sahibi olacağına, hayırlı bir kısmetle dünya evine gireceğine, kısa süre içinde evlat sahibi olacağına ve herkes tarafından takdir göreceğine işarettir. Rüyada siyah elbiseli dede görmek, vakitsiz gelecek bir haber yüzünden elde bulunan işin zorluğa gireceğine, yapılması gereken bir ödemenin yapılamayacağına, kötü bir kişinin oyununa gelineceğine, zarar getirecek bir işe girileceğine ve bu işte büyük bir sorun yaşanacağına delalettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kişinin rüyasında dede görmesi; o kimsenin büyüklerinden birinin ona yaptığı tavsiyeye uymadığı için onu gücendirmiş olduğuna, bir başka tabire göre de: Kişinin rüyasında kendisini dede olmuş görmesi; o kimseyi huzurlu günlerin beklediğine, sağlıklı ve uzun ömürlü olacağına yorumlanır. Bir diğer tabire göre: Kişinin rüyasında dedesini görmesi; değerli bir kimseyi evinde misafir edeceğine delaletle tabir edilir.

İhya Rüya Tabirleri :
   Dede olduğunu görmek uzun ömre delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada dede olduğunu gören kimsenin ömrü uzun ve şansı yüce olur.Bazen de insanın dedesi, çalışması ile tabir edilir.Dedesinin öldüğünü görenin çalışma ve gayreti kesilir.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi