Rüyada GÖZYAŞI Görmek

Rüyada Gözyaşının Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada GÖZYAŞI Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada GÖZYAŞI Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada gözyaşı görmek, hayırlara işaret eder. Rüya sahibinin hayatında meydana gelecek olan sürpriz ve güzel gelişmeler olacağı anlamına gelir. Gözyaşı bereket, şans ve sevinç şeklinde tabir edilir. Rüyada gözyaşı görmek, rüya sahibinin kaçan ağız tadının yerine gelmesine, yaptıklarından, aldıklarından, gördüklerinden, duyduklarından ve hatta yediklerinden keyif almasına, hayatın güzel yanlarının farkına varmasına ve bunun kıymetini bilerek doyasıya tadını çıkarmasına tabir edilir.

Rüyada Gözyaşı Akıtmak
   Dertlerden, üzüntülerden ve sıkıntılardan uzaklaşmaya delalet eder. Rüya sahibinin mutsuz olmasına neden olan her şeyden kurtulmasına, hafiflemesine ve huzur bulmasına işaret eder.

Rüyada Gözyaşı Silmek
   Rüyada gözyaşı silmek de esasen aynı şekilde tabir edilir. Rüya sahibinin hayatında pek çok güzel gelişmenin üst üste yaşanmasına ve kişinin şimdiye kadar hiç olmadığı kadar mutlu olmasına ve keyiflenmesine işaret eder. Bu mutluluk, rüya sahibi için çok uzun süre kafi gelecek ve mutluluğu daha ilk bakışta gözlerinden anlaşılacaktır.

Rüyada Gözyaşı Döken Birini Görmek

   Şöyle tabir edilir, eğer rüya sahibi rüyasında tanıdığı bir kişinin gözyaşı döktüğünü görürse yakında o kişinin hayırlı haberlerini alacak ve çok mutlu olacaktır. Eğer, tanımadığı bir kişinin gözyaşı döktüğünü görürse bu rüya kendisi ile tabir edilir. Yani rüya sahibinin hayatında çok hayırlı şeyler olacak demektir.

Rüyada Gözyaşı Dökmeden Ağlamak
   Bazen rüyada ağlayıp gözyaşı döktüğümüzü gördüğümüzde, uyanınca hakikatten de ağladığımızı ve gözlerimizden yaşlar aktığını görebiliriz bir de bunun tam tersi vardır, rüyada ağladığımız halde hiç gözyaşı görmeyebiliriz. Bunun anlamı büyük zenginliktir hem de kolay yoldan gelecek olan zenginlik.

Rüyada Bağırmak ve Ağlamak
   Rüyada bağırmak ve ağlamak ya da ağlarken bağırdığını görmek, rüya sahibinin uzun sürmeyecek olan mutluluğuna işaret eder.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada gözyaşı görmenin üç tabiri vardır:

1- Mutluluk

2- Üzüntü ve sıkıntı

3- Menfaat.

Kirmani :

Gözünüzden soğuk gözyaşları boşaldığını görmek; mutluluğa

Gözyaşı yağmuru görmek; üzüntü ve sıkıntıya

Ağlamadığınız halde gözünüzde gözyaşları olduğunu görmek; iğneleyici sözler işiteceğinize ve bundan rencide olacağınıza

Gözünüzde gözyaşı yerine toz/ toprak biriktiğini görmek; toplanan miktar kadar zahmetsizce helal mal elde edeceğinize

Yanaklarınızdan gözyaşının aktığını görmek; malınızı harcayacağınıza işarettir.

Nablusi Rüya Tabirleri :
   Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir.
Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye nesebi hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur. "'
Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gören kimse, helal mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helal malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Sağ gözünün yaşı sol gözüne girdiğini görse, o kimsenin oğlu kızına yakınlık eder.
Rüyada esnemek anında çıkan gözyaşı, sebepsiz olarak az bir zimmettir. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş ve ışığın delalet ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara delalet eder. Bazen da gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı şevk ve iştiyaka delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Sıcak gözyaşı üzüntü ve kedere, serin gözyaşı sevinç ve feraha, Göz içinde biriken gözyaşları mal biriktirmeye, onların yüzüne akması bunu afiyet le ve cömertçe harcamaya, Gözyaşı yalnızlığa, gurbete, sevgiliye hasrete; hayatı iyi ve doğru anlayıp ahiret yurdu için hazırlanmaya, yufka yürekliliğe ve kalp inceliğine delalet eder.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen gözyaşı eğer soğuksa ferahlıktır. Sıcaksa, üzüntü ve kederdir. Ağlamaksızın yüzüne gözyaşlarının aktığını gören kimseye soyu hakkında kötü söz söylenir ve sözü geçen birisi olur. Gözünün yaşını gözü içinde dolaştığını ve gözlerini sulandığını gören kimse, helal mal biriktirir ve kendisi onu gizlemeyi istediği halde düşmanı o malı açığa vurur. Eğer o yaşlar gözünün üzerine akarsa, o helal malı infak etmekle kalbi temiz ve rahata kavuşur. Bir ışık veya güneşe bakmaktan dolayı gözden çıkan yaşı görmek, güneş ve ışığın işaret ettiği kimse tarafından ona gelecek zarara işaret eder. Bazen de gözyaşı, yalnızlığa, gurbete, şiddete ve sevgiliye karşı ilgiye işaret eder.

Etiketler; rüyada gözyaşı damlası görmek, rüyada gözyaşı döken birini görmek, rüyada gözyaşı silmek, rüyada gözyaşı dökmek islami, rüyada birinin gözyaşını silmek, rüyada ağlamadan gözyaşı dökmek, rüyada bir damla gözyaşı görmek, rüyada ağlamak gözyaşı dökmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi