Rüyada HAN Görmek

Rüyada x Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HAN Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HAN Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada han görmek, uzun bir zamandan beri aynı işte çalışan rüya sahibinin, iş hayatı içinde çok büyük bir durgunluğa girdiğine, bu yüzden artık iş hayatı ile ilgili bazı köklü değişiklikler yapması gerektiğine, bu sayede kendisini toparlayacağına, çok doğru ve yapıcı adımlar atacağına ve dikkatini toplayarak yeni çalışmalar ortaya koyacağına alamet eder. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin, alacağı bazı hayırlı haberler sayesinde kendisine çok büyük kısmet kapılarını açacak bazı işlere gireceğine ve herkes tarafından konuşulan bir kişi olacağına tabir edilir.

Rüyada Han Kapısı Görmek

   Çok dürüst, namuslu ve düzgün bir insan olan rüya sahibinin, kendisini kıskanan kişiler tarafından kötü bir kadın kullanılarak çok sıkıntılı bir duruma düşürüleceğine, çok zor zamanlar geçireceğine, ancak kendisine bu komployu kişileri bulup hakim karşısına çıkaracağına ve sorunu bu şekilde ortadan kaldırıp kendisini aklayacağına işaret eder.

Rüyada Han Sahibi Olmak
   Rüyayı gören kişinin, etrafındaki bazı insanlara iş hayatında düştükleri zor durum karşısında çok yardımcı olacağına, kendilerini toparlamaları ve işlerini düzeltmeleri için destek vereceğine, aynı zamanda bu kişilerin birbirleri ile iş yapmalarını sağlayacağına ve büyük başarı elde edeceğine delalet eder.

Rüyada Büyük Han Görmek
   Rüya sahibinin, yapmış olduğu işte günden güne daha çok uzmanlık kazanarak ortaya koyacağı çalışmalar ile herkes tarafından tanınacağına ve sevileceğine, beğenilen işlere imza atacağına, yaptığı işle ilgili olarak birçok kişi yetiştireceğine ve yaptığı işi çok büyük bir emek ve özveri ile yaptığına rivayet eder.

Rüyada Eski Bir Han Görmek
   Rüyayı gören kişinin, uzun bir süreden beri yaptığı işte çok büyük sükse yaratacağına, herkesin tanıdığı ve bildiği bir marka olacağına ve çok büyük kazançlar elde edeceğine yorumlanır.

İhya Rüya Tabiri :
   Otel, motel, kervansaray ve han gibi konaklama yerleri dünyadır; çünkü dünya evi de bir çeşit yolculuk evidir.
Geçici mesken amacıyla yapılan her çeşit bina yolculuk, geçişi heves ve alakalara,
Han,otel ve benzeri yerler zahmet ve meşakkatten sonra rahatta ermeye, geçimsizlikten sonra barışmaya ve iyi geçinmeye,
Hancı sözünden caymaya, ihanet etmeye garip halli kimselere delalet eder.
Molla Cami: Ticaret için yapılmış hanı rüyada görmek, ev, hayvan, binek yahut yer ve elbiseden icar olunan şeylere işaret eder.Hasta kimse yolcuların kaldıktan hanlara indiğini görse, ölür. Bazen de, yol üzerideki hanı gören kimsenin üzüntü ve kederi gider.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında eskiden kalma bir handa misafir kaldığını görmesi, hancı ile konuşması; o kimsenin bir iş gezisine çıkacağına, kişinin rüyasında han unvanı olan eski dere beylerinden bir kimseyi görmesi; büyük ve zengin bir kişi ile karşılaşıp, o kimseden oldukça önemli istifadeler sağlayacağına işaret eder. Bazılarına göre; Hasta bir kimsenin rüyasında tanımadığı bir han görmesi; o hastanın öleceğine, rüyasında yolculuk yapma niyetinde olan bir kimsenin tanımadığı bir han görmesi; onun bu yolculuğunu yapacağına, hasta bir kimsenin rüyasında handan çıkıp bineğine bindiğini görmesi; o hastanın öleceğine yorumlanır. Bazılarına göre: Rüyada han görülmesi altı şeyle kıyaslanır. Bunlar da: Fahişe bir kadın, zarar, selamet, hayırlı olmayan bir işe girmek, rahatlık ve itibarsızlık. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyada han görülmesi; zahmetten rahatlığa, yalnızlıktan çokluğa ve insanlarla dost olmaya delalet eder. Bir kimsenin rüyasında yolcuların ve kervanların misafir olmalarına mahsus bir handa misafir olduğunu görmesi; yorum itibariyle iyi değildir. Bazılarına göre: 'Kişinin rüyasında böyle bir rüya görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntılarından kurtulacağına, feraha kavuşacağına, eğer bekar ise evleneceğine ve rahata kavuşacağına işarettir.

İmam Nablusi Rüya Tabiri :
   Ticaret için yapılmış hanı rüyada görmek, mut'a nikahına delalet eder. Bazen de ev veya hayvana, binek yahut yer ve elbiseden icar olunan şeylere delalet eder.
Hasta kimse yolcuların kaldıkları hanlara indiğini görse, ölür.
Bazen de, yol üzerindeki ham gören kimsenin üzüntü ve kederi gider. İkinci bir hanım veya cariye ile bir yerde yaşar yahut binilecek, çalışma ve kazancında kendisine yardımcı olacak bir hayvan alır. Rüyayı gören, evli ise, sanatında kendisine yardım edecek bir çocuğu olur ve rahata kavuşur. Rüyayı gören isyankar ise tövbe eder. Yahut sapıklıkta ise hidayete erer, imanı kamil olur.
Han'a otel de denilir. Bundan dolayı kişinin oteli, onun vücudundan, isminden, şerefinden, hamam ve fırınından kendi evinin delalet ettiği şeye delalet eder. Tabirde, kendi evinde cereyan eden şey otelinde dahi caridir.
Meçhul otel, yolculuğa delalet eder. Çünkü oteller garip ve yolcuların evi gibidir.
Bazen de otel, dünya evine delalet eder. Çünkü dünya evi, yolculuk evidir. Birtakım kimseler ondan geçip gider ve birtakımı da gelip ona konar.
Bazen de otel, sahrada bayram namazı kılınan namazgaha delalet eder. Çünkü otel, kendi evinden yolculuk eden ve vatanından başka bir şehre çıkıp giden kimsenin yeridir ki, o kimse yolculuk ve gurbete yönelen ve gitmeyi kast eden kendi şehri namazgahına geçinceye değin kendini uğurlayan arkadaşları ile beraberdir.

Bir kimse rüyada bir otelden çıkıp diğerine girdiğini ve oradan çıkıp bir hayvana bindiğini yahut hayvan ile otelin ortasından çıktığını görse, o kimse hasta ise yüklü olarak çıkar, eğer yolcu ise bulunduğu yerden başka bir yere hareket eder.

Binekli olarak arkadaşının, tanımadığı bir otele girdiğini veya oradan aynı şekilde çıktığını gören kimse, halk arasında görüş sahibi birisi olur.

Etiketler; rüyada hanedan görmek, rüyada han kapısı görmek, rüyada işhanı görmek, rüyada kervansaray görmek, rüyada iş merkezi görmek, rüyada pasaj görmek, rüyada tarihi yerleri görmek, rüyada tarihi yapı görmek, rüyada açık kapı görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi