Rüyada GÖK Görmek

Rüyada Göğün Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GÖK Görmek


   Rüyada gök görmek, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük atılımlar gerçekleştireceğine, bu sayede sıkıntılarını bir kenara kaldıracağına, yapacağı işler karşılığında eline geçecek olan kazanç sayesinde büyük başarılar gerçekleştireceğine, kendisine sorun yaratan olayların kısa süre içinde son bulacağına, kendisini üzen insanları hayatından çıkartacağına ve yaşanan üzücü olaylardan ötürü ortaya çıkan endişenin sona ereceğine alamet eder. Ayrıca, rüya sahibinin, büyük bir ferahlık yaşayacağına rivayet eder.

Rüyada Gök Gürültüsü ve Şimşek Görmek
   Rüya sahibinin, iş hayatı içinde çok hayırlı ve güzel çalışmalar gerçekleştireceğine, büyük başarılar kazanacağına, sorun yaratan işlerde kısa zaman içinde bazı kötü kişiler tarafından çeşitli aldatmacalar yaşanacağına, işlerin başarı kazanması sayesinde kıskançlık duyan kişilerle tartışma yaşanacağına ve çok rahat bir döneme gireceğine işaret eder.

Rüyada Gökyüzünün Yarıldığını Görmek

   Rüyada gök yarılması, rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük bir işe gireceği sırada kendisi ile ortaklık kurmuş bir kişi ile arasına kara kedi gireceğine, bu sayede hayırlı bir şekilde başlamış olan bir işin kötü bir şekilde süreceğine, büyük umutlarla girilmiş olan bir işte sıkıntılı günler yaşanacağına ve kısa süreli de olsa bazı kırgınlıklar olacağına delalet eder.

Rüyada Gök Cisimleri Görmek
   Rüya sahibinin, hayatı içinde hiç beklemediği bir anda ve beklemediği bir konu üzerinde çeşitli gelişmeler yaşanacağına, bu sebeple bazı girişimlerde bulunulacağına, çeşitli çalışmalar yapılacağına ve insanların zor olduğunu söylediği bir konuda bazı büyük çalışmalar gerçekleştirileceğine alamet eder.

Rüyada Gök Gürültüsü Duymak
   Rüyayı gören kişinin, işlerinin kısa süre içinde büyük başarılar kazanacağına, çok büyük sevinçler ve mutluluklar yaşanacağına, işlerle ilgili sorunlu zamanlar yaşanacağına, ele geçen fırsatlar sayesinde çok büyük adımlar atılacağına ve hayırlı kazançlar elde edeceğine tabir edilir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında şöyle masmavi ve berrak bir gök görmesi; o kimsenin sonsuz sevincine ve huzuruna, kişinin rüyasında bulutlu ve kapalı bir gök görmesi; herhangi bir hadise nedeni ile çok üzüleceğine, kişinin rüyasında korkutacak nitelikle gök gürültüsü işitmesi; o kimsenin benliğini derin acı ve ıstırapların saracağına yorumlanır. Rüyanızda ateş gibi kızarmış bir gök görmeniz; yakında hayatınız da önemli değişikliklerin olacağına, rüyanızda göğe doğru yükseldiğinizi görmeniz; makam ve rütbenizin yükseleceğine, rüyanızda gökten düştüğünüzü görmeniz; iş hayatınızda önemli bir sarsıntı geçireceğinize ve bundan dolayı da uzun süre kendinizi toparlayamayacağınıza işaret eder. Bir kimsenin rüyasında göğün kendisi ve aile fertlerinin üzerine düştüğünü görmesi; o kimsenin evinin tavanının yıkılacağına, rüyasında hasta olan bir kimsenin üzerine gök düştüğünü görmesi; o kimsenin öleceğine delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini birinci kat göğe çıktığını görmesi o kimsenin vezir (bakan) olacağına veya bakanın hizmetine gireceğine kişinin rüyasında kendisini ikinci kat göğe çıktığını görmesi; toplumun o kimseden edep öğreneceğine, rüyasında üçüncü kat göğe çıktığını görenin nimete ereceğine, dördüncü kat göğe çıktığını gören kimsenin; mülke ve saltanata nail olacağına, beşinci kat göğe çıktığını gören kimsenin; emniyet müdürlüğüne veya benzeri bir hizmete tayin edileceğine, altıncı kat göğe çıkanı kimsenin; fıkıh ilmi ve hakimlik görevi gibi bir nimetle rızıklanacağına, yedinci kat göğe çıktığını gören kimsenin; emlak ve araziye nail olacağına işaret şeklinde tabir olunur. Rüyanızda gök kapılarının açıldığını görmeniz; sevince, hayra ve nimete nail olacağınıza, rüyanızda düz bir şekilde göğe çıktığınızı görmeniz; zarar ve ziyana uğrayacağınıza yorumlanır.

Seyyid Süleyman :
   Rüyasında göğün birinci katında olduğunu görenin, eceli yaklaşmıştır. Göğün ikinci katında olmak; ilim ve hikmettir. Göğün üçüncü katı izzet ve ikbalin artmasıdır. Talih güzelliğidir. Dördüncü sema; padişahlara ve alimlere yakın olmaktır. Beşinci sema; korku ve üzüntüye uğramakla tabir olunur. Göğün altınca katı; saadet ve mertebenin büyümesidir. Kendini yedinci semada görenin, kuvvet ve kıymeti yücelir. Refahı artar, bahtiyar olur.
Semaya çıktığı halde, kapısını kapalı bulan, arzusuna nail olmaz. Göğe bakamayıp başını yere eğenin işleri bozulur, bedbaht olur. Semaya yükseldiğini gören; uzun bir yolculuğa çıkar. Bunun neticesinde, birçok hayır ve menfaat sağlar. Gökyüzüne yürüyerek çıkan ve bir daha geri dönmeyen; ömrünün sonuna gelmiştir. Başını semaya ulaşmış gören; büyük makam sahibi olur. Gökyüzünden bir ses duymak; hayra delalet eder.
Semada bir bina yapan, kısa zaman sonra vefat eder. Gökten az miktarda kum ve toprak yağması; hayırdır. Yağan kum ve toprak çoksa; iyi değildir. Gökten ateş, akrep ve taş düşmesi; o bölge halkının başına gelecek belayı haber verir. Semaya bir iple asılı olduğunu görmek; hayırdır. Gök kapılarının açık olması; duanın kabulüne, bereketli yağmurlara delalettir. Semaya bir merdivenle yahut başka bir vasıtayla çıktığını gören; devlet sayesinde izzet ve nimet sahibi olur. Merdivensiz olarak çekilmek; korku habercisidir.

Molla Cami Tabiri :
   Gökten evler üzerine ateşin düştüğünü görmek, Allah (C.C.) tarafından halka gelecek hastalık ve ölümdür. Göğe tamamen çıktığını görse, işin sonuna da kavuşur. Yine yeryüzüne dönse, yerildiği şeyden kurtulur. Yerinden düşse, ona arz olan ve azalarında kırık ve çıkık miktarınca, onun halinde noksanlık ve helak meydana gelir. Rüyada göğe çıkan, uyanıklıkta hasta ise ve gökten yere tekrar inmese, o kimse o hastalıktan ölür. Tekrar yere inse, onun zararı ve hastalığı son haddine varır. Aile ve yakınlarının ümidi kesilir sonra inşallah yine bundan kurtulur. Bir kimse rüyada merdiven veya bir iple semaya çıktığını görse, izzet, yükseklik ve korkuya işaret eder.

Etiketler; rüyada gökyüzünün yarıldığını görmek, rüyada gökyüzünü izlemek, rüyada gökyüzünde bulut görmek, rüyada mavi gökyüzü görmek, rüyada gökyüzüne bakmak, rüyada gece gökyüzüne bakmak, rüyada gece yıldızlı gökyüzü görmek, rüyada masmavi gökyüzü görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi