Rüyada GÖĞÜS Görmek

Rüyada Göğsün Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖĞÜS Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GÖĞÜS Görmek


   Rüyada göğüs görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında ve sosyal hayatında güvenilirliği ve dürüstlüğü ile bilinen, emanete ihanet etmeyen, sözünün eri, ibadetini hiç aksatmayan, yalan dolan bilmeyen bir kişi olduğu için insanlar tarafından çok sevildiğine, başı sıkıştığında insanların yardıma koştuğuna, kendisini ve kalbini Allah yoluna adadığına ve etrafındaki insanlara da hak yolunu öğrettiğine işaret eder.

   Rüyada güzel ve muntazam göğüsler görmek kısmete işaret eder.

   Göğüslerin çirkin ve şekilsiz olması özel hayatta yaşanacak olan kalp kırıklıklarına, ayrılıklara ve gözyaşlarına delalettir.

   Rüyada büyük göğüs görmek ateist ya da gayri Müslim olan birinin kendini Müslümanlığa adayacağına işaret eder.

   Rüyada göğüs görmek işlerin hafifleyeceğine, sıkıntıların azalacağına, kıtlığın kaybolup yerine bolluğun geleceğine ve zor durumların iyileşeceğine de işaret etmektedir.

   Rüyada göğsünde bir taş olduğunu gören kişinin kalbi nasır tutar ve duyguları körelir. İnsanın göğsü, insanın tüm yaşamını simgeler bu nedenle göğsün yayvan olduğunu gören kişi için ferahlık ve esenlik vardır fakat göğsü dar olan kişi için sıkıntılı, zorlu ve meşakkatli günler geçireceğine işaret eder.

Rüyada Göğsün Ağrıması
   Rüyayı gören kişinin, günaha işlemeye çok düşkün bir akrabasını ya da bir tanıdığını yanlış işler yapmaması için ikaz edeceğine ve eğer yanlış bir şey yaparsa başına neler geleceğini anlatacağına tabir edilir.
Rüyada göğsünde ağrı ya da sancı olduğunu hissetmek, rüya sahibinin birine haksızlık ettiğini bildiği için pişmanlık duyarak, azap çektiğine işaret eder.

Rüyada Göğsünü Kapatmak
   Rüyada göğsünü göstermemek için kapatmak ya da gizlemek ve göğsünde bir şey saklamak ama bunu başaramamak evli olmayan kişiler için nikah ya da yeni bir aşk anlamına gelir.

Rüyada Birinin Göğsünde Uyumak
   Bir kişi rüyasında sevgilinin göğsünde uyuduğunu görmesi, o bölgede bir sağlık sorunu olacağına işaret eder. Eğer kişinin zaten sağlık problemi varsa o zaman bu rüyası kendisinin şifa bulacağına delalet eder.

Rüyada Kadın Memesi Görmek

   Rüyada kadın memesi görmek kız evlat ile tabir edilir. Rüyasında kadın memesi gören kişinin bir kız evladı olacağı anlamına gelir.

Rüyada Göğsünde Kıl Görmek
   Rüyasında göğsünde kıl olduğunu gören kişinin insanlar üzerindeki olumlu vizyonu al aşağı olur. Kişi, deyim yerindeyse irtifa kaybeder ve tüm saygınlığını, tüm değerini kaybederek gözden düşer.

Rüyada Göğüs Kılı Görmek
   Rüya sahibinin, çok okuyan ve okuyarak kendini geliştiren bir kişi olduğuna, bu sayede ilim irfan sahibi olduğuna, çok büyük bir Allah sevgisi taşıdığına, iş hayatında gerçekleştirdiği hayırlı ve büyük çalışmalar ile çok büyük kazanç elde edeceğine, çok büyük başarılar kazanacağına ve daha büyük işler için Allah’ın izni ile adımlar atacağına alamet eder.

Rüyada Göğüs Büyümesi
   İş hayatında çok hayırlı ve büyük projelere imza atmış olan rüya sahibinin, çok büyük başarılar kazanacağına, insanlar arasında çok saygın bir kişi olacağına ve sağlığına ve beslenmesine dikkat ettiği için çok zinde ve sağlıklı bir kişi olacağına rivayet eder. Aynı zamanda, başka rüya tabirlerinde tam tersi bir yorum yapılmaktadır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında karşılaşacağı kötü durumlardan ötürü çok büyük bir borç altına gireceğine işaret eder.

Rüyada Göğüs Kanseri Görmek
   Rüya sahibinin, insanların haklarına, yapmak istedikleri şeylere, hayatlarına, ailelerine ve kendilerine saygı gösteren, yeri geldiğinde onları savunan, başka insanların hayatlarına karışılmasını ve karışan insanları engelleyen ve insanları oldukları gibi kabul eden bir kişi olduğuna delalet eder.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada göğüs görmenin beş tabiri vardır:

1- İlim ve hikmet

2- Cömertlik

3- İman

4- Ölüm

5- Cimrilik.

Allame Meclisi :

Göğüs görmek; izzet, makam, ilim, şecaat ve saygınlığa işarettir.

İbn-i Şirin :

Göğüs, İslam hukukuna ["Allah kimin göğsünü İslam’a açmışsa o, Rabbinden bir nur üzerinde değil midir?"[105]]

Göğsünüzün genişlediğini ve ferahladığını görmek; işlerinizin yolunda gideceğine

Göğsünüzün daraldığını görmek; inanç bakımından zarar göreceğinize

Göğsünüze yeşil bir yazı yazıldığını görmek; Allah'ın aziz kullarından olacağınıza

Göğsünüze siyah bir yazı yazıldığını görmek; şehadet makamına varamadan sıradan bir ölümle hayata veda edeceğinize işarettir.

Kirmani :

Göğsünüzde kıl bittiğini görmek; borçlanacağınıza

Göğsünüzdeki kılları tıraş ettiğinizi görmek; borcunuzu ödeyeceğinize

Konuşamayacak kadar göğsünüzün sıkıştığını görmek; dini çalışmalar konusunda başarılı olamayacağınıza işarettir.

İhya Rüya Tabirleri :

Göğüs genişliği hidayete, ferahlığa ve cömertliğe,
göğüs darlığı ibadet etmemeye, sıkıntıya ve cimriliğe,
Göğüs genişliği İslama, darlığı ise inkara delalet eder.

Seyyid Süleyman :

Rüyada göğüs görmek; şeriat, din, takva, ilim, ve hükumetle tabir olunur.
İbn-i Şirin (Rahmetullah) demiştir ki: Rüyasında göğsünün genişlediğini gören; din ve takvada ileri gider. Yani günahlardan kaçınmaya, Allah'ın emirlerine uymaya çok dikkat eder. Göğsünü dar yahut küçük görmek; bunun zıddıdır. Biri tarafından göğsünün üzerine vurulması iyi değildir. Rüya sahibi onun yüzünden dalalete düşer, dinini ihmal eder. Göğsünün kızgın olduğunu gören; kavminden menfaat sağlar. Uyanıkken çirkin sayılan bir durumu ve sevilmeyen bir hali, rüyada göğsü üzerinde görmek iyi değildir. Uyanıkken iyi sayılan bir şeyi uyku aleminde göğüs üstünde görmekse; hayırlıdır.
Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Dar göğüs; cimrilik ve kederin ifadesidir. Geniş göğüs ise cömertliğin, ferah ve sevincin temsilcisidir. Bir kafir rüyasında göğsünün genişlediğini görürse; müslüman olur.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: Göğsünde kendisine acı veren bir şey gören; malını israf ederek bitirir.
Kirmani'ye göre, rüyasında göğsünün daraldığını gören; sıkıntılı olur. Göğsün geniş olması ise; güzel ahlak ve ilim sahibi olup tedbirli hareket etmektir.
Cabir'ül Mağribi göğsün büyümesini ilim, hikmet ve zenginlikle yorumluyor.
Salimi diyor ki: Göğüs; rüya sahibinin eşyalarını muhafaza ettiği yerle tabir olunur.

Cafer-i Sadık (R.A.) şunları söylüyor: Rüyada göğüs görmek; sekiz surette tabir olunur.

Etiketler; rüyada kendi göğsünü görmek, rüyada memenin büyüdüğünü görmek, rüyada kendi göğsünü açık görmek, rüyada başkasının göğsünü görmek ne anlama gelir, rüyada memenin büyümesi, rüyada göğsü açık kadın görmek, rüyada çiplak kadin memesi görmek ne demek, rüyada kendi memelerini açık görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi