Rüyada DEMİR Görmek

Rüyada Demirin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DEMİR Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DEMİR Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada demir görmek zihin açıklığına, sağlığa ve cüssesi yerinde olan kişilere delalet eder. Rüyasında demir gören kişi için soğukkanlı ve metin kimse olduğu yorumu yapılır. Bu kişi yenilgileri ve kayıpları nedeni ile öyle kolay kolay yıkılmaz. Her defasında yeniden toparlanır ve her defasında da daha güçlü şekilde ayağa kalkar. Yani ne kadar düşerse o kadar büyür.
Rüya sahibi tüm sıkıntıları ve zorlukları tek başına göğüsleyecek, kimseye dert yanmayacak, acısını içinde yaşayacak kadar güçlüdür. Bu kişi için acısından ya da kahrından kan kussa dahi, kızılcık şerbeti içtiğini söyleyecek kimse diye bahsedilir. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada demir görmek hayati bir meseleye işaret eder.

Rüyada Demir Kapı Görmek
   Rüya sahibinin hayatı boyunca sırtının yere gelmeyeceği, kazancının ve rızkının her zaman yerinde olacağı şeklinde tabir edilir.

Rüyada Demir Merdiven Görmek
   Rüya sahibinin işlediği sevaplar ve yaptığı hayırlar sayesinde Allah katından her gün daha da yükseldiğine yorulurken, demir merdivenden düşmekse bunun tam tersi şekilde Allah katında günahkar olmaya delalet eder.

Rüyada Demir Çubuk Görmek
   Temelleri demir çubuklar kadar sağlam bir işe atılmaya ya da gönül işi yaşamaya yorulur.

Rüyada Demir Kaşık Görmek
   Rüya sahibinin kaliteli ve lüks yaşama olan bağlılığına ve gösterişe çok düşkün olduğuna delalet eder. Rüyasında demir kaşık gören kişi hafif ve ucuz şeylerle yetinmez her zaman, her şeyin en iyisine ve en kalitelisine sahip olmak ister.

Rüyada Demir Parmaklık Görmek
   Rüya sahibinin yaşayacağı meşakkatli günlere ve hedefine giden yolda çekeceği zahmete işaret eder. Rüyasında demir parmaklık gören kişi istediği şeyi hiç de kolay alamayacaktır. Bunun için emek harcaması ve fedakarlık yapması gereklidir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Rüyada demirden yapılan herhangi bir şey görmek; menfaat, kuvvet, makam, zenginlik ve düşmana galip gelmek demektir.

Kirmani :
   Taştan demir çıkartmak; karşınıza zorluk çıkacağına işaret eder. "De ki: İster taş olun, ister demir! İsterse kalplerinizde tasavvur ettiğiniz hayal ötesi bir yaratık olun…"[89]

Cabir Mağribi :

Demirci olmadığınız halde demircilik yaptığınızı görmek; biriyle düşmanlık edeceğinize

Demirci olduğunuz halde demircilik yaptığınızı görmek; hayra yorulur.

İbn-i Şirin :

Tanıdık bir demirci görmek, hakime işarettir.

Tanıdık olmayan bir demirci görmek; görülen demircinin konumuna göre rüya iyiye veya kötüye yorulur.

Demir ve bakır eritmek; insanların arkasından konuşmak ve gıybet etmek demektir.

Çağdaş Ulema :

Demircilik yapmak; kavga edeceğinize

Kızarmış demir görmek; bir dostunuzdan ayrılacağınıza

Bir demir parçasıyla dövülmek; üzüleceğinize

Demir eritmek; sevgi ve dostluk bulacağınıza

Demir levha görmek; saygınlık kazanacağınıza

Demir parmaklık/ çit görmek; birtakım engellerle karşılaşacağınıza

Demir zincir görmek; geleceğinizin belirsiz bir hal aldığına

Demir halka görmek; bir evlilik kutlamasına katılacağınıza işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demire istediği şekli kolaylıkla vermek; zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek; zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eritmek; halkın diline düşmeye, Demirden mamul eşya; menfaate, Demir yığını; bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder. Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir. Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir. Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer. Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer. Demiri, dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir millete zarar verir. Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir. Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir. Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.

İhya Rüya Tabirleri :
   Güç ve kuvvete, mal ve mülke; Demire istediği şekli kolaylıkla vermek zorlukların üstesinden gelmeye, Demiri dişiyle çiğnemek zorlu bir topluluğa zarar vermeye, Demiri ekmeğe katık yapıp yemek her halükarda başarıya, kurtuluşa ve zafer bulmaya, Demiri eritmek halkın diline düşmeye, Demirden mamul eşya menfaate, Demir yığını bir kadından arzu ettiği şeye nail olmaya delalet eder

Seyyid Süleyman :
   İbn-i Şirin'e göre işlenmiş demir; hizmetçiye, işlenmemişi ise, eşya ve uzun ömre işarettir. Rüyasında demir madenini kazdığını veya taştan demir çıkardığını gören; meşakkat çeker. Demir eriten, halkın aleyhinde konuşur.
Kirmani için bu rüyanın yorumu şöyle: Rüyasında bir yerde toplu halde demir bulan, malından hayır görür. Dilediğini elde edecek güce erişir. Elindeki demirin yumuşadığını gören; büyük mülke ve bol rızka sahip olur. Demir döven, hayret edilecek bir iş yapar.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen demir, onu elinde bulunduran için mal ve kuvvettir.Demiri aldığını gören kimse için de zayıflıktan ve acizlikten sonra yine kuvvettir.Demir yediğini gören kimse her yerde kurtuluş ve zafere erer.Demiri ekmekle beraber yediğini gören kimse, geçimi için halka uyar, minnet ve güçlük altına girer.Demiri,dişiyle çiğnediğini gören kimse kuvvetli bir millete zarar verir.Rüyada bir yere biriktirilmiş demir gören kimse dünya eşyasından hayra ve bir kadından arzu ettiği şeye erişir.Kendisi için demirin yumuşadığını gören kimse rızık ve genişliğe işarettir.Demir erittiğini gören kimse, kendisiyle övünebileceği bir iş görür.Demir erittiğini gören kimse, halkın diline düşer ve insanlar onun dedikodusunu yaparlar.Rüyada demirden yapılan şey insanlar için menfaat ve kuvvettir.

Etiketler; usta, ustası, görmek, görülmesi, gördüm, görmenin, islami, dini, rüyam, rüyada, rüyamda, rüyamda, rüyasında, rüyamın, tabiri, tabirleri, kitap, kitabi, tabirci, tabircisi, yorumu, yorumları, ne, demek, demektir, anlama, anlamı, nedir, gelir, geliyor, gelmektedir, alim, alimi, seyyid, Süleyman, nablusi, diyanet, ihya, molla, cami, camii, cabir, magribi, kirmani, tiflisi, danyal, müellif, el, salimi, ebu, said, vaaz, vaiz, asil, gerçek, hakiki, kaynak, kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi