Rüyada HASTANE Görmek

Rüyada Hastanenin Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HASTANE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HASTANE Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada hastane görmek, hayra yorulmaz. İşinizin mevkiinizin değişeceğine işarettir. Rüyada hastaneye girmek, yapmış olduğunuz, işlemiş olduğunuz günahların affedileceğine, fiziksel ya da ruhi açıdan gelişme kaydedeceğinize delalet eder. Rüyada kendinin hastaneye girdiğini görmek, şehit olacağınıza işarettir. Rüyada hastanede verilen yemeklerden yediğini görenin, sağlık durumunun bozulup hasta olacağını gösterir. Hastaneyi güzel, temiz süslü ve ferah şekilde görmek ise halkın işlerinin yolunda gittiğini gösterir.

Rüyada Hasta Görmek
   Hastaları iyi durumda görmek, herkesin iyi ve mutluluğunu, hastaları kötü durumda görmek, memleketin ya da halkın iyi durumda olmadığına ve o durumdan daha kötü yerlere geleceğine işaret eder. Rüyada hastane görmek, Allah’ın doğru yolundan ayrılıp kötü yollara gittiğinize işaret eder. Herhangi biri kendini akıl hastası olan kimselerle beraber görmesi yahut deliler ile bir ortamda görmesi kötü şeyler olacağına hatta hapse atılmasına işaret eder. Eğer rüyayı gören kişi sağlık durumu bakımından iyiyse günden güne kötü olacağına, hasta ise daha kötüye gideceğine ya da öleceğine delalet eder. Bazen de hastaneyi görmek, fakir için ulaşacağı zenginlik, kolaylığa ve rahata kavuşup hiç kimseden hiçbir şey istemeyeceği anlamına gelir.

Rüyada Hastane Ziyareti Yapmak
   Rüyada hastanedeki birini ziyaret etmek, mutluluk, sevinç demektir. Sizin isteğinizle olmayan bir ziyaret ise hoşunuza gitmeyen insanlarla birlikte aynı ortamda bir araya geleceğinize işarettir. Rüyada hasta bir adam görmek ise gam ve kedere işarettir. Hasta ziyareti etmek İslam dininde çok üst mertebedir. Bu yüzden rüyada bir hastayı ziyaret etmek, o anki sıkıntılardan kederlerinden kurtulup rahatlığa kavuşacağına delalettir.

Rüyada Hastane Koridoru Görmek
   Rüyada hastane koridoru görmek, endişeye, sıkıntıya düşeceğinize ve bundan kurtulmanın yollarını bulmaya çalışacağınıza işarettir.

Rüyada Doktor Görmek
   Rüyada doktor görmek iş hayatınızda çalıştığınız insanlar arasından bir takım düşmanlarınız olduğunu gösterir. Doktor görmek, bilge bir kimseye işarettir. Bir doktorun ona ilaç verdiğini görmek, vucüdu rahatlığa kavuşur.

Rüyada Hastane Temizlemek
   Rüyayı gören kişinin cemaat ya da halkın faydası için gönüllü olarak çalışması demektir. Maddi bir karşılık beklemeden hayır için bazı fedakârlıklar yapmaya işarettir. Yüce gönüllü ve vicdan sahibi olunması sayesinde parasal olarak paha biçilemeyecek kadar değerli ve takdire şayan işler yapılacağı anlamına gelir.

Rüyada Hastane Ziyareti Yaptığını Görmek
   Sevilen bir dostunun başının dertte olduğunu ya da çaresiz hallerde kaldığının öğrenileceğine ve onun adına yapabilecekler için hemen harekete geçileceğine yorulur. Rüyayı gören kişinin kendisi için değerli olan bir kimsenin yüreğine su serpeceğine ya da moralini yerine getirerek ona ilaç olacağına ve onu rahatlatacağına işarettir.

Rüyada Hastane Bahçesi Görmek
   Hayırlı bir rüya olmakla birlikte çok ferah, rahat ve huzurlu bir hayata sahip olunacağına delalettir. Rüya sahibinin tüm işleri hayırlısıyla hallolacak, düzeni yerine gelecek, yaşamı ve sağlığı iyi yönde gelişme gösterecektir. Kişinin yaşadığı ve karşılaştığı uğursuzlukların sona ereceğine, şansının artacağına, rahatının yerine geleceğine ve psikolojisinin yaşadığı güzel olaylar sayesinde daha iyi olacağına alamettir.

Rüyada Hastane ve Doktor Görmek

   Şifa bulmak anlamına gelir. Kötü halden iyi hale geçileceğine, güzelliklere rast gelineceğine,vicdanlı, akıllı, bilge ve kudretli kimselerle karşılaşılacağına tüm bunlarında kişinin kendisi için en büyük şans olacağına alamettir.

Rüyada Hastane Koridoru Görmek
   İnsanların üzüldüğü ve ağladığı bir hastane koridoru görmek, kötü bir gelişme ve üzüntüye meal verecek bir habere yorulur. Rüyada insanların sevinç ve keyif içinde olduğu bir hastane koridoru görmek yaşamındaki engellerin ve onu zorluklara düşüren sorunların kolaylıkla ve kısa süre içinde giderileceğine delalettir.

Rüyada Hastane Odası Görmek
   Aydınlık, temiz, geniş ve ferah bir hastane odası görmek, güzel ve kişinin menfaatine olacak büyük ve kalıcı olacak bazı değişimlerin yaşanacağı anlamına gelir. Rüyada kirli, havasız, karanlık ve küçük bir hastane odası görmek, kişinin bunalmasına, ruhunun sıkılmasına, hayatının da kendisi için zehir olmasına neden olacak bir süreçten geçeceğine yorulur.

Rüyada Hastane Kapısında Beklemek
   Rüya sahibinin çektiği çilenin bitmesi, hayatının daha kolay olması ve yaşam şartlarının iyileşmesi için çarelere ihtiyacı olduğuna ve bunun arayışı içine gireceğine alamettir. Kişinin altına girdiği sorumlulukların ağırlığı nedeniyle belini büktüğüne bu nedenle nefes almakta zorlandığına ve dolayısıyla da rahat nefes almanın yollarını aradığına yorulur.

Rüyada Hastane Aramak
   Hastane aramak ve bulduğunu görmek, kişinin hiç ihtimal vermediği ve neredeyse umudunu tamamen kestiği bir işin hallolması demektir. Hastane aramak fakat bulamadığını görmek, çaresiz ve çözümsüz kalmak, büyük sıkıntılardan geçmek, üzülmek, yıpranmak, acı çekmek ve gözyaşı dökmektir.

Rüyada Hastane Yangını Görmek
   Hayır, iyilik ve şifa gelen bir kapının kapanması ya da böyle bir işin noktalanması demektir. Örneğin; kişinin ekmek teknesi olan işinin bozulması ya da gelir elde ettiği başka bir kaynağın tükenmesi anlamına gelir. Maddi kayıplar yaşanacak, rakipler tarafından bozguna uğratılacak ve bir iflas tehlikesiyle karşı karşıya kalınacaktır.

Rüyada Hastanede Çalışmak
   Kişinin ekmeğini adeta aslanın midesinden aldığına işarettir. Kötü şartlarda, uzun saatler, çok mesai harcamaya fakat emeğine değer bir gelir elde edememeye ve bunun çaresizliği ve sıkıntısı içinde olmaya yorulur. Hiç de kolay olmayan işlerden para kazanmak ve sırtından terler akıtmak demektir.

Rüyada Hastane Merdiveni Çıkmak
   Bir umudu yeşertmeye çalışmak anlamına gelir. Rüya sahibinin oldurmaya çalıştığı bir mevzu için tüm şartlarını bir araya getirmenin yollarını arayacağına, tüm fırsatları değerlendireceğine ve imkanları zorlayacağına alamettir. İnancını hep taze tutmaya ve tabir yerindeyse çıkmayacak candan umut kesmemeye işarettir.

Rüyada Hastane Tuvaleti Görmek
   Temiz bir hastane tuvaleti görmek, kaybedilen maddi ve manevi her ne varsa geri kazanılacağına, bu sayede emeklerinin boşa gitmeyeceğine ve kişinin o eski gülen yüzünün geri geleceğine yorulur. Rüyada pis bir hastane tuvaleti görmek, rüya sahibinin rahatsız olmasına neden olacak bazı gerçekleri telefonda duyarak ya da biriyle konuştuğu esnada öğreneceği anlamına gelir.

Rüyada Hastane Ve Bebek Görmek
   Yeni hedeflere, yeni başlangıçlara, yeni kararlara ve bu konuda isabetli davranarak yaşamına değer, mutluluk ve yeni bir anlam katmaya yorulur. Kişinin daha önce de aklına gelen ya da kendisine teklif edilen fakat buna rağmen sıcak bakmadığı, yaklaşmadığı ve kendini bu nedenle mahrum ettiği güzel duyguları yaşamak adına adım atması ve sonra da “iyi ki yapmışım” diyeceğine alamettir.

Rüyada Hastane Odasında Yatmak
   Korku yaşamaya, ihanete uğramaya, arkadan vurulmaya, yarı yolda bırakılmaya ve haksızlık görmeye işarettir. Rüyayı gören kişinin hayatın kötü ve acı yanlarını öğrenmesine neden olacak kötü ve nahoş olayların arka arkaya yaşanacağına ve her şeyin üstüne üstüne geldiğini hissederek bunalacağına yorulur.

Rüyada Hastane Morgu Görmek
   Rüya sahibinin bazı plan ve projelerinin bazı kimselerin engellemeleriyle karşılaşması, bunun için de hedeflediği zamanda gerçekleşmemesi ve bu durumda yaptığı tüm plan ve projeleri uygun olacak bir zamana ertelemek zorunda kalması demektir. Kişi, kendisi dışında yaşanacak bazı tatsız durumlara mecburiyetten göğüs germek zorunda kalacaktır.

Rüyada Harabe Hastane Görmek
   Rüyayı gören kişinin etrafındaki herkesi ilgilendirecek önemli bir sorunun baş göstereceği anlamına gelir. Bu kişiler, yaşadığı mahalledeki ya da semtteki komşuları, mesai arkadaşları, hatta yaşadığı ülkenin insanları olabilir. Toplumsal, kültürel, ulusal olan sosyal ya da siyasi bir problem yaşanacağına işarettir.

Rüyada Hastane Açmak
   Rüya sahibinin çok etkileneceği bir olaydan hareketle diğer insanların aynı sıkıntıları ve çaresizlikleri yaşamaması ve de kendi çektiklerini çekmemeleri adına vatanı ve milleti adına faydalı bir iş yapacağına alamettir. Kişi büyük, unutulmayacak ve insanlar adına çok elzem bir hayır işi yapacaktır.

Rüyada Hastane Ve Kan Görmek
   Ne yazık ki pek hayırlı değildir. Rüyada kan görmek zaten başlı başına bile hiç iyi yorumlanmaz. Uğursuzluktur. Kaza ve bela atlatılacağına, duaların boşa gideceğine ve karşılanması neredeyse mümkün olmayacak zararların yaşanacağına yorulur. Kan rüyaları makbul değildir ve kişi adına söylenecek iyi bir şey yoktur. Toplumsal ve çok yaygın olarak bilinen bir inanışa göre de kanın rüyayı bozduğuna inanılır.

Seyyid Süleyman :
   Bu rüya, halkın işlerinin düzenlendiği bir yerle tabir olunur. Hastaneye girdiğini gören, şehit olarak vefat eder. Başka bir görüşe göre, hastaneye girmek: günahların affına ve Hakk'ın kullarına karşı yumuşaklıkla davranmaya işarettir. Hastanede hastalara verilen yemekten yiyen sağlıklı biri hastalanır. Hastaysa vefat eder veya şifasına kavuşur.
Hastaneyi bakımlı ve süslü görmek; halkın işlerinin yolunda gideceğine, hastaları sağlıklı görmek; umumun iyiliğine işarettir. Buna mukabil, hastaların ağır durumda olması, halkın vaziyetinin bozulmasıdır.
Cafer-i Sadık hastane rüyasını şunlarla yorumlamıştır. Alim, hakim, hakim(*), rahat, şifa akıl ve beden hastalığı, şehitlik mertebesi, hürriyet ve tövbe.


Molla Cami Tabiri :
   Hastane görmek iyi değildir. Hastaneye girdiğini gören şehit olur. Rüyada hastaneye girmek günahların affedildiğine delildir. Hastanede hastalara verilen yemekten yediğini görmek, sağlam adamın hasta olacağına, hasta ise öleceğine veya iyileşip hastaneden çıkacağına işarettir. Hastaneyi güzel ve süslü görmek, halkın işinin yolunda olduğuna, hastaları iyi bir halde görmek, herkesin iyiliğine, hastaları ağır görmek, memleketin ve halkın sıkıntı içinde bulunduğuna işaret eder. Bir kimse rüyada kendisini hastalarla beraber akıl hastanesinde veya deliler ile beraber bir arada bulunduğunu görse hapse atılmasına işaret eder. Eğer bu rüyayı gören sağlıklıysa, hastalanır, eğer hastaysa, hastalığı uzar. Yahut yabancı bir yerde ya da şehit olarak ölür. Bazen de bu hastaneyi görmek, fakir için erişeceği genişlik, kolaylık ve rahatlığa kavuşmasıyla insanlardan bir şey istememesine işaret eder. Bazen de akıl hastanesi görmek, oyun yerlerine, karmakarışık seslere, batıl ve manasız kelimelere, malın elden gitmesine ve çoluk çocuğundan ayrılmaya işaret eder.

Etiketler; hastanede olmak, hastaneye gitmek, hastanede hasta görmek, hastane aramak, hastaneye gidememek, hastanede dolaşmak, hastanede beklemek, hastanede bebek görmek, hastanede kavga etmek, hastane ve doktor görmek, hastane gitmek, hastane odası görmek, hastane koridoru görmek, hastane görmek diyanet, hastanede yatmak, hastanede tedavi olduğunu görmek, hastanede hasta olduğunu görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi