Rüyada HAPİS Görmek

Rüyada Hapsin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HAPİS Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HAPİS Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada bir hapis görmek, içinde olduğunuz sorunlardan kurtulacağınıza ve eninde sonunda dertlerinizden kurtulup, mutluluğa kavuşacağınıza işaret eder. Rüyasında hapishaneden kurtulup, toplumla kaynaştığını görmek, sevindirici bir haberin sizi bulması için uzun bir zamana ihtiyacın olmadığına işaret eder. Rüyada hapis görmek aynı zamanda günlük işlerinizde bir türlü ayak uyduramama, sürekli uğursuzluğun peşinizden ayrılmadığı ve sürekli sizi huzursuz edip bir türlü mutlu olamayacağınız ile de ifade edilmektedir. Rüyada hapishane görmek, pek hayra yorulana bir durum değildir.
   Rüyasında hapishaneye belirli bir suçtan dolayı düştüğünü görmek, şuanda çalıştığı işinden kovulacağı yahut devlet dairesinde memur ise o memuriyetinden atılacağı ile tabir edilir. Eğer hapisten çıktığı gören biri için hayatında yeni başlangıçların olabileceğini, mutluluk kapısını çalması an meselesi olduğuna işarettir. Rüyasında hapishaneye düşüp ve odasına pencereden giren bir ışık görse, yahut hapishanede yatarken hapishane duvarlarının olmayıp baktığı yerin gökyüzü ile yıldızlarla dolu olduğunu görenin, hapishaneden kurtulacağına yahut almış olduğu cezasının hafifleyeceğine delalet eder. Bazı rüya tabircilerine göre hapis yatmak, Allah katında kabul olmuş bir duası ile ilişkilendirilmektedir.

Rüyada Hapis Cezası Almak
   Rüyasında hapis cezası alan kişinin, ailesiyle birlikte bulunmuş olduğu bir takım sıkıntılar ile borç yüzünden dolayı yaşayacağı sıkıntılara işaret eder. Artık manevi hayatın getirdiği sorumlulukların daha çok artması demektir. Hayatındaki senin için önemli olan bir meselede çıkmaza girmeniz durumunda sakin, mantıklı ve sağduyulu bir şekilde hareket edeceğinize işarettir.

Rüyada Hapishane Görmek

   Rüyada hapishane görmek, yerinin nerede olduğunu bilmediği bir zindana girdiğini gören, öleceğine işaret eder. Girdiği yer tanınmış bilinmiş bir yer ise, sıkıntıya ve hüzün ile yorumlanır. Bir kimsenin rüyada hapishaneye girdiğini görmek, önünde uzun bir ömre ve sıcak sağlam dostlarıyla birlikte bir araya geleceğine delalet eder.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Hapse / zindana girdiğinizi ve hemen oradan çıktığınızı görmek; murada ereceğinize

Tanıdık bir gardiyan görmek; genişliğe çıkacağınıza ve akıbetinizin iyi olacağına… ["(Yusuf:) Rabbim! Benim için zindan, bunların benden istediklerinden daha iyidir! Eğer onların hilelerini benden çevirmezsen, onlara meyleder ve cahillerden olurum, dedi."[121]]

Meçhul bir zindanda olduğunuzu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir. Nitekim Hz. Yusuf (a.s) şöyle buyurmuştur: "Rüyada zindan; mezara, belaya, dostları sınamaya ve düşmanları sevindirmeye işarettir."

Allame Meclisi :
   Hapiste olduğunuzu ve ayağınıza veya çenenize zincir vurduklarını görmek; hapse düşeceğinize

Hapiste olduğunuzu ve serbest bırakıldığınızı görmek; borcunuzun ödeneceğine işarettir.

İbn-i Şirin :
   Daha önce hiç görmediğiniz bir zindanda olduğunuzu görmek; ölüme işarettir. Çünkü rüyada meçhul zindan, mezara yorulur.

Kendinizi daha önce gördüğünüz veya neresi olduğunu bildiğiniz bir zindanda görmek; üzüntü ve sıkıntıya

Zindanda olduğunuzu ve ayaklarınıza pranga bağlandığını görmek; bir işe teşebbüs edeceğinize, ancak geç kalacağınıza işarettir.

Kirmani :
   Kendinizi daha önce görmüş olduğunuz bir zindanda görmek; dindar biriyseniz, büyüklük elde edeceğinize, dindar değilseniz, birtakım dünyevi şeyler yüzünden üzüntü ve sıkıntı yaşayacağınıza

Kollarınız kelepçeli bir halde gardiyanla birlikte ilerlediğinizi görmek; daha önce kapanmış işinizin tekrar düzeleceğine ve işlerinizin yoluna gireceğine işarettir.

Çağdaş Ulema :

Hapishane görmek; güvende olduğunuza

Suçsuz yere hapse atıldığınızı görmek; size şüpheyle bakan biriyle karşılaşacağınıza


Hapisten kurtulmak; hayatınızda yeni bir dönemin başlayacağına işarettir.

Etiketler; rüyada hapis görmek, rüyada hapis yatmak, rüyada hapis haberi almak, rüyada hapis ziyareti, rüyada hapis kalmak, rüyada hapis korkusu, rüyada hapis cezası yemek, rüyada hapis görmek ne demek, rüyada hapis olduğunu görmek, rüyada hapis birini görmek, rüyada hapishanede birini görmek, rüyada kendini hapiste görmek, rüyada hapishaneye düştüğünü görmek, rüyada hapishaneye ziyarete gitmek, rüyada hapishaneden kaçmak, rüyada hapishaneye girmek, rüyada hapishanede olduğunu görmek, rüyada hapishaneye düşmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi