Rüyada EL Görmek

Rüyada Elin Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada EL Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada EL Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada el görmek kişinin gücüne, sahip olduğu kudrete, üstüne titrediği ve önem verdiği şeylere, değer verdiklerine işaret eder. Rüyada elin açık olması kişinin elinin bolluğuna, ikramda bulunmasına ve mert oluşuna işaret eder. Rüyada elinin uzadığını görmek kişi için kazanılacak başarı, zafer, güç ve nüfus anlamına gelir. Rüyada amuda kalkmış iki elinden güç alarak yürüdüğünü gören kişi, sevdiklerinin ve aile bireylerinin sözüne değer veriyor ve onları önemsiyor, onların üzülmemesi için ihtidam gösteriyor demektir. Rüyada kişinin eliyle karşılıklı olarak konuştuğunu görmesi sağ el ve sol el olarak değişir. Kişi eğer sağ eli ile karşılıklı olarak konuştuğunu görüyorsa, bu kendisi için hayatın her alanında güzel gelişmeler olacağına işaret eder. Eğer sol eli ile konuşuyorsa bu da çok yakınlarından ya da aile bireylerinden bir darbe yiyeceği anlamına gelir.

Rüyada Sağ El Görmek
   Rüyada sağ el görmek ailenin reisine, erkek evlada, ya da rüya sahibinin yakınlık kurduğu kişilere işaret eder.

Rüyada Sol El Görmek
   Rüyada sol el görmek anaç olan kişilere işaret eder. Örneğin anne, kız kardeş, abla, teyze ya da hala gibi.

Rüyada Elin Kesilmesi
   Rüyada elinin kesildiğini görmek iyi değildir. Rüyasında elinin kesildiğini gören kişi, ailesindeki bir erkeği ya da çok iyi anlaştığı bir dostunu son yolculuğuna uğurlamak zorunda kalacak demektir. Bu rüya sadece ölüme değil aynı zamanda ayrılığa yani ilişkilerin kopmasına işaret eder.

Rüyada Güzel El Görmek
   Rüyada güzel el görmek kişinin sanatçı ruhuna işaret eder. Rüyasında güzel eller gören kişi başarılı ve herkes tarafından çok sevilen, yaptığı sanatla başarı ve övgü toplayan kişi olacak demektir.

Rüyada Çirkin El Görmek
   Rüyada çirkin, kurumuş, çatlamış ya da kanamış el görmek maddi zararlara ve dolayısıyla da darlığa ve yokluğa düşemeye işaret eder.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada el görülmesi muhtelif şekillerde tabir olunur. Bir kişinin rüyasında kendi eline bir başkasının elinin bitiştiğini görmesi; o kimsenin malının artacağına, kişinin rüyasında iki elinin de açık olduğunu görmesi; o kimsenin cömert olacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında sağ elinin kendisiyle konuştuğunu ve ona "Güzel yaptın" dediğini görmesi; o kimsenin geçiminin güzel olacağına, kişinin rüyasında sol elinin kendisiyle konuştuğunu görmesi; kardeşi, hanımı veya ortağının o kimseye kötülük yapacağına, kişinin rüyasında ellerinin konuştuğu sözler kötü olursa, o kimsenin fiil ve amelinin çirkin olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında elinde su çıktığını görmesi; o kimsenin mala kavuşacağına, kişinin rüyasında elleriyle bir şeyler alıp-verdiğini görmesi; o kimsenin salih ameller işleyeceğine işaret eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüya aleminde el görmenin çok çeşitli tabirleri vardır. Sağ el; insanın geçim sebebi, kazancı, arkadaşı ve alış-verişidir. Sol el; yardımcısı, sadık yakını, ihtiyaçlı günleri için biriktirdiği para ve sevdiği akrabasıdır.
Ellerin uzun olması büyük kudrete işarettir. Ellerini kısa görmek ise, bu tabirin zıddıdır.
İbn-i Sirin (R.A.) demiştir ki: Devlet idarecisi veya yardımcıları için uzun el; uzun ömre, yardımcı ve hizmetkarlarının kuvvet ve kudretine, mal çokluğuna, memlekette tasarrufa, emrinin yerine getirilmesine yani idarecinin muktedir olmasına işarettir. Tüccar için; büyük mülk ve güç, kazanç ve karda artış demektir. Esnaf ve sanatkar içinse maharete delalet eder. Uzun el hırsızdan başka herkes için iyidir. Rüyada elin kısa olması, bu yorumların zıddıdır.
Rüyasında elinin kesilip vücudundan ayrıldığını görenin erkek kardeşi, ortağı, dostu, katibi, hademesi, sevdiklerinden veya akrabalarından biri vefat eder.
Bir rivayete göre, sağ elinin kesildiğini gören, bir insanın hakkına mani olmak için yalan yere yemin eder. Başka bir görüşe göre rüya sahibinin işleri bozularak geçimi zorlaşır yahut akrabalarına iyilik etmez.

İbn-i Kesir'e göre, bu rüyayı gören dindarsa haramdan el çeker yahut yanılarak yalan yere yemin eder. Rüya sahibi dini bozuk ve basit bir insansa ya hırsızlık yapar yahut bununla suçlanır.

Etiketler; başkasının elinin kesildiğini görmek elin yandığını görmek el görmek islami el görmek imam nablusi siyah el görmek el tutmak elinin kesilmesi ve kanamaması birinin elinin koptuğunu görmek görmek görülmesi gördüm görmenin islami dini rüyam rüyada rüyamda rüyamda rüyasında rüyamın tabiri tabirleri kitap kitabi tabirci tabircisi yorumu yorumları ne demek demektir anlama anlamı nedir gelir geliyor gelmektedir HayrolaRüya Hayrola alim alimi seyyid Süleyman nablusi diyanet ihya molla cami camii cabir magribi kirmani tiflisi danyal müellif el salimi ebu said vaaz vaiz asil gerçek hakiki kaynak kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi