Rüyada HASTALIK Görmek

Rüyada Hastlığın Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HASTALIK Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HASTALIK Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada hastalık görmek, bazen mutluluğa, sevince, rahata, keyfe, günahlardan dönmeye ve haksızlığa karşı gelmeye işaret ederken bazen de tam tersine tatsızlık, sıkıntı, sorun ve mutsuzluk anlamına gelir. Bazı rüya tabirleri bu rüyanın iyiye, hayırlı ve güzel olana delalet ettiğini söylerken bazıları da musibete ve şanssızlığa uğramaya, yokluğa düşmeye ve moral bozukluğu ile geçecek günlere yorumlarlar. Rüyada hastalık görmek, rüya sahibinin günahkar olacağı bir işe bulaşması ile tabir edilir.

Rüyada Hasta Olduğunu Görmek
   Rüyada hasta olduğunu gören kişinin keyfinin ve neşesinin kaçacağı bir takım olaylar yaşanacak demektir. Kişi, uykusuz ve huzursuz günler geçirecek bazı kişilerle görüş ayrılıklarına düşecek ve bu durum canını fena halde sıkacaktır diye yorumlanır.

Rüyada Hasta Birini Görmek
   Rüyada hasta birini görmek uğursuzluk anlamına gelir ve rüyayı gören kişinin üzülmesine neden olacak olayların yaşanacağına, bir takım kişisel problemlerin baş göstereceğine delalet eder. Aynı zamanda da kazancın yükseleceği ile tabir edilir.

Rüyada Hasta Olan Birinin İyileştiğini Görmek

   Rüyada hasta olan birinin iyileştiğini görmek, ferahlık, esenlik ve huzur bulmaya delalet eder. Rüya sahibinin hayatının yoluna gireceğine, güç ve kudret sahibi olacağına, sorunların üstesinden gelmeyi başaracağına tabir edilir.

Rüyada Yakınının Hasta Olduğunu Görmek
   Rüyada bir yakının hasta olduğunu gören kişi sıkıntıya düşer, üzüntülü ve zor günler geçirir. Eve kapanıp kalacağı, neşesiz ve mutsuz bir dönemin geldiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Düşmanını Hasta Görmek
   Rüyasında düşmanca duydular beslediği ya da o kişinin kendisine düşmanca baktığı birinin hastalandığını gören kişi rahata erer. Kafasını kurcalayan, düşündüğünde ya da gördüğünde canının sıkılmasına ve huzurunun kaçmasına neden olan kişiden uzaklaşır ve bu tatsız durumdan da kurtulmuş olur.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada hasta veya hastalık görülmesi iyiye delalet etmez. Hasta bir kimsenin rüyasında hasta olup kısa zamanda iyileştiğini görmesi; o kimsenin gerçekten iyileşeceğine, kişinin rüyasında hastalığından şifa bulup hemen evinden dışarı çıktığını görmesi; o kimsenin öleceğine delalet eder. Rüyanızda başınızın ağrıdığını görmeniz; çok günah işlediğinize, rüyanızda gözlerinizden rahatsız olduğunuzu veya gözlerinize ilaç damlatığınızı görmeniz; hayra ve iyiliğe, rüyanızda kulağınızın ağrıdığını görmeniz; zarara uğrayacağınıza yorumlanır. Rüyanızda dilinizin ağrıdığını görmeniz; yalan söylemek suretiyle günaha gireceğinize. Rüyanızda dişinizin ağrıdığını görmeniz; kötü bir haberle karşılaşacağınıza. Rüyanızda vücudunuzun yanlarında ağrı olduğunu görmeniz; gönül kırıklığına uğrayacağınıza delaletle tabir olunur. Rüyada hastalık görülmesi fesada yorumlanır. Bir yoruma göre bir kimsenin rüyasında hastalığının uzadığını görmesi; o kimsenin kıyamet gününde Allah'a kötü bir halde kavuşacağına işaret eder. İbn-i Şirin'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında ağrı duymaksızın hasta olduğunu görmesi; o kimsenin o sene içinde vefat edeceğine, rüyasında hasta olup da sonunda iyileştiğini gören kimsenin gerçekten iyileşeceğine yorumlanır. Cabiru'l-Mağribi'nin yorumuna göre: Kişinin rüyasında zayıf ve hasta olduğunu görmesi; o kişinin dînî görevlerini yerine getirmede kusur ettiğine, üzerinde kul hakkı varsa sahibine vermesi lazım geldiğine işaret eder. Zayıf bir kimsenin rüyasında kendisini şişmanlamış görmesi; hayra delalet eder. Kişinin rüyasında bir yerinin şiştiğini görmesi; o kişinin bir musibete maruz kalacağına yorumlanır. Rüyanızda başınızın ağrıdığını görmeniz; çok günah işlediğinize, itibarınızın ve şöhretinizin noksanlığına, rüyanızda gözlerinizin hasta olduğunu görmeniz; rızkınızın noksanlığına ve kedere maruz kalacağınıza, kulağınızın ağrıdığını görmeniz; zarara uğrayacağınıza işaret şeklinde tabir olunur.

Seyyid Süleyman :
   Kirmani'ye göre rüyada zayıflık ve hastalık görmek dinde bozukluktur. Bir rivayete göre batıl inançların artmasına delalettir.
İbn-i Şirin (R.A.) demiştir ki: Ağrı hissetmeksizin hasta olduğunu gören, o yıl ölmez.
Bazı tabircilere göre hastalığının uzadığını gören, Allah'ın huzuruna fena bir şekilde çıkar. Hastalık, üzüntüdür. İyileştiğini gören; şifaya kavuşur. Bundan başka, hastalıktan kurtularak kimseyle konuşmadan evinden dışarıya çıkan; vefat eder. Mühim bir şahsiyeti hasta görmek; iyi değildir. Şayet rüya sahibinin bu şahısla arasında bir davası varsa, kaybeder. Harpte bulunan bir kişi bu rüyayı görürse, yaralanır.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Zayıf ve huysuz olduğunu gören, farz ibadetlerinde kusur eder. Üzerinde hak varsa, sahibine vermez.
Bir başka rivayete göre, kendini aciz bir halde görmek; kudret ve himmette zayıflıktır. Karısının hasta olduğunu görmek; onun dindarlığına işarettir. Zayıf bir kimsenin kendisini şişmanlamış görmesi, hayra delalet eder. Zayıflamak iyi değildir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Hastalık rüyası; ferah ve zaferdir. Rüyasında tedavi olan kimse fakirse, zengin olur. Fakat zenginse, fakir düşer. Bu rüya büyükler için iyi değildir.
Rüyasında verem olduğunu veya vücudunda şişlik bulunduğunu görmek; hayra yorulmaz. Hasta şikayet ederse karşılaşacağı üzüntü daha büyük olur.
Baş ağrısı büyük günaha işaret eder.


Molla Cami Tabiri :
   Rüyada görülen hastalık ayrılığa işaret eder. Bir kimse rüyada kendisinin hasta olduğunu görse, o sene içinde o kimsenin vücudu sıhhatli, dindarlığı ise zayıflar.Bir kimse rüyada hanımının hasta olduğunu görse, o kimsenin hanımının vücudunun sıhhatte ve dininin noksan olmasına işaret eder. Ateşli hastalıklar devlet başkanı tarafından gelecek üzüntüye, gücünün yetmeyeceği nafakaya, muhtelif hastalıklar, azaba ve ibadetlerde tembellik etmeye işaret eder. Hasta olan çocuğun şifa bulması, onun ölümüdür.Bazı tabirciler, rüyada hasta olduğunu gören kimse, düşmanını kahreder. Güzel bir şekilde yaşar ve büyük bir mala erişir, ömrü uzun ve sevince işarettir, dediler. Sıkıntı içerisinde olan bir kimse hasta olduğunu görse, sıkıntıdan kurtarır. Diğer kimseler için işsizliğe, zenginler için de ihtiyaca işaret eder. Yolculuk halinde bulunan hasta kimse, ihtiyaçlı ve şehvetli olduğunu görse,arzu ettiği şey güçleşir. Bir kimse rüyada tanıdığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, o kimse hastalanır. Tanımadığı bir kimsenin hasta olduğunu görse, rüyayı gören hastalanır ve mal elde eder.

Etiketler; hastalıklı koyun görmek, hastalıklı köpek görmek, hastalık bulaşması, hastalıklı inek görmek, hastalıklı bacak görmek, hastalıklı hayvanlar görmek, hastalıktan bayılmak, hastalıklı erkek bebek görmek, hastalıklı kol görmek, hasta olduğunu duymak, hasta birini iyi görmek, başka birinin hasta olduğunu görmek, hasta birini görmek diyanet, birinin hasta olduğunu duymak, hasta birini görmek diyadinnet, kendi çocuğunun hasta olduğunu görmek, kendini kanser görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi