Rüyada GECE Görmek

Rüyada Gecenin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GECE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GECE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada gece görmek, huzursuzluk, karamsarlık, aksilik, şansızlık, zorluk ve sıkıntı anlamına gelir. Rüyada gece olduğunu gören kişi, toplumda işe yaramayan, boş gezenin boş kalfası olan, sokaklarda gezmekten başka bir şey bilmeyen kişi olarak anılır. Bu kişi yakın çevresi tarafından hiçbir baltaya sap olamamış, yaramaz kimse şeklinde konuşulur. Rüyasında zamanın gece olduğunu gören kişinin hayatında bir takım sıkıntılar baş gösterecektir. Gerek aile gerekse meslek hayatında yapmak istedikleri ile ilgili bazı engellemelerle karşılaşacak ve bu nedenle de çok mutsuz olacaktır. Rüya sahibi uzun bir süre bu meseleyi çözmek ve sorunu ortadan kaldırmakla meşgul olacak diye tabir edilir.

Rüyada Gece Yürümek
   Rüyada gece yürüdüğünü gören kişinin hayatta hep muvaffak olacağı ve başaramayacağı hiçbir iş olmayacağı anlamına gelir. Rüya sahibi zaten hiçbir zaman kaldıramayacağı yükün altına girmez, yapamayacağı sözler vermez.

Rüyada Karanlık Görmek
   Rüya sahibinin garip ve hoş olmayan isteklerine ve davranışlarına tabir edilir. Rüya sahibi toplumda ayıplanan kişi olarak tasvir edilir.

Rüyada Karanlık Hava Görmek
   Herkesi ilgilendiren bir musibet yaşanacağı anlamına gelir. O yerde yaşayan kimseler için büyük bir uğursuzluk ve kısmetsizlik yaşanacak demektir.


Rüyada Gece Denize Girmek

   Büyük bir zorluğu yenerek, büyük bir iş başarmaya ve bu nedenle de toplumda ön plana çıkıp, işinde sivrilmeye delalet eder. Rüyasında gece denize girdiğini gören kişi bu başarısı sayesinde çok önemli bir işin başına getirilecek ve büyük bir ünvana sahip olacaktır. İsminin büyüklüğü nedeni ile istediğinde açılmayacak hiçbir kapı olmayacaktır.

Rüyada Gece Lambası Görmek
   Zorluk ve sıkıntıdan kurtulmaya delalet eder. Rüya sahibinin ağır işlerden kurtulmasına ve rahatlığa kavuşmasına tabir edilir. Başarı ve zenginlik anlamına da gelir.

İhya Rüya Tabirleri
   Zifiri karanlık gece dalalete, Gece dinlenmeye, boş durmaya yahut işsizliğe, Bütün zamanın ayışığı olmaksızın gece olduğunu görmek hayatın yoksulluk içinde geçmesine, Zamanın tamamının gece olduğunu fakat ayışığı olduğunu görmek, devlet başkanı yahut cumhurbaşkanının bütün yetkileri başbakana devretmesine, Geceden gündüze erişmek sevinç ve neşeye, Gece, dargın karı-kocanın birleştirilmesine, Gök gürültülü, şimşekli ve fırtınalı gece, o yerde meydana gelecek sapıklığa, Gece inançsız sultana, gündüz müslüman sultana; gece ile gündüz iki hasıma yada iki adil şahide, Gece monoton hayata, yemin etmeye yahut ölüme, Hastanın sabah olduğunu görmesi iyileşmesine, Kadir, Regaib, Miraç, Beraat ve cuma gecelerini görmek bütün hayır kapılarının açılmasına, ilahi yarım ve ihsana delalet eder.

Seyyid Süleyman
   Rüyada gece ve gündüz, yani karanlık ve aydınlık görmek; İbn-i Şirin tarafından şöyle yorumlanmıştır: Karanlık gece görmek, hüzün ve gamdır. Mehtaplı, aydınlık, yıldızların parladığı bir gece ise; ferah, sevinç ve rahat geçimdir. Karanlık gecede, cadde olduğunu zannettiği belirsiz bir yoldan gittiğini gören; dinde doğru yol üzerindedir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Geceyi aydınlık ve gündüz gibi güneş doğuyor görmek; hayır, menfaat ve murada nail olmaktır. Bütün dünyayı gece karanlıklar içinde görmek, o bölge ahalisinin üzüntü, korku ve endişe içinde kalacaklarına işarettir. Evini karanlık görmek; uzun yolculuğa delalet eder.
İçinde bulunduğu karanlığın, birden aydınlığa dönüştüğünü gören; sıkıntı ve üzüntüsünden kurtulur. Günahkarsa, tevbe eder. Fakirse, zengin olur. Zalimse, merhamete gelir. Kafirse iman eder. Karanlıkta iken aydınlığa gelen fakat, sonra yine karanlığa giren Allah korusun münafık(*) olur.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada karanlık, beş türlü tabir olunur. Bunlar: Küfür, hayret, işlerde güçlük, talihsizlik, günah ve dalalettir. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören kimse, dindar ve fakirse, zengin olur. Günahkar veya kafirse hidayete erer. Dünyayı gündüz ışıklar içinde gören; işlerinde doğru bir yol tutar. Ömrü uzun olur. Hayır ve hasenat işler. Makam ve itibar sahibi olur. Parlak, debdebeli bir günde bulunduğunu gören; gam ve kasavetten kurtulur.

MollaCami Tabiri
   Rüyada görülen gece, işsizliğe ve boş durmaya işaret eder.Bir kimse rüyada zamanın tamamen gece olduğunu görse, o kimsenin dar geçindiğine işaret eder.Eğer gecenin karanlığının gittiğini ve gündüz olduğunu görse ve insanlar da üzüntülü ve kederli olsalar bu üzüntü ve kederden kurtulurlar kuşatma altında iseler kuşatma kalkar,pahalılık içinde iseler, fiyatlar ucuzlar, kimseden şikayetleri varsa, şikayetleri gider.Gece, karı-kocayı bir araya getirmeye de işaret eder. Gündüz karı kocanın ayrılmalarına işaret eder. Karanlık gece, sapıklıktır.Eğer gecenin karanlığı şimşek ve gök gürültüsü ve rüzgarla beraber olursa,bu durumun görüldüğü yerde vaki olacak sapıklığa işaret eder. Bir kimse evinde karanlık görse, o kimse bir yola yolculuk eder.Gece ve gündüz birbirine zıt iki devlet ricaline işaret eder.Bazen gece ile gündüz iki düşman ve iki kuma kadına işaret eder. Bazen de gece, rahatlığa ve gündüz meşakkate işaret eder. Bazen gece nikaha bazende boşanmaya işaret eder.Bazen gece, alış-verişin durgunluğuna, gündüz de alış-verişin artmasına kara ve denizde yolculuk yapmaya işaret eder. Bazen de gece denize ve gündüz karaya işaret eder.Bazen gece, ölüme işaret eder. Gündüz de öldükten sonra dirilmeye işaret eder.Bazen de gece ile gündüz iki adil şahide işaret ederler.Rüyada sabah olduğunu gören kimse hasta ise, hastalıktan kurtulur veya ölür, mahpus ise, hapisten çıkar, günahkar ise günahtan tövbe eder. Ticaretinde durgunluk varsa ticareti canlanır.Gecenin gündüze girmesi aksiyle tabir edilir.Bir kimse zamanın hepsinin gece olduğunu ve oranın halkı da bundan dolayı üzüldüklerini görse, fakirlik ve ihtiyaçlı olmaca, açlığa ve ölüme işaret eder.Bazen de gece ve gündüz hayır ve kötülükten uzak olan şeyi yaklaştırmaya işaret eder.Bazen de gece ve gündüz pişmanlığı gerektiren şeyi yapmaya işaret eder.Bazen de geceyi görmek zamanın değişmesine, birtakım olayların çıkmasına işaret eder.Gece,esmer kadına, gündüz beyaz kadına ve kadınların hamile oluşuna işaret eder.Geceyi görmek, elbiseye gündüzü görmek de maaşa işaret eder.Bazen de gece işleri gizlemeye ve korkudan emin olmaya işaret eder.Gece teheccüt namazı kılan ve alışveriş yapanlar için arzusuna kavuşmaya işaret eder.

Etiketler; rüyada gece dışarıda olduğunu görmek, rüyada akşam görmek, rüyada gece yürümek, rüyada gündüzün gece olduğunu görmek, rüyada gece gökyüzü görmek, rüyada gece dışarı çıktığını görmek, rüyada gece sokakta olduğunu görmek, rüyada gece karanlıkta yürümek nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi