Rüyada DERİ Görmek

Rüyada Derinin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DERİ Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DERİ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada deri görmek, mutluluğun, başarının, huzurun, kazancın ve rızkın habercisidir. Rüya sahibinin hayatında çok büyük, köklü ve olumlu değişiklikler olacağı, kişinin işlerinin yolunda gideceği, hayatına çıkan kişilerin kendisine hayır ve şans getireceği, rüya sahibinin hayatı boyunca çok kısmetli olacağı ve yaşamının süt liman şekilde geçeceği ile tabir edilir. Rüyada deri görmek, geçim sıkıntısının biteceği, yüzlerin güleceği, elin bollaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Deri Yüzmek
   Rüyada deri yüzmek, zor ve imkansızı gerçekleştirmeye ve bu sayede adından çokça bahsettirmeye, herkes tarafından tanınan, sevilen ve saygı duyulan biri durumuna gelmeye, övgü dolu sözler almaya ve ayakta alkışlanır olmaya delalet eder.

Rüyada Deri Mont Görmek
   Rüyasında deri mont gören kişinin sırtı pek, karnı da tok olacak demektir. Bol rızıkla karşılaşmaya, dünya malından ve nimetlerinden dolu dolu faydalanmaya ve onlara sahip olmaya, zenginlik içinde yaşayıp yaşlanmaya işaret eder.

Rüyada Deri Çanta Görmek
   Rüyada deri çanta görmek, rüyayı gören kişinin kazancının yüksek, cüzdanının da şişkin olacağı anlamına gelir. Kişinin, hırslı, azimli ve kararlı çalışması sayesinde meslek hayatının zirvesine çıkacağı ve hatırı sayılır miktarda maaş alacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Deri Ayakkabı Görmek
   Rüyada deri ayakkabı görmek, rüya sahibinin uzun süre çalışmak zorunda olmadan, fazla yorulmadan ve ter akıtmasına gerek kalmadan, kolay ve rahat şekilde ekmeğini kazanabileceği bir iş yapacağına ve hakkı olanı alıp, geçim sıkıntısı çekmeden yaşayacağına delalet eder.

Rüyada Deri Etek Görmek
   Rüyada deri etek görmek, hayırlı ve uğurlu olacak işlere girmeye, yeni ekmek kapılarına kavuşmaya, karlı olacak iş teklifleri almaya, ikinci hatta üçüncü işlere girmeye ve sahip olduklarının üzerine daha fazlasını katmaya tabir edilir. Ticarette güçlenmek şeklinde yorumlanır.

Tiflisi Tabirleri :

Hz. Danyal (a.s) :

Rüyada insan derisi görmek; süs veya efendilik demektir.

İbn-i Şirin :

Deriyi tıraş etmek; mal ve bereket demektir.

Derinizin soyulduğunu ve kabuğunun kalktığını görmek; birtakım sırlarınızın ortaya çıkacağına veya malınızın telef olacağına…

Derinizin morardığını veya karardığını görmek; üzüntüye…

Ayak derinizin beyazlaştığını görmek; iş hayatınızın iyiye gideceğine ve kariyer sahibi olacağınıza işarettir.

Kirmani :

Bütün hayvan derileri mala işaret eder.

Deve postu; büyük bir şahıstan miras alacağınıza

Koyun postu; rızka

Postçuluk yapmak için yeni bir bina inşa ettiğinizi görmek; kasaplık yapıyorsanız evinize duvar çekeceklerine, öğretmenseniz çocuklara kötü davranacağınıza işarettir.

Cabir Mağribi :
   Bir ineğin derisini yüzdüğünüzü görmek; tamircilikle meşgul olacağınıza veya birileri arasında ara buluculuk yapacağınıza işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   İnsanın rüyada gördüğü cilt ve derisi insanın örtüsü, ölümünden ve sağlığından geri bıraktığı maldır. Derisinin yüzüldüğünü gören kimse, hasta ise ölür. Sıhhatli ise fakirleşir ve rüsva olur. Rüyada bedenini sağlam ve şişman görmesi, rüya sahibinin din ve imanının kuvvetli olmasına delalet eder. Eğer kendi cesedinin yılan cesedi gibi olduğunu görse, düşmanlığından gizleyip sakladığı şeyi açıklar. Koç kuyruğu gibi kuyruğunun olduğunu gören kimsenin rızıklı bir çocuğu olur ve kendisi de bu çocuk sayesinde bol geçime kavuşur.
Cesedini demirden yahut çamurdan yapılmış çanak ve çömlekten olduğunu görse vefat eder. Zarar vermeksizin vücudunda fazlalık gören kimsenin, nimeti ziyadeleşir. Rüyada görülen cismin güzelliği ve semizliği yüceliğe ve düşmanlara galip gelmeye delalet eder. Rüyada deri ve cilt, insan ve gayrisi için muhafaza ve korunmaktan ibarettir. İnsan için cilt, baba ve anasından, sultan ve malından, ev ve elbisesinden, hanım ve arazisinden sıhhat ve hastalığından, ibadet, iman ve şirkinden ibarettir. bazen da insanın cildi, onun düşmanına ve kendisine söz götürüp getiren dostuna delalet eder. Çünkü cilt, kıyamet günü sahibine şahitlik yapar.
bazen cilt, sabra ve işlerdeki güçlüğe metanet ve cesaret göstermeye delalet eder. Bir kimse rüyada derisinin güzel olduğunu görse, hayra, rahata ve hastalıklardan kurtulmaya delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Her cins deri hayır ve menfaattir. Eti yenen hayvanların derisi helal kazanca, etinin yenmesi haram olan hayvanın derisi şüpheli ve haram kazanca, Deve derisi mirastan ele geçecek mala, Bir hayvanın derisini yüzdüğünü görmek insanların işlerini yoluna koymaya, doğru hareket etmeye ve düzenli yaşamaya, Hayvan derisi bazen ev edinmeye delalet eder. (İnsan teni için Bakınız; Cilt.)


MollaCami Tabiri :
   Rüyada deri görmek, ziynet, bereket, kuvvet, geçim ve hayat ile tabir edilir.Bazı tabirciler, hayvan derileri, onlara sahip olanlar için evdir, demişlerdir. İbn-i Şirin demiştir ki; rüyada herhangi bir deri görmek, birisinin ayıbım örtmeye ve berekete işaret eder. Kirmani demiştir ki; herhangi bir hayvan derisi görmek, mal, menfaat ve fayda ile açıklanır.Yenilir hayvan derişi ise. helal maldır. Yenilmez hayvan derişi ise, haram maldır.

Etiketler; insan derisi yüzmek derisinin soyulduğunu cilt koyun derisi postu kendi derisini soymak derisi yüzülmüş hayvan görmek görülmesi gördüm görmenin islami dini rüyam rüyada rüyamda rüyamda rüyasında rüyamın tabiri tabirleri kitap kitabi tabirci tabircisi yorumu yorumları ne demek demektir anlama anlamı nedir gelir geliyor gelmektedir alim alimi seyyid Süleyman nablusi diyanet ihya moll cami camii cabir magribi kirmani tiflisi danyal müellif el salimi ebu said vaaz vaiz asil gerçek hakiki kaynak kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi