Rüyada ELMA Görmek

Rüyada Elmanın Görülmesi dini ve islami rüya tabirlerine göre nasıl tabir edilir, rüyasında görmenin tabiri ne demektir, anlamı nedir, ne anlama gelir, rüya tabirleri kitabı, kitap tabirleri, tabirine göre, rüyasının yorumu ve yorumları gerçek hakiki doğru kaynaktan ne demek, rüya tabirleri HayrolaRüya
Rüyada ELMA Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada ELMA Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada elma görmek çok güzel ve mutluluk verici şeylere işaret eder. Hayırlı çocuklara ve güzel kısmetlere delalet eder. Kırmızı elma ile yeşil elma farklı şekillerde tabir edilir. Kırmızı elma yemek ağız tadıyla olacak hayırlı işlere, yeşil elma yemekse bir karmaşaya yahut kavgaya, moral bozukluğu ve sıkıntıya ya da kedere işaret eder. Elmayı yemek çok güzel ve hayırlı gelişmelere işaret eder. Kişinin alın teriyle, hak ederek kazandığı bol kazanca, kendisine ve çevresine dokunacak hayırlı işlere delalet eder. Rüyada başka birinin rüya sahibine hediye vermesi o kişinin çok istediği bir şeyin gerçekleşeceğine yorumlanır. Daldaki elmanın koparılması soylu ve zengin birine, kutsal bir mekanda bir elma görmek de güzel bir izdivaca işaret eder.

   Elmanın rüyada görülmesinin anlamı rüyadan rüyaya değişse de genel anlamda hep iyi ve güzel şeylere işaret eder. Örneğin rüyada elma fidanı görmek çok kutsal görevlere gönüllü olmak ve ömür boyu duası yetecek ola garibanlara yardım etmek anlamına gelir. Elmanın güzel bir meyve olması ve keyifle yenmesi nedeni ile rüyada görülen elma tatlılıklara, hoşluklara, iyiliğe ve hayra işarettir. Rüyada elma ile yapılan herhangi bir tatlı görmek madalya ya da taçla ödüllendirilecek bir başarıya nail olmaya işaret eder. Eğer elma ağacından elmaların düştüğünü gören bir kimse olursa bu da onun hayatı boyunca önüne çıkacak olan şansının çokluğuna, bahtının açıklığına ve kısmetinin bolluğuna işaret eder.

Rüyada Elma Yemek
   Rüyada elma yemek kısmet olarak tabir edilir. Kişinin bir kısmeti olacağına, evlatlarının hayırlı olacağına, etrafında nur yüzlü ve temiz kalpli insanlar olacağına işaret eder. Özellikle de kırmızı elma görmek çok güzeldir, bu kişinin kazancını gönül rahatlığıyla yiyeceğine işaret eder. Çünkü rüyasında kırmızı elma gören kişinin kazancında hile, fesat ya da haram bulunmaz. Mayhoş bir elma aynı anlama gelmeyeceği gibi bazen ruhun sıkılacağına, kişinin içinin daralacağına bazen de hileye başvurmak yoluyla bir şeyler elde etmeye işaret eder.

Rüyada Elma Toplamak
   Güçlü, kuvvetli, görkemli ve soylu birine işaret eder. Rüyasında elma toplayan kişi para, mal ve mülk sahibi olur. Yani toplanan elmalar rüya sahibinin ileride sahip olacağı kazancın ve malın bir sembolüdür. Bu rüya, rüya sahibinin ileride maddi olarak güçlü bir kişi olacağının bir işaretidir. Çünkü elma bol kazanç ve bol kısmet anlamına gelir.

Rüyada Elma Ağacı Görmek
   Elma ağacı din kardeşlerinin birbirine olan yakınlığına işaret eder. Elma ağacının dibinde oturup, soluklanmaksa mutlu ve uzun sürecek olan bir izdivaç anlamına gelir. Rüyasında elma ağacının gölgesinde ya da dibinde nefeslenmek için oturduğunu gören kişi sevdiği kişiyle evlenir ve mutluluğu daim olur.

Rüyada Elma Isırmak
   Elma ısırmak kişinin eline geçen fırsatlardır. Rüyasında elma ısırdığını gören kişi aslında kısmetini yakalamış demektir. Bu da işinde bol kazanca, hayırlı, temiz ve helal kazanca delalet eder.

Rüyada Elma Ağacı Dikmek
   Rüyada elma fidanı dikmek çok kutsal işlere atanmaya işaret eder. Kişini Allah yolunda gönüllü olarak düşkün olan kimselere yapacağı hayrın bir işaretidir. Rüyada kim ki bir elma fidanı diker o kişi Allah katında en temiz işleri yapmaya nail olur.

Rüyada Ekşi Elma Yemek
   Rüyada ekşi elma yemek de ekşi elmaları ağaçta görmek de aynı anlama gelir. Ekşi elma yaşanacak tatsızlığa işaret eder. Rüyada ekşi elma yediğini gören kişi bir münakaşa ortamıyla karşı karşıya kalabilir.

Rüyada Elma Kurdu Görmek
   Güzel ve olumlu şekilde ilerleyen bir işte geri adım atmaya ve ondan vazgeçmeye neden olacak bir kimseyle karşılaşmaya, bu kimse nedeniyle tüm hevesini, ağız tadını ve moralini kaybetmeye yorulur. Rüyada elma kurdu öldürmek, çözüm olacağı düşünülen bir girişimde bulunmaya fakat bunun yetersiz kalmasına,  çözüme ancak bazı şeylerden ödün verip fedakarlık yaparak ulaşmaya alamet eder. Rüyada elma kurdu yemek bir anda ve afiyetteyken can sıkıcı bir olayın vuku bulması anlamına gelir.

Rüyada Elma Şekeri Görmek
   Rüyayı gören kişinin tat alacağı ve haz duyacağı işler yapmaktan hoşlandığına ve kendisine keyif verecek kimseleri muhatap aldığına alamet eder. Kişi, ne kadar kazançlı olursa olsun mutlu olmayacağı hiç bir işi yapmayan, hoşgörülü, tatlı dilli ve güler yüzlü olmayan kimselerle de arkadaşlık ve dostluk kurmayan ve de komşuluk etmeyen kimse demektir. Rüyada elma şekeri yemek, rüya sahibinin güzel bir üslup sahibi olduğuna ve deyim yerindeyse ağzından bal damladığına yani insanlara karşı güzel sözler söyleme konusunda çok cömert olduğuna işaret eder.  Rüyada elma şekeri almak,çok sevdiğin ya da istediğin bir şeyi alarak kendini mutlu etmek ya da ödüllendirmek demektir. Rüyada elma şekeri satmak, insanları eğlendirmeye yönelik bir meslekle uğraşmak anlamına gelir.

Rüyada Elma Ve Armut Görmek
   Rızık zenginliğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin kolaylık ve rahatlık içinde olmasına, iyi şartlarda yaşamasına, gelirinin yüksek olmasına ve böylece maddi konuda hiç bir sıkıntı çekmemesine yorulur. Rüyada elma ve armut almak, rüya sahibinin içinde bulunduğu durumun daha iyi olması yani parasal olarak gücünün yerine gelmesi bunun da alım ve tüketim konusunda gönlü gibi davranma olanağına kavuşmasını sağlaması anlamına gelir. Rüyada elma ve armut yemek, huzurlu, güzel ve sağlıklı olmak demektir. Rüyada çürük elma ve armut görmek, zarar etmeye, bu nedenle emeğin ve sermayenin ziyan ve israf olmasına işaret eder.

Rüyada Elma Ağacından Elma Toplamak
   Rüyada elma ağacından elma toplamak ve satmak, rüya sahibinin bereketin ve bolluğun kaynağı olacak ve çok kazanmasını sağlayacak bir işle meşgul olmaya başlamasına alamet eder. Kesilmeyecek nimete ulaşmaya ve buna başarı gösterilecek işte karar kılmak sayesinde ulaşmaya yorulur. Kişi, yetenekli olduğu işi keşfedecek demektir. Rüyada elma ağacından elma toplamak ve yemek, rüya sahibinin ihtiyacı olduğu için değil kendini iyi hissetmesi ve boş kalmaması için yani tamamen kendi mutluluğu için çalışması yani bir işle uğraşması demektir. Rüyada elma ağacından kurtlu elma toplamak, ne kazanılırsa kar sayılacak küçük bir işe atılmaktır.

Rüyada Elma Armut Toplamak
   Rüyada yerden elma armut toplamak, rüyayı gören kişinin ekmeğini kazanmak söz konusu olduğunda her zorluğa ve zahmete katlanacak ve her işi yapacak kadar çalışkan, yiğit ve mert olduğuna işaret eder. Rüyada ağaçtan elma armut toplamak, daha fazla nimet sahibi olmak için bir girişimde bulunmak ve kendi işini kurarak deyim yerindeyse kendi işini kendin  görmek demektir. Rüyada pazardan elma armut toplamak, bir nasibe ve kısmete ulaşmak için gidilecek yola ya da yapılacak kısa süreli çalışmaya yorulur.

Rüyada Elma İle Portakal Görmek
   Farklı iki fikrin bir araya getirilmesi sayesinde çok kazanmaya, iyi geçim sağlamaya ve zorluk çekmeden yaşamaya alamet eder. Rüyada elma ile portakal yemek, iki işte birden çalışmaya ve çok çalışarak helal lokma yemek anlamına gelir. Rüyada elma ile portakal satmak, değişik projeler üreterek bunlardan gelir elde etmek demektir. Rüyada elma ile portakal yetiştirmek, rüya sahibinin bildiği iş dışında başka bir işi yapmayı hiç düşünmemesine ve kendisi için en uygun işi yaparak yaşamını idame ettirmesine ve ailesini geçindirmesine delalet eder. Rüyada olmamış elma ile armut görmek, henüz düşünme aşamasında olan kağıda ya da söze aktarılmamış ticari bir plana delalet eder.

Rüyada Elma Sirkesi Görmek
   Rüyayı gören kişinin sağlığına ve sağlığıyla ilgili konulara büyük hassasiyet ve titizlik göstermesine işaret eder. Hijyene önem vermeye, temizliğinden emin olunmayan hiç bir şeyi yememeye, hiç bir mekana gitmemeye ve hiç kimseyle görüşmemeye yorulur. Rüyada elma sirkesi içmek,  kişinin damak tadı dışında olan birşeyi deyim yerindeyse sırf şifa niyetine yemeyi alışkanlık etmesi anlamına gelir. Rüyada elma sirkesi dağıtmak, insanlara sağlık konusunda faydası olacak fikirleri, uygulamaları ve tavsiyeleri herkesle paylaşmaya delalet eder.

Rüyada Elma Ağacı Çiçeği Görmek
   Rüyada ağacın dalında elma ağacı çiçeği görmek, yakın bir süre önce gerçekleştirilmiş bir işin ya da yapılmış yatırımın kısa bir zaman içinde meyvesini toplamaya yani mükafatını almaya ve faydasını görmeye alamet eder. Rüyada yere dökülmüş elma ağacı çiçeği görmek de bunun tam aksine, girişim ya da yatırım konusunda hayal kırıklığı yaşamak ve kazancın yetersiz olması demektir. Rüyada ağaçtan elma ağacı çiçeği toplamak, işte yanlışlık yapmak ve vakti gelmeden atılıma geçmektir. Rüyada yerden elma ağacı çiçeği toplamak, işe yarama özelliğini yitirmiş şeyleri başka alanlarda değerlendirme kültürüne ve alışkanlığına sahip olmaktır.

Rüyada Siyah Elma Görmek
   Ticarette yenilik yaparak kendi alanında fark yaratmak anlamına gelir. Rüya sahibinin yenilikçi bir zihniyete sahip olduğuna bu sayede insanlara hizmet konusunda ürün yelpazesini hep genişletmeye ve alternetifleri çoğaltmaya yönelik projeler ürettiğine yorulur. Rüyada siyah elma yemek, herkesin önyargılı yaklaştığı ve soğuk baktığı bir kişiyle birlikte olmak ve kimseye aldırmamak demektir. Rüyada siyah elma toplamak, insanların rüya sahibini başarısız olacağını düşündükleri için vazgeçirmeye çalıştıkları ve her fırsatta onu bu yönde telkin ettikleri bir girişimde başarılı olmasına ve ısrarında haklı çıktığını ispat etmesine alamet eder. Rüyada siyah elma satmak, kabul görmeme riskini göze alınarak girişilecek bir işe ve sonuç ne olursa olsun bu cesareti göstermiş olmayı bile kazanç saymaya delalet eder.

Rüyada Elma Ve Erik Toplamak
   Her zevkten, her inanıştan, her kültürden ve her biri farklı ayrı aile yapıları olan kimselerle bir araya gelmek, arkadaşlık etmek ve dostluk konusunda bir mozaik oluşturarak insanlara örnek olmak anlamına gelir. Rüyada elma ve erik toplayan birini görmek, uzlaştırıcı ve birleştirici vasfı olan bir kimseye yorulur. Rüyada ekşi elma ve ekşi erik toplayıp yemek, insanların deyim yerindeyse beğenmediği için  yüzünü buruşturacağı bir projeyi gerçekleştirmesi bundan da son derece hoşnut olması demektir. Rüyada tatlı elma ve tatlı erik toplayıp yemek de daha önce denendiği ve uygulandığı için memnuniyet yaratacağından emin olunan bir yere gitmek ya da bir uğraş edinmektir.

Rüyada Elma Çalmak
   Rüyada başkasının bahçesinden elma çalmak, kişiye hak olan bir nimetten faydalanmasına ya da bir maldan pay edinmesine işaret eder. Rüyada birinin evinden elma çalmak, duygu ve düşüncelerini ifade etme konusunda çekingen olmaya bu nedenle en doğal ve en masum talepleri bile dile getirememeye yorulur. Rüyada pazardan elma çalmak, topluma pek de uygun olmayan ve hoş karşılanmayacak bir davranışa eğilim göstermektir.

Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada elma görmenin sekiz tabiri vardır:

1- Evlat

2- Menfaat

3- Hastalık

4- Cariye

5- Mal ve murat

6- Yöneticilik

7- Çaba, gayret

8- Gizli ve aleni haber.

İbn-i Şirin :

Yeşil veya kırmızı elma; söz sahibi birinden menfaat elde edeceğinize

Beyaz elma; birtakım tacirlerden gelir elde edeceğinize

Sarı ve ekşi elma; sıkıntı ve hastalığa

Beyaz bir elmayı ikiye böldüğünüzü görmek; ortağınızdan ayrılacağınıza

Ağaçtan kırmızı elma koparıp yediğinizi görmek; bir kızınızın olacağına işarettir.

Kirmani :

Elma görmek; ummadığınız veya uzak bir yerde olan birinden size ulaşacak hayra

Ekşi elma yemek; kötü bir haber alacağınıza

Tatlı elma yemek; iyi bir haber alacağınıza

Yönetici için elma; temsil ettiği şehre

Tacir için elma; ticaretine

Kendinize ait bir elmayı yediğinizi görmek; yediğiniz elma miktarınca işiniz konusundaki çabanıza işarettir.


Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada yeşil bir elma görülmesi evlada, kırmızı renkte bir elma görülmesi büyük bir kimseden gelecek menfaate, beyaz renkte bir elma görülmesi ticari işlerden gelecek kazanca, sarı renkte ve ekşi bir elma görülmesi hastalığı ve dermansızlığa işaret şeklinde tabir olunur. Kişinin rüyasında bir elmayı ikiye böldüğünü görmesi; iki ortak veya karı ile koca arasında ayrılık olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında ağacından kırmızı bir elma koparıp yediğini görmesi; o kimsenin bir kız evladı olmasının muhtemel olduğuna yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisine ekşi bir elmanın verildiğini görmesi; düşmanlık ile, tatlı bir elmanın verildiğini görmesi; dostluk ile tabir edilir. Tatlı olması şartı ile rüyada elma görmek veya yemek bütün rüya tabircilerinin ittifakıyla hayra ve mala yorumlanır. Rüyada elma ağacı görülmesi toplumla iyi geçinmeye ve ibadeti seven bir kişiye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir elma ağacı diktiğini ve büyüttüğünü görmesi hayra yorumlanır. Bazı yorumculara göre rüyada elma ağacı görülmesi; insanın çalışkanlığına işaret eder. Kişinin rüyasında bir elma ağacına sahip olduğunu görmesi; o kimsenin elde etmeye çalıştığı şeye nail olacağına, bir kimsenin rüyasında bir elma ağacına çıktığını görmesi; o kimsenin menfaat göreceğine, indiğini görmesi ise; o menfaatten mahrum olacağına işaret şeklinde yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Elma görülmesi Evlada, kişinin dünyalığına yahut temiz yüzlü, temiz yürekli insanlara, Tatlı elma yemek helal rızka, ekşisini yemek üzüntüye yahut şüpheli kazanca ya da bağırıp çağırmaya, Elmayı ısırmak kazanç, fayda ve menfaate, Elma hediye edilmesi arzusuna nail olmaaya, Sayılı elma mahdut miktardaki paraya, Elma toplamak, asil ve cömert birinden dünyalığa, Ev veya mescid gibi yerlerde elmayı koklamak kadın ve eerkek için evlenmeye, Elma ağacı kişiye yakın olan müslüman kardeşine, Elma fidanı dikmek bir yetimin bakım ve terbiyesini üstlenmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   İbn-i Şirin (R.A.) demiştir ki: Rüyada görülen elma, yeşil renkte ise evlada işaret eder. Elmanın rengi kırmızıysa, devlet başkanı yahut üst kademedeki insanlar sayesinde menfaat temin etmeye delalet eder. Beyaz elma gören, ticaretinden fayda sağlar. Rengi sarı veya lezzeti ekşi ise, hastalık ve kuvvet kaybıdır. Bir elmanın ikiye bölünmesi; iki ortağın ayrılmasıdır. Ağaçtan elma koparıp yiyenin bir kızı olur.
Kirmani'ye göre rüyasında kendisine ekşi bir elma verilen, elmayı verenin düşman olduğunu bilmelidir. Elma tatlıysa; veren sadık bir dosttur.
Cabir'ül Mağribi için elma rüyası, gaipten veya göz önünde bulunan bir şeyden haber almaktır. Elma tatlı ise; haber iyi, ekşi ise; haber kötüdür.
Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada elma görmek; insanın işinde ve sanatında lutuf, yardım ve gayrete delalet eder. Eğer rüya sahibi melik ise, rüya memleketle alakalıdır. Bu tabir; tüccarın ticareti, ziraatçinin ekinleri ve diğer meslekler için de geçerlidir. Bir elmayı yiyen, işinin erbabı olur. Bir rivayete göre, rüya sahibi muradına erer.

Bazılarına göre elma; evlat, menfaat, hastalık, cariye, mal, hükumet, himmet ve haberin temsilcisidir. Bir elmaya herhangi bir sebeple sahip olan veya onu yediğini gören; arzusuna nail olur. Rengi ne olursa olsun eline bir elma geçenin, kendine benzeyen bir evladı olur. Bir başka görüşe göre, bu rüyayı görenin eline mal geçer.

Etiketler; elma yediğini görmek yeşil elma görmek elma görmek neye işarettir sarı elma görmek birine elma vermek çürük elma görmek elma satın almak elma çalmak görmek görülmesi gördüm görmenin islami dini rüyam rüyada rüyamda rüyamda rüyasında rüyamın tabiri tabirleri kitap kitabi tabirci tabircisi yorumu yorumları ne demek demektir anlama anlamı nedir gelir geliyor gelmektedir HayrolaRüya Hayrola alim alimi seyyid Süleyman nablusi diyanet ihya molla cami camii cabir magribi kirmani tiflisi danyal müellif el salimi ebu said vaaz vaiz asil gerçek hakiki kaynak kaynaktan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi