Rüyada DEVE Görmek

Rüyada Devenin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada DEVE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada DEVE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada deve görmek keder, üzüntü, mutsuzluk ve huzursuz bir ruh hali ve sabır olarak tabir edilir. Rüyada karşınıza dişi deve çıkması, artık bekarlıktan sıkılıp evlenmek istediğinize işaret eder. Rüyada dişi ve yavruları olan bir deve gördüyseniz, erkekseniz çocukları olan bir kadınla evlenmek istediğinize, kadınsanız çocukları olan bir adamla evlenmek istediğinize işaret eder. Rüyada size ait olan dişi devenin öldüğünü görmek, eşinizin vefat edeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada bindiğiniz deveyle kaybolmanız, yönünüzü bulamamanız, gerçek hayatta büyük bir şaşkınlığa düşeceğinize işarettir.
Rüyada bir deve ile boğuşmak, düşmanınız olan bir kişiyle yakın zamanda bir münakaşaya gireceğinize, bundan zararlı olan tarafın siz olmamanız için dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder.

Rüyada Deveye Binmek
   Rüyada deveye binmek kısa zamanda yapılacak bir seyahate ya da tatile, binilen deve ile gezmek endişe ve üzüntüye yorumlanır. Rüyada büyük, güzel ve süslü bir deveye binmek, sizden üst konumlardaki birini alt edeceğiniz şeklinde yorumlanır.

Rüyada Deve Sürüsü Görmek
   Rüyada deve sürüsü görmek, herhangi bir işte veya evde daha çok söz sahibi olacağınıza ya da büyük bir projede sözü geçen tek insanın siz olacağına işaret eder.

Rüyada Deve Kesmek, Kurban Etmek
   Rüyada deve kesmek ya da kurban etmek halktan ya da yakın çevrenizden büyük ve saygın bir kişinin ortalık yerde öleceğine veya öldürüleceğine işaret eder. Eğer deve bir topluluk tarafından öldürüldüyse ve devenin etini aralarında paylaştılarsa o yöreden zengin bir kişinin öleceğine ve malının yöre sakinleri tarafından paylaşılacağına işarettir.

Rüyada Deve Yavrusu Görmek
   Rüyada deve yavrusu görmek hayırlı, bilgili ve şerefli bir çocuğa işaret eder. Rüyada deve yavrusunu yanınızda gördüyseniz erkek çocuğunuz olacağına delalet etmektedir. Deve yavrusuna dokunmak üzüntü, keder ve mutsuzluğa, düşük yapmaya yorumlanır.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Deve görmenin on tabiri vardır:

1- Yabancı hakim

2- Emir

3- Mümin kişi

4- Sel

5- Fitne

6- Bayındırlık

7- Kadın

8- Hac

9- Nimet

10- Mal.

İbn-i Şirin :

Bir devenin üzerine bindiğinizi ve hızla ilerlediğinizi görmek; yolculuğa

Deve üzerinde seyahat etmek; üzüntü ve endişeye

Deve üzerinde yolunuzu kaybettiğinizi ve doğru yönü bulamadığınızı görmek; şaşkınlığa

Dişi deve bulmak; evlenmek istediğinize

Deveyi yavrusuyla beraber görmek; evlenmek isteyeceğiniz kadının çocuğu olduğuna

Huysuz deve görmek; endişe ve kaygıya

Mest ve öfkeli deveye binmek; büyük bir şahsı alt edeceğinize

Bir deveyle savaştığınızı görmek; düşmanınız olan bir yabancıyla husumet edeceğinize

Deve sürüsünü kendi arazinizde otlattığınızı görmek; herhangi bir işte söz sahibi olacağınıza veya yöre halkına hükmedeceğinize

Deve sütü sağmak; sağdığınız süt miktarınca nüfuz sahibi birinden mal elde edeceğinize

Süt yerine deveden kan geldiğini görmek; elde edeceğiniz malın haram olduğuna

Sahip olduğunuz dişi devenin çalındığını veya kaçtığını görmek; eşinizle aranızda anlaşmazlık çıkacağına veya ayrılacağınıza

Dişi devenizin öldüğünü görmek; eşinizin öleceğine

Devenizin doğurduğunu görmek; çocuklarınızın veya malınızın çoğalacağına

Dişi deve görmek; umduğunuz şeyi elde edeceğinize

Deve eti yemek; hastalanacağınıza işarettir.

Kirmani :

Birinin size bol miktarda deve eti verdiğini görmek; aldığınız et kadar mal elde edeceğinize

Deveyi kurban kestiğini ve etini halk arasında paylaştırdığınızı görmek; büyük bir şahsın orada kurban olacağına veya öleceğine

Sahibi belli olmayan bir devenin ardınız sıra geldiğini görmek; şaşkınlığa

Bir deveyi ehlileştirmek; düşmanınızı dize getireceğinize

Deve sürülerinin bir yerde toplandıklarını görmek; o yerde düşmanların toplandığına veya çıkacak bir sel baskınının yıkıma neden olacağına veyahut da o bölgede hastalığın baş göstereceğine işarettir. Aynı develerin üzerinde buğday veya arpa yükü olduğunu görmek, orada toplanan düşmanların yöre ahalisine faydaları dokunacağına işarettir.

Cabir :

Bir yaşındaki devenin üzerine binmek; üzüntüye

Devenin bedeninde kan olduğunu ve daha sonra bu kanın yok olduğunu görmek; gördüğünüz kan miktarınca saadet ve dünya malı kazanacağınıza

Devenin yularından tutup çekmek; itaatkar biriyle aranızda husumet olacağına

Çölde çok sayıda deve bulmak; çöl adamları üzerinde egemenlik kurup onlara liderlik edeceğinize

İki deve bulmak; mal elde edeceğinize

Başkasının size deve verdiğini görmek; değeri ve miktarı kadar birinden fayda elde edeceğinize

Bir topluluğun deveyi öldürdüğünü ve etini paylaştıklarını görmek; o yörede zengin bir kişinin öleceğine ve malını aralarında miras yoluyla paylaştıracaklarına işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Rüyada görülen erkek deve, üzüntüdür. Bir kimse arap devesi veya başka develerden doğmuş bir deveye bindiğini ve devenin de kendisine itaat ettiğini görse o kimsenin, arap olmayan birisi tarafından ihtiyacı görülür. Bindiği deve halis arap devesi ise hacca gider. Eğer yolda deveden inse hasta olur, yahut yolculuğu kendisi için çabuk olur. Sonra hastalığından kurtulur ve maksadına kolaylıkla erişir. Devenin kendisine hamle yaptığımı gören kimseye üzüntü yahut hastalık gelir, yahut akılsız bir adam tarafından düşmanlığa uğrar.
Erkek bir devenin kendisine zahmet verdiğini gören kimse o zahmet miktarınca bir düşman tarafından üzüntü ve kedere girer. Erkek devenin yularından tutup bilinen bir yola sevk ettiğini gören kimse bir adamı sapıklıktan doğru yola irşat eder. Bilinmeyen bir yola sevk ettiğini gören kimse, o adamı kötü yola sevk eder. Bazen da erkek deveyi yuları ile sevk etmek, her işte kendisine itaat eden bir adamın işlerine sahip olmasına delalet eder.
Yabancı ve arap devesinden türeyen erkek deve, arap olmayan bir erkektir. Saf arabi olan deve de, arap olan bir erkeğe delalet eder. Birtakım develer satın aldığını gören kimse, kendisine itaat etmeleri için düşmanla iyi geçinir ve onlara meyleder. Onlardan birisine bindiğini görse yolculuğa çıkar. Tüyleri dökülmüş bir erkek deveye bindiğini görse düşmanına galip gelir.


İhya Rüya Tabirleri :
   Yolculuğa, kadri yüce bir kimseye, Deveye binmek bekar kimse için evlenmeye, evli kimse için hacca yahut rızka; devenin kendine binmesi birinden eza ve cefa görmeye, Bir şehirdeki birçok deve sel baskınına, sahrada görülen birçok deve yağmura, Deve ile uğraşmak kavga etmeye, hastalığa, Evin önüne deve çökmesi, evde hasta varsa vefatına; Dişi devenin eti kadın tarafından gelecek dünyalığa, onun sütü bolluk ve berekete, Develerin kavgası saltanat mücadelesine, Devenin dar bir yerden geçmesi bid'at işlemeye, Deveci vali yahut komutana, kaptana ve araç sürücüsüne delalet eder. Deve pisliği mal, deve yavrusu çocuk, deve yünü helal maldır.

Etiketler; ruyada deve gormek neye cikar rüyada deve sürüsü görmek evde yavrusu rüya tabirleri yüklü deveye binmek deve ısırması görmek görülmesi gördüm görmenin islami dini rüyam rüyada rüyamda rüyamda rüyasında rüyamın tabiri tabirleri kitap kitabi tabirci tabircisi yorumu yorumları ne demek demektir anlama anlamı nedir gelir geliyor gelmektedir alim alimi seyyid Süleyman nablusi diyanet ihya molla cami camii cabir magribi kirmani tiflisi danyal müellif el salimi ebu said vaaz vaiz asil gerçek hakiki kaynak kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi