Rüyada GÖBEK Görmek

Rüyada Göbeğin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖBEK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GÖBEK Görmek


   Rüyada göbek görmek, geçime ve geçim yollarına işaret eder. Rüya sahibinin kazanç elde ettiği yöntemlere ve yollara tabir edilir. Kişi, ekmeğini kendi işini yaparak mı, bir iş yerinde maaşlı elman olarak çalışarak mı, hazır kazanç elde ederek mi kazanıyor buna delalet eder.
Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin iş yaptırdığı birinden çok memnun kalacağına ve bu kişiyi çevresindeki herkese tavsiye edeceğine delalet eder. Olması gereken boyutlarda bir göbek görmek, mutluluk ve sağlık demekken, büyük bir göbek de bunun tam tersi anlama gelir.


Rüyada Göbek Deliği Görmek

   Rüya sahibinin çok başarılı olacağına fakat başarısı nedeni ile kibir içinde olmaması gerektiğine tabir edilir. Rüya sahibi eğer geldiği yeri hazmedemez de tabir yerindeyse burnu büyürse, gözden düşebilir.

Rüyada Göbek Kesmek
   Rüya sahibinin çevresinde bulunan samimiyetsiz kişilerin varlığına tabir edilir. Bu kişiler rüya sahibinin yüzüne karşı ne kadar ılımlı ve iyimserlerse arkasından da bir o kadar hain ve ikiyüzlüdürler. Bu kişilerin art niyetli ve kem gözlü oldukları söylenir.

Rüyada Göbek Bağı Görmek
   Rüya sahibinin yediği içtiği ayrı gitmeyen, çok iyi anlaştığı, çok sevdiği ve değer verdiği bir kişiye işaret eder. Bu kişi ile rüya sahibi arasında ortak bir iş yapma fikri gelişebilir her iki tarafta bu işe sıcak bakabilir.

Rüyada Kendi Göbeğini Görmek
   Rüyasında göbeğini gören kişinin hayattan yana şansı açılacak ve yüzü gülecek demektir. Rüya sahibi kendisi için çok hayırlı olacak ekmek kapıları ile karşılaşacak ve rızkı genişleyecektir.

Rüyada Büyük Göbek Görmek
   Rüya sahibinin hayatının düzene girmesine, işlerinin artmasına ve çok daha iyiye giderek, kişiye büyük gelir getirmesine delalet eder. Bolluk ve bereket olarak değerlendirilir.

İhya Rüya Tabirleri :
   Kişinin anne ve babasına, hanımına, cüzdanına ve mesleğine; Göbekte görülen çirkin bir durum, yukarıda sayılan şeylerdeki olumsuzluklara, Hastanın göbeğinin açılması vefatına, Göbek sevenç ve neşeye, Göbeğini açılmış görmek mal ve para harcamaya, Gurbettte göbek görmek vatanına dönmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüya aleminde göbek görmek; insanın hareketleri, sevinci ve karısıyla tabir olunur. Rüyada görülen iyi ve kötü her hal, bunlara göre yorumlanır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada göbek; velayettir. Uyku aleminde göbek görenin, karısıyla münasebetleri bozulur.
Rüyasında göbeğinin çok büyük olduğunu gören; karısıyla çok güzel geçinir. Sevinci ve ferahı artar. Göbeğini çok küçük gören; eşiyle iyi geçinemez. Göbeğinin üzerinde çıban ve yara görenin karısı, kötü huylu olur. Göbeğin üstünde yahut yanlarında pislik görmek; eşinin namusunda meydana gelecek bozulmaya delalettir. Göbeğini temiz ve normal halinde gören; ahlaklı bir kadınla evlenir. Göbeğin yok olması zevcenin vefatıdır. Göbeği yarılanın karısı, başka bir erkeğe meyleder. Bu yarığın düzelmesi kadının hatasından vazgeçerek tevbekar olacağına işarettir.
Göbeğinde sancı ve ağrı hisseden; karısıyla darılır. Göbeğini eliyle koparan; hanımını boşar. Göbeğini vücudunun başka bir yerinde gören; ya karısını yahut oturduğu muhiti değiştirir. Göbeğinin yanında bir başka göbek gören; ikinci bir kadınla evlenir.

MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen göbek rüya sahibinin annesine, babasına veya kendisinin geçindiği kazancına ya da taahhüt ettiği zanaatkara işaret eder. Bazen de göbek görmek, görenin hanımına veya hizmetçisine ya da cüzdanına işaret eder. Rüyada göbeğinde ağrı bulunduğunu gören kimsenin, annesini veya babasını kaybetmesine işaret eder veya anne ve babasının bulunduğu şehirden uzak düşer. Gurbette bulunan bir kimse bu rüyayı görse o kimsenin bulunduğu şehirden kendi şehrine geri dönmesine işaret eder. Bir kimse rüyada göbeğinde çirkin bir şey meydana geldiğini görse, o kötülük yukarda da zikrettiğimiz gibi rüya sahibinin anasına veya babasına, yahut çocuğuna ya da malına ait olur. Hasta olan bir kimse rüyada göbeğinin açıldığını görse, o şahsın öleceğine işaret eder. Rüyada kendi eliyle göbeğini açtığını gören kimse, harcamak üzere arpa ve buğday koyduğu anbarını veya mahzenini ya da cüzdanını açar. Bazen de göbek sevince ve gizli şeylere işaret eder.

Etiketler; rüyada baskasinin gobegini gormek, rüyada kendi karnını görmek, rüyada sisman göbek görmek, rüyada göbek deliği görmek, rüyada göbeğini açmak, rüyada göbeğinin eridiğini görmek, rüyada göbeği açık elbise görmek, rüyada göbeğinin büyüdüğünü görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi