Rüyada GEYİK Görmek

Rüyada Geyiğin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GEYİK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GEYİK Görmek


   Rüyada geyik görmek hane dışındaki kişilere işaret eder. Bu kişiler huysuz ve sorunlu kişiler olup, huzur kaçırmaktan başka bir işe yaramazlar. Rüyasında geyik gören kişi çevresindeki kişilerden yani komşularından ya da iş arkadaşlarından yana sıkıntı alacak ve onlar yüzünden başı ağrıyacak demektir. Evli olan bir kadının rüyasında geyik görmesi evlat sahibi olacağı anlamına gelir.

Rüyada Geyik Avlamak
   Rüyasında geyik avladığını gören kişi büyük bir mal varlığına ya da servete kavuşacak demektir. Rüya sahibi çok yiğit, kararlı ve çalışkan kişidir, gözünü bir şeye diktiği zaman onu mutlaka elde eder. Azimli çalışması sayesinde ileride her şeye sahip olacaktır.

Rüyada Geyik Yavrusu Görmek
   Geyik yavrusu görmek hayırlı bir rüyadır, helal mal ve helal rızık olarak tabir edilir. Rüya sahibi bir fırsat elde edecek ve karlı bir iş yaparak ondan gelir kazanacaktır.

Rüyada Geyik Eti Yemek
   Hem sağlık olmaya hem de para bakımından hali, keyfi yerinde olmaya delalet eder. Rüyasında geyik eti yediğini gören kişi hayatı boyunca hiçbir kötü hastalığa yakalanmaz, sağlığı hiç bozulmaz, cebinden de parası eksik olmaz diye açıklanır.


Rüyada Geyik Sürüsü Görmek

   İyi şans anlamına gelir. Rüya sahibinin tüm şans çakralarının açık olduğuna, bu durumda elini atacağı her işi başaracağına ya da istediği her şeyi elde edeceğine delalet eder. Rüya sahibi için hayatının fırsatını yakalamak olarak da açıklanabilir.

Rüyada Geyik Öldürmek
   Rüya sahibi için sıkıntı demektir. Rüyasında geyik öldürdüğünü gören kişi büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak ve hayata küsecektir. Çünkü çok büyük umutlar beslediği ve kendini yüzde yüz olacak şekilde şartladığı bir işin istediği gibi olmaması anlamına gelir. Bu nedenle rüya sahibi hüsrana uğrayacaktır.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Ebu Said el-Vaiz'in yorumuna göre: Rüyada geyik görmek; kötülük gelecek, gururlu bir eşe, güzel ve güzelliğine oldukça güvenen bir dosta yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bir geyik yakaladığını veya kendisine bir geyik verildiğini görmesi; az önce tarifi yapılan bir kadınla evleneceğine veya öyle bir dostla tanışacağına işaret şeklinde tabir olunur. Kişinin rüyasında bir geyik tutup evine getirdiğini görmesi; o kişinin evine kötülük getirecek birisini soktuğuna, kişinin rüyasında geyik eti yediğini görmesi; o kişinin çok mal elde edeceğine işaret şeklinde yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Kadının geyik görmesi çok sevimli ve güzel evlada, Geyik ve yavrusu mala, borçtan kurtulmaya, bekar için evlenmeye, Başının geyik başı olduğunu görmek reis ve yöneticiliğe delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Ebu Said'ül Vaaz'a göre bu rüya, zararlı olabilecek mağrur zevce ve güzelliğine güvenen cariye ile tabir olunur. Bir geyik tuttuğunu yahut hediye edildiğini gören; böyle bir kadınla evlenir. Tuttuğu geyiği evine götüren; oraya kadınla beraber zararı getirir. Geyik eti görmek ve yemek bol maldır.

Molla Cami Tabiri :
   Kadınların rüyada gördükleri geyik, ister erkek ister kız olsun güzel evlada işaret eder. Bir kimse rüyada geyik yavrusunu avlasa veya kendisine hediye olarak verilse yahut satın alsa, o kimse bir rızka erişir. Yahut bekarsa evlenir veya bir çocuğu olur ya da borçlusuna galip gelir. Geyik aldığını gören kimse, mirasa kavuşur ve çok hayra erişir. Eğer annesi bir çocuk bekliyorsa erkek bir çocuk doğurur. Geyiği kendi evine soktuğunu gören kimse, oğlunu evlendirir. Geyiğin derisini yüzdüğünü gören kimse, terbiyeli bir kadına fenalık eder. Bir kimse geyiğin, üzerine sıçradığını görse, o kimsenin hanımı her şeyde ona isyan eder. Rüyada bir geyiğe malik olduğunu gören kimse, helal bir mala malik olur veya hür ve iffetli bir kadınla evlenir. Rüyada geyik görmek, vakar ve heybete, düşmanı kahredip onu zelil etmeye işaret eder. Bu rüyayı görenin yeyip içeceği helal maldan olur. Bir kimse başının geyik başı olduğunu görse vali veya başkan olur.

Etiketler; ruyada yavru geyik gormek, rüyada boynuzlu geyik görmek, rüyada geyik sürüsü görmek, rüyada geyik boynuzu görmek, rüyada geyik görmek neye işarettir, rüyada geyik avlamak, rüyada boynuzlu geyik görmek ne anlama gelir, rüyada geyik kesmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi