Rüyada DELİK Görmek

Rüyada Deliğin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DELİK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DELİK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada delik görmek, hayırlara alamet eder. Rüyayı gören kişinin hayatının olumlu ve hayırlı şekilde ilerlemeye başlayacağına ve yaşamında meydana gelecek değişikliklerin kendisine kazanç, huzur, mutluluk, sağlık ve bereket getireceğine rivayet edilir. Rüya sahibinin çalışmalarının karşılığında amaçlarının tek tek gerçekleşmeye başlayacağına, kişinin istediği ve hayal ettiği günleri yaşama şansına nail olacağına ve bunun için yaradana şükredeceğine delalet eder.

Rüyada Delik Çorap Görmek
   Rüyayı gören kişinin geçim sıkıntısı çektiğine, alım zorluğu yaşadığına, eline geçen üç kuruşla anca ev kirasını ve faturalarını yatırabildiğine ve hiçbir lüksünün olmadığına rivayet edilir. Rüya sahibinin maddi anlamda çok zor durumda olduğuna, parasız günler geçirdiğine ve fakirlik çektiğine yorulur.

Rüyada Delik Duvar Görmek
   Rüyayı gören kişinin gelecekle ilgili planlarında ve yatırımlarında hiç hesap etmediği, beklemediği ve hazırlıklı olmadığı durumlarla karşılaşacağına ve ne yapacağını bilemez duruma düşeceğine işaret eder. Rüya sahibinin aksiliklerle ve engellerle karşılaşacağına alamet eder.

Rüyada Delik Tencere Görmek
   Rüyayı gören kişinin çok çalışmasına rağmen ekmeğinin ve kazancının bereketli olmadığına delalet eder. Rüya sahibinin ne yaparsa yapsın yine de gelirinin giderlerini karşılamaya yetmediğine bu durumunda kendisini sıkıntıya düşürdüğüne tabir edilir. Hane içindeki geçim sıkıntısını ve huzursuzluğu gösterir.

Rüyada Delik Ayakkabı Görmek
   Rüyayı gören kişinin canın sıkılmasına, keyfinin kaçmasına, sağlığının da bozulmasına neden olacak bazı durumlarla karşı karşıya kalacağına, kendisi için çok zor atlatacağı kötü ve sorunlu günler geçireceğine işaret eder.

Rüyada Delik Halı Görmek
   Rüyayı gören kişinin işlerinde zarar edeceğine, sermayesini kaybedeceğine böylece parasız ve işsiz kalacağına yorulur. Rüya sahibinin ticarette umduğunu bulamayacağına deyim yerindeyse bilgisini ve maddi gücünü aşacak adımlar atacağına ve böylece başarısız olacağına delalet eder.

Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :
   Bir dağın delindiğini ve o delikten içeri girdiğinizi görmek; söz sahibi birinin sırrından haberdar olacağınıza

Aynı delikten bir şey çıkardığınızı görmek; çıkardığınız şeyin değerince söz sahibi kimseden hediye alacağınıza

Yerde bir delik açıldığını görmek; bir kimsenin sırrından haberdar olacağınıza

Bedeninizde bir delik açıldığını ve içinden kan geldiğini görmek; herhangi bir şeyden dolayı zarar göreceğinize işarettir.

Cabir Mağribi :
Dar bir yerde delik açtığınızı görmek; Müslümanlığınızda sabit kalacağınıza

Bir kerpici deldiğinizi görmek; bunun tersine işarettir.

Rivayet edilir ki : Adamın biri Müminlerin Emiri Hz. Ali’ye (a.s) gelerek şöyle dedi: "Ey Müminlerin Emiri, Rüyamda küçük bir delikten büyük bir ineğin çıktığını gördüm. Ne kadar uğraştıysam o ineği bir daha geri gönderemedim." Bunun üzerine İmam (a.s) şöyle cevap verdi: "Rüyada gördüğün delik ağza, inek de söze işarettir. Söz ağızdan çıkarsa bir daha geri dönmez."

Diyanet Rüya Tabiri :
   Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip içeri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Duvar vs. deliği sır araştırmaya, iş ve diğer hususlarda meydana gelen pürüzlere; Sağlam yapıları veya sert cisimleri deldiğini görmek bakire kızlara sarkıntılık yapmaya yahut ülkede gezinerek haber araştırmaya ya da ev halkının gidişatının bozulmasına, belik açmak bazen müfettişlik yapmaya, Bir evi delip içeri girmek, o evin kadınına kötülük yapmaya; Delik açmak bazen muteber eserlerden araştırma yapmaya delalet eder.


Seyyid Süleyman :
   Eski devirlerde hava almak ve serinlik sağlamak için; evin damından alt katına kadar, pencere ve kapılara hava fırıldakları yerleştrilirdi. Duvarların içinden geçirilen bu hava alma sistemini görmek; ev sahibinin itimadını kazanan en yakın yardımcısı durumundaki hizmetkarla yorumlanır. Bunda meydana gelen iyi ve kötü her durum bu hizmetkara göre tabir edilir.

Etiketler; delikte, delmek, deldiğini, deldiğimi, delikten, deliğe, deliği, deliğini, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi