Rüyada GÖZLÜK Görmek

Rüyada Gözlüğün Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖZLÜK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada GÖZLÜK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada gözlük görmek rüya sahibi için sadece inandığı ve bildiği şekilde yaşamaya, çevresinde olanı, biteni gerçekliği ile görememeye delalet eder. Rüya sahibinin bu zafiyeti nedeni ile kendisi için dostları düşman, düşmanları da dost olur. Yani rüyasında gözlük gören kişiler düşmanlarını ayırt edemez ve bu nedenle onlardan sürekli zarar görürler. Düşmanlar sürekli fayda sağlarken, rüya sahibi sürekli olarak zarar eder.

   Rüyada gözlük görmenin bir diğer tabiri ise, rüya sahibinin işlerini takip eden, yükünü hafifleten, programının düzgün ve aksamadan ilerlemesini sağlayan bir asistan, danışman ya da sekreter sahibi olacağıdır. Rüyada gözlük görmek bir de şu şekilde tabir edilir, rüya sahibi bir işten ve sorumluluktan kurtulmak istiyor ama bunu bir türlü başaramıyordur. Yani pişman olmuş fakat bu, var olan durumu değiştirmeye yetmiyor demektir.

Rüyada Gözlük Takmak
   Rüyada gözlük takmak, rüya sahibinin aslında doğru bildiği bir şeyin yanlış olduğunun farkına varacağı anlamına gelir. Rüya sahibi öyle bir gerçekle karşılaşacak ki bundan sonra gördüğü hiçbir şeye inanmayacak ve peşin hüküm vermeyecektir. Çünkü karşılaştığı olay onun, hiçbir şeyin aslında göründüğü gibi olmadığını anlamasını sağlayacaktır.

Rüyada Gözlük Kırılması

   Rüya sahibi için yaşanacak zor ve sıkıntılı günlerdir. Genelde iş hayatı ile tabir edilir. Rüya sahibi işini kaybedebilir ya da işinde kırılma yaşayabilir.

Rüyada Gözlük Almak
   Rüyada gözlük almak, rüya sahibinin başka birisinin ya da birilerinin yardımı olmaksızın gerçekleştiremeyeceği bir iş anlamına gelir. Rüya sahibinin desteğe olan ihtiyacını ifade eder.

Rüyada Gözlük Kaybetmek
   Rüya sahibinin nostaljiye olan düşkünlüğü anlamına gelir. Rüyasında gözlüğünü kaybettiğini gören kişi, nostalji yaşamayı seven, bu sayede bazen üzülen bazen de buruk da olsa mutlu olan kişi şeklinde tasvir edilir.


Tiflisi Tabirleri

Çağdaş Ulema :

Gözlük görmek veya takmak; işlerinizin ters gideceğine

Yeşil gözlük takmak; meslek hayatınızda veya diğer işlerinizde ideal bir geleceğe sahip olacağınıza işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında gözlük taktığını görmesi, o kimsenin bir başkasından aldığı bir bilgi ile bir işin iç yüzünü öğrenme fırsatı bulduğuna ve durumunu da buna göre ayarladığına delalet eder. İbn-i Kesir'in yorumuna göre: Rüyada gözlük görülmesi; uzaktan gelecek bir habere yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında camları renkli bir gözlük taktığını görmesi; o kimsenin bir iş hususunda yanlış bilgi aldığına işaret eder. GÖZYAŞI: Rüyada ağlandığının görülmesi; sevinçle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında gözlerinden bol miktarda gözyaşı aktığını görmesi; gerçekleşmesi uzak bir ihtimal olan bir işin kolay bir şekilde sonuçlanacağına ve bunun da rüya sahibinin hayatında önemli bir değişikliğe sebep olacağına, adeta bir bayram sevinci yaşayacağına yorumlanır.


İhya Rüya Tabirleri :
   Yardımcıya, kılavuza ve kendisiyle istişare edilen kimseye; Gözlük, onu hayatta kullananlar için kendi gözüne ve onun durumuna delalet eder.

Etiketler; rüyada güneş gözlüğü görmek, rüyada gözlük kırılması, rüyada gözlük görmek diyadinnet, rüyada numaralı gözlük takmak, rüyada gözlük görmek diyanet, rüyada gözlük çıkarmak, rüyada gözlük denemek, rüyada gözlük takan birisini görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi