Rüyada DEĞİRMEN Görmek

Rüyada Değirmenin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DEĞİRMEN Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DEĞİRMEN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada değirmen görmek, hayırlara işaret eder. Mutluluk, huzur, esenlik ve ferahlık anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin yüzünün güleceği, hayatının ve işlerinin yolunda gideceği şeklinde tabir edilir. Sessiz, sakin ve yolunda giden bir yaşama, ömür boyu sürecek rahatlığa ve konfora, kesilmeyecek gelire ve garanti olan dünya malına delalet eder. Rüyada değirmen görmek, bazen de bildiklerini daha fazla gizlemeyip, ortalığa yayacak bir kimsenin varlığına işaret eder.

Rüyada Buğday Değirmeni Görmek
   Rüyada buğday değirmeni görmek, dertlerin ve sıkıntıların biteceği, yoklukla geçen zor günlerin geride kalacağı anlamına gelir. Rüya sahibinin geçim derdinin son bulacağına, işlerinin açılacağına ve artık sürekli olacak bir maaşı olacağına tabir edilir.

Rüyada Yel Değirmeni Görmek
   Rüyada yel değirmeni görmek, zahmetsiz ve kolay yoldan edinilecek ve kişiye ilaç gibi gelecek kazanca delalet eder. Bedava rızık ve nimet anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin hayatını kolaylaştıracak, borçlarını hafifletip, derin bir nefes almasını sağlayacak menfaat elde edeceği ile değerlendirilir.

Rüyada Değirmen Taşı Görmek
   Rüyasında değirmen taşı gören kişinin, ailesinin genişleyeceği, rızkının artacağı, hanesine güneş doğacağı ve bu sayede darlığın biteceği ve evde bayram havası yaşanacağı ile yorumlanır.

Rüyada Değirmen Kırılması
   Rüyada değirmen kırılması, herkes için mutlaka hayır getirecek bir rüyadır. Her bir rüya sahibi için kurtuluşa kavuşmaya, korkularını yenmeye, şanssızlığını kırmaya ve kötü kaderini yenmeye delalet eder.

Rüyada Su Değirmeni Görmek
   Rüyada su değirmeni görmek, rüya sahibinin çevresinde adı geçen, sözüne hürmet edilen, şanı ve şöhreti olan bir kişiye ve bu kişiden aldığı güce işaret eder. Bu kimse rüyayı gören kişinin zor işlerine yardımcı olup, sıkıntısını ve derdini çözen, iyiliksever biri olarak tasvir edilir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Değirmen görmenin beş tabiri vardır:

1- Hakim

2- Reis

3- Zenginlik

4- Cesur kişi

5- Aşçı.

Hz. Danyal (a.s) :

Değirmene tahıl götürüp öğütmek ve ondan un yapmak; değirmen sahibinden hayır ve menfaat göreceğinize

Değirmen taşının kırıldığını ve işin aksadığını görmek; değirmen sahibinin öleceğine

Değirmen taşının çatladığını veya arıza yaptığını görmek; değirmen sahibinin geçim konusunda gevşeklik gösterdiğine

Değirmen taşının çalındığını görmek; değirmen sahibinin zarar göreceğine işarettir.

Allame Meclisi :

Değirmen görmek; adınızdan saygıyla söz edileceğine, birtakım insanlardan iyilik ve mertlik göreceğinize

Çalışır vaziyette bir değirmen görmek; biriyle aranızda rekabet olacağına…

Değirmende çalışırken yorulduğunuzu ve bitkin düştüğünüzü görmek; işlerinizin kötüye gideceğine işarettir.

İbn-i Şirin :

Değirmen görmek; gerginliğe ve savaşa

Değirmende olmak; biriyle gerginlik yaşayacağınıza

Değirmende tahıl olmadığı halde taşının nasıl döndüğünü görmek; yolculuğa çıkacağınıza

Değirmen taşının kurşun, pirinç veya demirden olduğunu görmek; savaş ve savaş aletlerine

Değirmen taşının camdan olduğunu görmek; kadınlarla gerginlik yaşayacağınıza

Değirmenin tahıl yerine taş veya demir öğüttüğünü görmek; katı kalpli bir ortağa sahip olacağınıza, ama onun sayesinde işlerinizin düzene gireceğine işarettir

Çağdaş Ulema :

Değirmen görmek; muhtemelen hoşunuza gidecek bir olayla karşılaşacağınıza

Değirmeni durmuş halde görmek; aşk ve geçim konusunda şansınızın yaver gideceğine

Değirmenin sesini duymak; gelir vaat eden bir iş edineceğinize

Hareket halinde olan değirmen çarkı görmek; geliri çok olan bir işle meşgul olacağınıza

Değirmen çarkının durduğunu görmek; sevdiğiniz bir kimseyle görüşeceğinize

Kırık değirmen çarkı görmek; sevdiğiniz kimseyle görüşürken bir sorunla karşılaşacağınıza

Değirmenin çarkına ya da pervanesine çarpmak; bir gönül olayının kötü bir şekilde sonuçlanacağına işarettir.


İhya Rüya Tabirleri :
   Bütün yönleriyle hayata ve hayatın cilvelerine, Bekar erkek ve kız için evlenmeye, yoksul için zenginliğe, ailenin bütün fertleri için sıkıntı ve darlıktan kurtulmaya, Ev değirmeni dünya nimetlerine, değirmen bulunmayan evde değirmen görmek sıkıntı ve şiddete, Cami, çarşı vs. gibi yerlerde değirmen görmek savaş ve mücadeleye, Değirmende tahıl öğütmek rızık temininde kolaylık ve sürekliliğe, Su değirmeni dünya işlerinde yetkili konumdaki bir kimseye, Değirmen taşının dönmesi yolculuğa, buğdaysız dönmesi üzüntü ve şiddete, Değirmende görülen aksaklık yahut hoş olmayan durum piyasanın daralmasına, işlerin iyi gitmemesine, Değirmende öğütülen gıda maddelerinin tamamı rızka, Değirmen taşının kırılması sıkıntıda olanın bundan kurtulmasına, hapis olanın hürriyetine kavuşmasına, hastanın iyi olmasına, tehlikeden kurtulmaya yahut vefat etmeye, Değirmenin taş, toprak vs. gibi maddeler öğütmesi korku, sıkıntı ve çetinliğe, Su değirmeninde yenilmeyen her türlü şeyi öğütmek kıtlığa ve pahalılığa, insan öğütüldüğünü görmek anarşiye, fitne ve ölümlere, Değirmende kına, hatmi çiçeği, çöğen otu, acı bakla, yaban kirazı vb. öğütmek (ya da öğütüldüğünü görmek) borçları ödemeye, şifa bulmaya, üzüntü ve kederden kurtulmaya ve temizliğe, Değirmende içine un konulan tabutu (tekneyi) görmek hak ile batılın arasını ayıran hakime, ilim ve hidayete, Su değirmeni yağmura, yel değirmeni değişik kimselerin devamlı olmayan düşmanlığına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Değirmenci.)

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada değirmen görmek, aile halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için eşe, bekar kız için kocaya işarettir. Değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek, şiddet ve zorluklara, düşmanlığa işarettir. Eğer değirmende ekmek, et veya bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir. Değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey öğütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir. Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder, hususiyle o değirmende ateş veya büyük taş öğütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgın hastalığa işarettir. Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa, onun çalışma ve gayreti güzel olur. Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir. Bazen değirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, değirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sıkıntıdır. Değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi piyasanın pahalığına işarettir. Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir şey Öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur. Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.

Seyyid Süleyman :
   Ebu Said'ül Vaaz su değirmenini, idare etme sanatında başarılı, kararlarında isabetli, aynı zamanda çok zengin bir adamla yorumluyor. Değirmenin çarkının kırılması; sahibinin vefatına işarettir. Değirmende un öğütmek; hayır ve menfaattir. Bu rüyayı gören kişi, başkalarına da faydalı olur. Değirmenin bozulduğunu, bu yüzden işlemediğini yahut taşının çalındığını görmek; değirmen sahibinin bir zarara uğrayacağına veya hastalanacağına delalettir. Değirmenin dönmesi; yolculuğa, rızkın toplanmasına, bir rivayete göre harbe delalettir.
İbn-i Şirin (rahmetullah) diyor ki: Rüyada değirmen görmek; düşmanlık ve savaş işaretidir. Sahibi bilinmeyen değirmen, umumi bir harbe delalettir. Değirmen rüya sahibinin tanıdığı birine veya bizzat kendisine ait ise, düşmanlık bu iki kişi arasında vuku bulur. Değirmen taşının buğdaysız ve boş olarak dönmesi; yolculuktur. Değirmen taşının buğday veya başka bir hububat üzerinde dönmesi ise, umumi halin şöyle böyle devamına işaret eder.
Kirmani'ye göre, rüyasında değirmen taşının demirden veya bakırdan olduğunu görmek; şiddetli bir düşmanlık ve savaştır. Değirmen taşının şişeden olması, kadınlar yüzünden halk arasında meydana gelecek düşmanlığa işaret eder. Su değirmenini eliyle çeviren işlerini kimseden yardım almadan yürütür.
Cafer-i Sadık (R.A.), değirmen rüyasını beş türlü tabir eder.


MollaCami Tabiri : Rüyada değirmen görmek, aile halkının sıkıntı ve darlıktan kurtulmasına yahut fakirlikten sonra zenginliklerine, bekar erkek için eşe. bekar kız için kocaya işarettir.Değirmen bulunmayan bir evde değirmen görmek, şiddet ve zorluklara,düşmanlığa işarettir.Eğer değirmende ekmek, et veya bal öğütse, aile halkının bozucu, gösteriş maksatlısı ve sevici olmalarına işarettir.Değirmende buğday veya arpa veya kendisinden istifade edilen faydalı bir şey ögütse, aile halkının işlerinin kolaylığına ve rızıklarının yolunda gitmesine, hastalıklardan şifa bulmalarına, işlerini idare eden kimseyi yenilemelerine, işarettir.Şehir ve kasabanın ortasında görülen büyük değirmen, eğer o şehir ve kasaba harap ise meydana çıkacak savaşa işaret eder,hususiyle o değirmende ateş veya büyük taş ögütülürse, eğer şehir harap değilse ve orada öğütülen kötü kokulu arpa, su, çamur ve yahut et olursa salgın hastalığa işarettir.Bazı tabirciler, su üzerinde bulunan değirmen, işlere nezaret eden ve elinden çok mal geçen bir adamdır, dediler. Bir kimse o adama sığınsa. onun çalışma ve gayreti güzel olur.Rüyada değirmenin döndüğünü gören kimseye değirmendeki un miktarınca gelecek hayra işarettir.Bazen değirmenin döndüğünün görülmesi yolculuk, değirmenin buğdaysız dönmesi şiddet ve sıkıntıdır.Değirmenin eğrilik ve aksaklık ile dönmesi piyasanın pahalığına işarettir.Bir kimse kendisinin dolap ile dönen bir değirmenin olduğunu görse, temiz bir rızka işarettir. Bir şey Öğütmeksizin değirmenin döndüğünü görmek, yolculuktur.Değirmenin sebepsiz olarak döndüğünün görülmesi, ecelin yaklaşmasına işarettir.

Etiketler; görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi