Rüyada HARABE Görmek

   Rüyada harabe görmek, rüya sahibinin duygusal hayatını ve manevi huzurunu bozacak kadar kötü bazı olayların yaşanacağı anlamına gelir. Kişi, üst üste pek çok melanet yaşayacak, başından belalar ve huzursuzluklar hiç eksik olmayacak, aile içindeki sohbeti ve ağız tadı kalmayacaktır diye tabir edilir. Gözyaşı dökmeye neden olacak haberler almaya, hüzün, keder, gam, sorun ve problem içinde kalmaya alamet eder.

Rüyada Harabenin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HARABE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada HARABE Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Harabe Ev Görmek
   Rüyada harabe ev görmek, aksilik üstüne aksilik yaşamaya, kederlenmeye, işini kaybetmeye, aile halkıyla ters düşmeye ve mutluluğunu yitirmeye işaret eder. Kişinin hayatının tamamen alt üst olacağı, hem maddi hem de manevi anlamda zarar göreceği anlamına gelir.

Rüyada Harabeden Çıkmak
   Rüyada harabeden çıkmak, rüya sahibinin rahat edeceği, sağlığını, neşesini ve huzurunu geri kazanacağı anlamına gelir. Kişi, sorunlarından, kafa karışıklığından yaşadığı belirsizliklerden kurtulacak, kendisi adına en iyi kararları alacak ve güzel günlere kavuşacak demektir.

Rüyada Harabe Bir Yer Görmek
   Rüyada harabe bir yer görmek, o yerdeki bölge halkının basiretsiz, yeteneksiz ve aciz kimseler tarafından yönetildiğine rivayet edilir.

Rüyada Virane Görmek
   Rüyada virane görmek, zaman mevhumuna işaret eder. Bir yandan da hasretin ve özlemin biteceğine, ayrılanların kavuşacağına, küslerin barışacağına, düşmanlıkların, kininin ve nefretin son bulacağına işaret eder.

Rüyada Metruk Ev Görmek
   Rüyada metruk ev gören kişinin hayatında mutluluk verecek, ferahlık ve esenlik yaratacak, hoş olaylar yaşanacak demektir. Kişinin yüzünü güldürecek sürpriz gelişmeler yaşayacağı ve müjdeli haberler alacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Yıkık Ev Görmek

   Rüyada yıkık ev görmek, rüya sahibinin çevresindeki kişilerin bazıları tarafından arkasından dedikodusunun yapıldığı ile tabir edilir. Dedikoducu ve art niyetli bazı kişilerin varlığına ve onların boş gevezeliklerine alamet eder.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :
   Rüyada mescit, okul vb. yerlerden herhangi birini harabeye çevirdiğinizi görmek; dünyevî ve uhrevi sapıklığa işarettir.

İbn-i Şirin :

Harabe görmek; sapıklığa

Abat bir yeri harap ettiğinizi görmek; işiniz konusunda sapıklığa düşeceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema :
   Harabe görmek; eski anılarınızı hatırlatacak bir olay yaşayacağınıza veya hatıra olması amacıyla size bir hediye verileceğine

Harabede olmak; oldukça ilginç bir olayla karşılaşacağınıza işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada harabe bir ev görülmesi veya orada bir kişinin bulunamaması keder ve üzüntüye yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında harabe bir yerin eskisi olduğunu görmesi; o yerin devlet reisinin veya valisinin işleri adalet üzere yürüteceğine, bir kimsenin rüyasında bir tanınmış yerin harap olduğunu ve halkının da barınacak yerlerinin olmadığını görmesi, o yerde bulunan devlet yöneticisinin halk üzerinde zulüm yaptığına ve halkın da bu zulümden kurtulamayacaklarına işaret eder. Rüyanızda bir caminin yıkılıp ortada resminden başka bir kalmadığını görmeniz, o yerde bulunan valinin değişerek yerine gelen valinin başka türlü uygulama yapacağına, rüyanızda bir çarşının harap olup orada alış-veriş edenlerden kimselerin kalmadıklarını görmeniz; ticaretin bozulduğuna ve tüccarların zarar ettiklerine, bir yoruma göre de, yer halkının büyük bir belaya maruz kalacağına işaret şeklinde tabir olunur. Rüyanızda evinizin temelinden harap olduğunu görmeniz; gerek yaş ve gerekse hastalıklar nedeniyle sizin vücudunuzun da harap olacağına, rüyanızda bir hamamın harap olduğunu görmeniz; hanımınızın veya yakınlarınızdan bir kadının vefat edeceğine delalet şeklinde yorumlanır. Rüyanızda hükümet konağının harap ve yerinin toprakla dolu olduğunu görmeniz; devlet başkanının halka zulüm yapacağına, rüyanızda bir kilisenin harap olduğunu görmeniz; İslâm Dini'nin kuvvetine, rüyanızda bir tarlanın harap olduğunu görmeniz; yolculuktan vazgeçeceğinize delalet eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında harap bir yer görmesi; o kimsenin evinin halkının veya yakınlarının dağılacaklarına, kişinin rüyasında memleketinin harap ve perişan olduğunu görmesi; o ülkenin devlet başkanının vefat edeceğine veya halka zulüm yapacağına işaret eder. Bir kimsenin rüyasında kendisini bir harabede görmesi; o kimsenin karşılık veremeyecek derecede aciz olan bir düşmanla karşılaşacağına, kişinin rüyasında bir mahallenin zelzele veya benzeri bir felaketle harap olduğunu görmesi; orada bulunan devlet büyüklerinin iktidarsızlıklarına ve bunlardan birisinin öldürüleceğine işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kendisini iyi giyinmiş ve süslenmiş olarak bir harabede görmesi; o kimsenin ilgisizliğine, kişinin rüyasında evinin duvarının sel felaketi ile yıkıldığını görmesi; o kimsenin karısının öleceğine, bir kimsenin rüyasında bir evin rüzgar tarafından harap edildiğini görmesi; o evin sahibinin zalim bir kişi tarafından gadra uğrayacağına, bir kimsenin rüyasında sağlam bir yerin yıkılıp harap olduğunu görmesi; o yerde bir musibetin çıkacağına işaret şeklinde tabir olunmaktadır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Bakınız; Virane.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada harap ve ıssız bir mekan görmek, üzüntü ve sıkıntıdır. Bu harap mekanın yenileştiğini görmek devlet idarecilerinin adaletle muamele edeceklerine delalettir. Bildiği bir mekanın harap olup halkın yerleşecek yer bulamadıklarını görmek ise, bu yorumun tersidir ve halk zulümden kurtulamaz. Bir caminin tamamen harap olması o bölge idarecisinin değişeceğine ve yeni idarecinin farklı davranacağına işarettir. İçinde alış veriş eden hiç kimsenin bulunmadığı harap bir çarşı, işlerde kesata, tüccarın durumunun bozulmasına veya büyük bir musibete delalet eder. Hanesinin harap olduğunu görenin vücudu, gerek ilerleyen yaşı gerek hastalığı sebebiyle tahribata uğrar. Bir hamamın harap olup yıkıldığını gören, ya karısını yahutta çok yakın akrabası olan bir kadını kaybeder. Hükumet konağının yerle bir olduğunu görmek; Devlet idarecilerinin zulmünü haber verir. Bir kilisenin, manastırın veya havranın harap olması, kafirlerin zaafı, islamın kuvvetlenmesidir.
Bir arazinin harap olduğunu görmek; kadınların zaafına, emanetlerine, üzüntüye veya yolculuğun iptaline işarettir.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Rüyasında harabe görenin ailesi ve akrabaları darmadağınık olur. Bu rüya katiyyen hayırlı değildir. Bir memleketin harap olması, devlet başkanının vefatına yahutta zulmüne delalettir. Kendini bir harabede gören, müdafaa takati (gücü) olmayan bir takım kimselerle düşman olur.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada harabe görmek, şendere, sayılı günlere yahut şehir halkından kendisinden hicret eden kimselerle toplanmaya işaret eder. Rüyada iyilikle emredip kötülükten sakındırmak bu harabelerin yenilenmesine işaret eder. 

Etiketler; rüyada harabe görmek, rüyada harabe evler görmek, rüyada harabe kilise görmek, rüyada harabe ev satın almak, rüyada harabe kale görmek, rüyada harabe evde dolaşmak, rüyada harabe cami görmek, rüyada harabe bir şehir görmek, rüyada harabe ev temizlemek, rüyada harabe bir evde oturmak, rüyada eski ev görmek ne demek, rüyada başkasının evini yıkık görmek, rüyada harabe işyeri görmek, rüyada harabe evden çıkmak, rüyada harabe evi temizlemek, rüyada harabe evi tamir etmek, rüyada harabe eve taşınmak, rüyada harabe okul görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi