Rüyada HACCA GİTMEK Görmek

Rüyada Hacca Gitmenin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir?
Rüyada HACCA GİTMEK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HACCA GİTMEK

HACCA GİTTİĞİNİ Görmek


   Rüyada hacca gittiğini gören kişi hayır görecek demektir. Rüyasında hacca giden kişi din ilmi üzerinde bir alim sayılacak kadar bilgili olacak ve din konusunda tam bilgi donanımına sahip olacak demektir.
   Rüyasında hac ya da her hangi bir kutsal mekanı ziyarete gittiğini görmek ya da buna niyet ettiğini görmek bolluk, bereket ve kazanç elde etmeye işaret ederken, rüyasında hacca ya da kutsal bir mekana ziyaret niyetini gerçekleştirememek de maddi zarara uğramak ve yokluğa düşmek anlamına gelir. Rüyada kendini hacca giderken ya da hacda gören kişi, sağlık ve şifa bulur, sıkıntılarından kurtulur, aydınlığa kavuşur ve nihayet yüzü güler.

Rüyada Kabe’yi Tavaf Etmek
   Bir kimse rüyasında Kabe’yi tavaf ettiğini ya da hac ziyareti yaptığını görürse eğer kişi dinen kudretli, faziletli ve makbul kişidir.

Rüyada Kabe’de Namaz Kılmak
   Rüyada Kabe’de namaz kıldığını gören kişi dinden uzaklaşacak demektir.

Rüyada Kabe’nin Yıkıldığını Görmek
   Rüyada Kabe’nin yıkıldığını görmek iyi değildir, dini vecibeleri ihmal etmeye ya da tamamen bırakmaya delalet eder.

Rüyada Kabe’de Melek Görmek
   Rüyada meleklerin gökyüzünden Kabe’ye indiğini ve Kabe’yi sırtlayarak olduğu yerden başka bir yere taşıdıklarını görmek, kötü olayların yaşanacağına ve bazı problemlerin baş göstereceğine delalet eder.

Rüyada Kabe’ye Bakmak
   Rüyada Kabe’ye baktığını gören kişi endişelerinden ve kuşkularından emin olur.

Rüyada Şeytan Taşlamak
   Bir kimsenin rüyasında şeytan taşladığını görmesi hurafelerden arınmaya, ilime ve bilime yönelerek, adaletin peşinden gitmesine ve kendisi gibi adalet peşinde koşanlarla bir araya gelerek, bunun için mücadele etmesine delalet eder. Rüyada şeytan taşlamak aynı zamanda rakiplerine karşı başarı ve galibiyet elde etmek anlamına gelirken, hastaların şifa bulmasına, işsiz olanların da iş sahibi olmasına delalet eder.

Rüyada Hacca Gitmek İçin Yola Çıkmak

   Rüyayı gören kişinin besmele çekerek hayırlara vesile olmasını istediği ve amaçladığı bir atılım yapacağı anlamına gelir. Saf, temiz ve iyi niyetlerle bir işe kalkışmak, bunun için gün saymak, heyecanlanmak ve sabırsızlanmak demektir. Rüyada hacca gitmek için kafileyle yola çıkmak, bir emeline ulaşmak adına bir araya gelinecek ve aynı doğruda birleşilecek tanımadık kimselerin varlığına yorulur. Rüyada hacca gitmek için arabayla yola çıkmak, daha kolay ve kısa yolu varken o yolu değil de daha uğraşlı olanı kullanmayı tercih etmek ve işin sürüncemede kalmasına neden olmak anlamına gelir. Rüyada hacca gitmek için uçakla yola çıkmak, lüksünü, rahatını, zamanını ve keyfini düşünerek hareket etmektir.

Rüyada Hacca Gitmek Namaz Kılmak
   Rüyada hacca gitmek ve toprak üstünde namaz kılmak, ibadette tevazu sahibi olmaya, herkese örnek davranmaya ve ibadette öncülük etmeye işaret eder. Rüyada hacca gitmek ve seccade üstünde namaz kılmak, gönlünden geçen manevi bir duyguyu yaşama kısmetine sahip olmak ve bu sayede dinde daha fazla olgunlaşmak, bilgeleşmek ve güzelleşmektir. Rüyada hacca gitmek ve cemaatle birlikte namaz kılmak,  ortakça yapılacak bir işten memnun kalmaya ve bu karardan ve girişimden pişman olmamaya alamet eder.

Rüyada Uçağa Binip Hacca Gitmek
   Bir hayaline ulaşmak için yapılması gereken son hamleyi ya da görevi de yapmaya veya son prosedürü de tamamlamaya ve harekete geçmeye yorulur. Rüyada kapının önünden uçağa binip hacca gitmek rüyayı gören kişi için büyük önem arz eden bir konuda kusursuz bir hizmet alması veya eksiksiz şekilde ağırlanması ve muamele görmesidir. Rüyada hava alanından uçağa binip hacca gitmek, hedefini gerçekleştirmek için gereken her türlü cefayı çekmeye ve her zorluğu göğüslemeye işaret eder.

Rüyada Ölüyle Hacca Gitmek
   Rüyada ölüyle aynı otobüste yan yana hacca gitmek, bir durumdan hoşnut olmamaya ya da kendine reva görmeyecek bir davranışla karşılaşmaya ve bu nedenle mutsuz olmaya yorulur. Rüyada ölüyle hacca gidip birlikte namaz kılmak, hayır getireceğine inanmadan yapılacak bir işin sürpriz şekilde hayır getirmesi sayesinde çok memnun olmaya, rüyada ölüyle hacca gidip birlikte Kabe’yi tavaf etmek, isteksiz bir şekilde bir yola çıkmaya, orada çok güzel zaman geçirmeye ve zoraki gidilen o yerden gelmeyi hiç istememeye alamet eder.

Rüyada Hacca Gitmek İsteyip Gidememek
   Bir yola gidememek, bir muradı gerçekleştirememek, bir mala sahip olamamak ve bu nedenle hem başarısız olmak hem de hayal kırıklığı yaşamak anlamına gelir. Rüyada biriyle hacca gitmek istemek ama gidememek, bitmesi beklenen bir hasretin yine uzaması demektir. Örneğin; gurbette olan ve sevilen bir kimsenin ya da yolu gözlenen bir askerin gelişinin gecikmesi ve bunun yaratacağı hüzün ve mutsuzluktur. Rüyada başka birinin hacca gitmek isteyip gidememesi, kişinin kendisiyle ilgili olmamasına rağmen bir olumsuzluktan etkilenmesine, bu nedenle motivasyon ve enerji kaybetmesine ve sanki aynı şeyle kendisinin de sınanacağı düşüncesine kapılıp onu kendi üzerine alınmasına işaret eder.

Rüyada Sevgiliyle Hacca Gitmek
   Rüyayı gören kişinin kendisine ömür boyu yaren ve arkadaş olacağı kişiyle uzun ve mutlu bir ömür süreceğine, her şeyi onunla el ele ve gönül gönüle vererek gerçekleştireceğine, onunla geçirdiği her anının tadını çıkaracağına ve en büyük hayalini gerçekleştireceğine yorulur. Rüyada sevgiliyle hacca gitmek isteyip gidememek, özel hayatla ilgili yapılan bir planın bozulması ya da bir işin ters tepmesi anlamına gelir. Rüyada sevgiliyle hacca gitmekten vazgeçmek, kuşkuya, anlamazlığa ve tatsızlığa neden olacak bir gelişme yaşamaktır.

Rüyada Yürüyerek Hacca Gitmek
   Hayalinin bile kişiyi mutlu etmesine yetecek bir düşünceyi işaret eder. Rüya sahibinin gerçekleştirmeye ne maddi ne de manevi olarak gücünün yetmeyeceği bir niyetinin olmasına yorulur. Rüyada yürüyerek hacca giden bir insan görmek, birinin dışarıdan bakıldığında anlaşılamayacak ama aslında kendisine söz hakkı verilmesi durumunda mutlaka açıklaması olacak bir harekette bulunmasına alamet eder. Rüyada annenin, babanın, arkadaşın, sevgilinin ya da başka bir yakının yürüyerek hacca gittiğini görmek, sevilen bir kimseyi kendisine zarar verecek bir düşünceden vazgeçirmeye çalışmak anlamına gelir.

Rüyada Ailece Hacca Gitmek
   Haneye girecek hayırlı bir habere ya da aile için uğur ve şans getirecek bir gelişmenin olmasına yorulur. Büyük bir sevinç ve mutluluktur. Örneğin; ailede yatalak bir hasta varsa onun yürümesine, birinin gelin ya da damat olmasına veya bir bebek haberinin alınmasına delalet eder. Rüyada ailece hacca gitmek isteyip gidememek de bunun tam tersine, kısmete engel olacak, mutsuzluk yaratacak, eldekini avuçtakini alıp götürecek ve aile içinde huzursuzluk yaratacak tatsız olaylar demektir. Örneğin; iflas, haciz ya da büyük bir borç gibi.

Rüyada Babayla Hacca Gitmek
   Rüyada babamla hacca gitmeyi başarmak, babanın rızasını alarak yapılacak bir işin karşılığında iyiliğe, güzelliğe ve mutluluğa ulaşmak anlamına gelir. Rüyada babamla hacca gitmek isteyip gidememek, babanın istemeyeceği ve tasvip etmeyeceği bir yola çıkmaya ve sonuçlar konusunda babayı dinlememekten dolayı pişman olmaya ve babanın haklılığını geç de olsa anlamaya alamet eder. Rüyada babamla hacca gitmekten vazgeçmek, babayla bir konuda çatışma yaşamaya ve bu konuda babanın karşısında olmaya ve taviz vermeyerek kararlılığını göstermeye yorulur.

Rüyada Hacca Gitmek Ağlamak
   Büyük bir sevinç yaşamaya, saadete, sıhhate, zenginliğe, sevdiklerinden ayrılmamaya, ayrı olanlara kavuşmaya ve mutluluk gözyaşları dökmeye işaret eder. Rüyayı gören kişinin el açıp şükretmesine ve gerçekleştiği ya da kendisine nasip edildiği için kendini Allah’ın en sevgili ve en şanslı kulları arasında göreceği bir lütufla karşılaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Trenle Hacca Gitmek
   Sonunda kısmetin, şifanın ve kurtuluşun olduğunu bilerek yapılacak bir işte her türlü cefayı çekme sabrını göstermeye, onun için yıllarca çalışmaya ve beklemeye hazır olmaya, bu uğurda her şeyi feda edebilmeye delalet eder. Rüyada arızalı trenle hacca gitmek, yarar sağlamak için yapılacak bir girişimde yanlış yollardan gitmek, doğru teknikleri uygulayamamak ve zamanın boşa gitmesi demektir.

Rüyada Hacca Gitmek İçin Dua Etmek
   Rüyayı gören kişinin gerçekten de hacca giderek en büyük ibadeti gerçekleştirmek konusundaki samimiyetine, coşkusuna, inancına ve isteğine alamet eder. Kişinin yaratanı yar bilmesi, ona sığınması, ondan medet umması, her şeyi ondan istemesi gibi bunun için de yine yaratana el açtığına işaret eder.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Hacca gitmenin yedi tabiri vardır:

1- Evlenmek

2- Cariye satın almak

3- Devlet erkanı ziyareti

4- İnsanlara iyilik etmek

5- Hayır işler için çaba sarf etmek

6- Sevap işlemek

7- İlim ehliyle birlikte olmak.

İbn-i Şirin :
   Hacca gittiğinizi görmek; Allah'ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödenecek, korku içindeyseniz korkudan güvende olacak, yolculuktaysanız selametle vatanınıza geri döneceksiniz.

   Hacca gittiğinizi, ancak hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; ömrünüzün uzayacağına ve işinizin düzene gireceğine işarettir.


Kirmani :
   Hac vacip olduğu halde hacca gitmediğinizi görmek; emanete hıyanet edeceğinize işarettir.

Etiketler; rüyada hacca gitmeye hazırlanmak, rüyada hacca gitmek için yola çıkmak, rüyada hacca gideceğini görmek, rüyada birinin hacca gittiğini görmek, rüyada birini hacca giderken görmek, rüyada hacca gitmek diyanet, rüyada hacca gitmek kabeyi görmek, rüyada hacca gideni görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi