Rüyada GÖLGE Görmek

Rüyada Gölgenin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖLGE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GÖLGE Görmek

   Rüyada gölge görmek, cesarete, yiğitliğe, mertliğe, güç ve kudret sahibi olmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin dinde ve ahlakta yeterli olduğuna, günahı da sevabı da birbirinden ayırdığına, dine karşı gelecek hiçbir söz söylemediğine ya da davranışta bulunmadığına, imanın, kadrinin ve gönlünün yüksek olduğuna delalet eder. Kişi, toyluğunda, bilmeyerek ve farkında olmadan yaptığı hataları için dahi rahat değildir ve bunların affı için her gün Allah’a el açıyordur diye tabir edilir.


Rüyada İnsan Gölgesi Görmek

   Rüyada insan gölgesi görmek, doğuma ve ölüme, kazanmaya ve kaybetmeye, üzülmeye ve sevinmeye delalet eder. Bu rüya hayatın özüne, kişinin kendisine, varlığına, yaşama nedenine ve yaşamdaki yerine delalet eder.

Rüyada Gölgede Oturmak
   Rüyada gölgede oturduğunu gören kişi, hayatın azabından, çilesinden, kötülüklerinden ve haksızlıklarından kurtulacak, feraha çıkacak, esenlik ve huzur bulacak demektir. Mutluluğun ve sükunetin daim olacağı anlamına gelir.

Rüyada Ağaç Gölgesi Görmek
   Rüyada ağaç gölgesi görmek, rüya sahibinin hayatının güzelleşmesine, olumlu yönde ilerlemesine ve sıkıntılarının bitmesine yardımcı olacak bir kişini varlığına tabir edilir. Bu kimse, rüya sahibini yaşadığı cehennemden kurtaracaktır diye yorumlanır.

Rüyada Ağaç Gölgesinde Oturmak
   Bir kişi, rüyasında bir ağacın gölgesinde oturduğunu ve dinlendiğini görürse eğer, üstesinden gelemediği bir zorluk ve bu yüzden çektiği zahmet nedeniyle, maddi gücü çok, rütbesi yüksek, çevresi geniş ve sözü geçen bir kişiden yardım isteyecektir.

Rüyada Gölge Oyunu Görmek
   Rüyada gölge oyunu görmek, kurtuluşa ermeye delalet eder. Rüyayı gören kişinin, kötü günleri geride bırakacağına, geçmişte yaşadığı acıları unutacağına, bundan sonra geriye değil hep ileriye bakacağına, hayatında temiz, güzel ve yeni bir sayfa açıp, mutlu ve huzurlu olmak için çaba göstereceğine yorulur.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Gölgede oturmanın beş tabiri vardır:

1- Büyüklük

2- Görkem

3- Sığınak

4- Menfaat

5- Ölüm.

İbn-i Şirin :

Gölge, büyüklük ve görkem demektir.

Duvar gölgesi; geçim konusunda size yardımcı olacak ve sayesinde izzet kazanacağız kimseye

Ağaç gölgesi; hizmetinizde çalışan işçilerin sizden rahatlık ve kolaylık göreceğine…

Dikenli ve meyvesiz ağaç gölgesi; müfsit, pervasız ve dinsiz kişiye veya ecelinizin yaklaştığına işarettir. "Rabbinin gölgeyi nasıl uzattığını görmedin mi? Eğer dileseydi, onu elbet hareketsiz kılardı."[109]

Çağdaş Ulema :

Eşyaların gölgelerini görmek; birtakım hayali tehlikelerden dolayı korku ve endişe içinde olacağınıza

Sıcak hava nedeniyle gölgeli bir yere geçmek veya orada bulunmak; rahatsız edici bir durumla karşılaşacağınıza işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada gölge görülmesi; genel olarak heybet ve ciddiyetle tabir edilir. Rüyanızda bir dağın gölgesini görmeniz ve altında bulunmanız; bir devlet büyüğünün himayesi altında bulunduğunuza, rüyanızda bir dağ gölgesi altına girdiğinizi görmeniz; sizin mutluluğa ve ihsana erişeceğinize işaret eder. Rüyanızda herhangi bir gölgeden çıktığınızı görmeniz; elinizdeki işinizi kaybedeceğinize, rüyanızda köşk ve duvar gölgesi görmeniz; büyük bir adam tarafından himaye edileceğinize, rüyanızda bir ağaç gölgesi görmeniz; zengin ve cömert birisi tarafından rahata kavuşturulacağınıza, rüyanızda bir ağacın gölgesine sığındığınızı görmeniz; iyi bir insana sığınıp ondan iyilik göreceğinize yorumlanır. Kirmani'nin yorumuna göre: Rüyanızda bir yıkık yerde gölgede oturduğunuzu görmeniz; ecelinizin yaklaştığına, rüyanızda bir çadır veya bir hayvan gölgesinde bulunduğunuzu görmeniz; devlet tarafından bir haber alacağınıza ve menfaat göreceğinize işaretle tabir olunmaktadır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Hayatta iz bırakan değerli insanlara, sultan ve yöneticiye, Kadının gördüğü gölge kocasına, İnsanın kendi gölgesi dünyasına ve durumuna, Yazın gölgesi sevinç ve refaha, Güneşte yanıp, gölgeye gelerek oraya oturmak kederden kurtulmaya; gölgede otururken üşüyüp, güneşe giderek ısınmak yoksulluktan kurtulmaya, Kış güneşinin gölgesi kısa süren mutluluk ve sevince delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Gölgelik; himmeti büyük, emri ve sözü her yerde geçerli, buyruğundakilere hakim dindar, meşhur ve adil bir idareciyle tabir olunur. 
Rüyasında kendisi için bir gölgelik kurulduğunu gören; layıksa büyük itibar ve makam sahibi olur. Sahrada büyük bir gölgelik kurulduğunu gören; bu gölgeliğin sahibini tanımıyorsa, yolculuğa çıkar. Tanıyorsa, rüya o şahsa aittir. Sayeban denilen bu çadır ve gölgelikler ancak büyükler için kurulduğundan, rüya izzet ve mevki ile yorumlanır.
Bir dağın gölgesinde bulunmak; devlet idarecisi saye-sinde makama kavuşmaktır. Gölgeden çıktığını gören rütbesini kaybeder. Köşk ve duvar gölgesi; kıymetli bir zat vasıtasıyla ulaşılacak mevkidir. Ağaç gölgesi; cömert bir adam sayesinde rahata kavuşmaktır. Bir ağacın gölgesine sığınan, böyle bir adamdan yardım alır. Ondan lutuf görür. Gölge rüyası heybet, vakar ve mertebedir.
Kirmani demiştir ki: Bir harabenin gölgesinde oturanın eceli yakındır. Çadır ve hayvan gölgesi hükumet eliyle hayır ve menfaate kavuşmaktır.

Güneşten rahatsız olarak gölgeye sığınan; üzüntüden, gölgede üşüdüğü için güneşe çıkarak ısınan; fakirlikten kurtulur.

Etiketler; rüyada siyah insan gölge görmek, rüyada kendi gölgesini görmek, rüyada karanlık gölge görmek, rüyada gölgeden korkmak, rüyada kendi gölgeni görmek, rüyada insan gölgesi, rüyada cin gölgesi görmek, rüyada kadın gölgesi görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi