Rüyada HAVUÇ Görmek

Rüyada Havucun Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HAVUÇ Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HAVUÇ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada havuç görmek kısmet olarak yorumlanır. Kişinin hayatı boyunca kısmetinin açık olacağına işaret ederken şansının da her zaman ayağına geleceğine delalet eder. Rüyasında havuç gören kişi çok çalışmasının mükafatını ileride bir eli yağda bir eli balda bir hayata sahip olarak alacaktır.
   Bir kişi rüyada havuç yediğini görürse o kişinin mert ve cömert olduğu söylenir. Ne kadar malı ve parası varsa o oranda da cömert ve yardım severdir. Rüya sahibi paylaşmayı bilen, hak yolundan giden, iyi kalpli ve güler yüzlü kimse olarak yorumlanır.

Rüyada Havuç Yemek

   Rüya sahibinin daha ömrünün baharındayken, ruh eşini bulmasına, en güzel zamanlarında mutluluğu yakalamasına delalet eder.

Rüyada Havuç Suyu Görmek
   Dertlere derman bulmaya işaret eder. Rüya sahibi ayağına dolanan şeylerden kurtulacak, kafası rahat edecek, gönlü de huzur bulacak demektir. Rüyasında haç suyu gören kişi sırtında gereksiz yere kambur olan şeylerden kurtulacak demektir.

Rüyada Havuç Turşusu Yemek
   Rüya sahibinin amacına giden yolda karşısına çıkacak olan zorluklardır. Belki zor olacak ve zaman alacak ama bu hedeflerin yine de gerçekleşeceğine yorulur.

Rüyada Havuç Salatası Görmek
   Bol rızık, bol nimet ve bol kazanç anlamına gelirken kişinin karşısına çıkacak olan hayırlı bir gönül işidir.

Rüyada Havuç Soymak
   Kişinin hayatı boyunca yaşayacağı zahmete işaret eder. Rüya sahibi istediği şeyi elde etmek için hep çile çekecek, istediği şeye daha sonra sahip olacak demektir.

Rüyada Havuç Almak
   Ferahlık ve esenlik bulmak ile tabir edilir. Rüya sahibinin sağlığı ve neşesi yerine gelir, işleri ve kazancı artar.

Rüyada Havuç Toplamak
   Geçim sıkıntısı ve darlıktır. Rüya sahibinin bütçesinin kısıtlı olacağını ve bu nedenle geçinmekte zorlanacağını ifade eder.

Rüyada Havuç Rendelemek
   Her zaman iyiye yorumlanan rüya eli bol biri olunacağına, kazancından başkalarına da vereceğine, aile üyelerinin de refaha kavuşması için çalışan rüya sahibinin maddi zorluk çekmeden, her daim bereketli işler yapacağına yorumlanır. Zihinsel yorgunluktan kurtulmak ve şifa veren tesislerde konaklanacak kısa bir tatile çıkmak manasına gelen rüya, zor hedefleri olan kişilerin kısa vadede yollarındaki pürüzleri temizleyerek amaçlarına ulaşacaklarına tabir edilir.

Rüyada Havuç Doğramak
   İşleri çeşitlendirmek, büyütmek, yeni girişimler için ortaklar aramakla geçecek bu sürenin kişinin işine olan tam konsantrasyonu sayesinde kolaylaşacağını ifade eder. İstekleri gerçekleştirmek için zamanın ve zeminin en uygun olduğu dönemde bulunulduğunun altını çizer ve şansın kişiden yana olduğunu belirtir.

Rüyada Havuç Tarlasında Çalışmak
   Hayal dünyasından kurtulmak ve gerçeklere yüzünü çevirmek manasına gelen rüya, hazır parayla bir müddet idare eden rüya sahibinin artık kendi kazancını yemeğe başlayacağını ve bundan sonra kendisinin ailesine olan minnet borcunu ödeyeceğini, aldığı borçları vaktinde geri vereceğini bildirir. Bedensel güç kullanarak çalışılması gereken bir işe girileceğinin haberini veren rüya, hırslı ve azimli biri haline gelmenin, para biriktirmeye başlamanın da delaletidir.

Rüyada Marketten Havuç Almak
   Kısmetli olmaya ve beklenmedik zamanda ortaya çıkan bir akrabanın yapacağı teklif sonrasında iş değişikliğinde bulunmaya yorumlanır. Kişinin daha iyi şartlarda çalışacağına, eline geçen paranın hayatını bir hayli rahatlatacağına ve içe kapanık ruh halinden sıyrılarak, çekingenliğini üzerinden atan rüya sahibinin iş alanında kendisini kanıtlama imkanı bulacağına tabir edilir.

Rüyada Çürümüş Havuç Görmek
   Emeklerin zayi olacağını, bir iş için yatırılan paranın boşa gitmesinden sonra kişinin gözyaşı dökeceğini bildirir. Özellikle birikimlerini bir tanıdık vasıtasıyla borsa veya döviz gibi yatırımlarla değerlendirmek isteyen kişilerin büyük kayıplar yaşayacaklarına ve bu kimseyle de aralarının bozulacağına delalet eder. Çürümüş havuç yemekse, uğursuzluklara maruz kalmak, dostlardan beklenmedik kötü davranışlar görmek ve hakkını kaybetmek anlamındadır.

Rüyada Havuç Tatlısı Yapmak
   Evlatlarıyla arasında güzel bir uyum yakalayan ebeveynlerin ev içindeki huzurlarının tam olacağına, eşlerinden her daim özel ilgi ve saygı göreceklerine, ailelerine bağlı yaşayacaklarına yorumlanır. Güzel giden bir hayatın, gelecekte de kişiyi mutlu edecek gelişmelerle süsleneceğini, kutlamalar, davetlerle dolu geçen sosyal bir hayatın içinde olunacağını da bildirir.

Rüyada Havuç Haşlamak
   Alınacak bir tavsiye üzerine hareket etmek ve sonucunda iyi kazançlar elde etmek, yolculuklarda şanslı olmak, kariyerli, kişiye iş alanında yardımları dokunacak kimselerle ahbaplık etmek demektir. Havuç haşlayıp yediğini görmek kendi şansını yaratmak, zenginleşmek ama asla böbürlenmek demektir. Bekar kişiler için eşlerinin zengin bir aileden olacağına ve evliliklerinin hemen ardından hayatlarının çok büyük değişikliklere maruz kalacağına tabir edilir.

Rüyada Havuç Yemeği Pişirmek
   İşleri gözünde fazla büyüten kimselerin korktukları gibi sonuçlar almayacaklarını ve dayanıklılıklarının artacağını, problemler karşısında ürettikleri pratik çözümler sayesinde amirlerinin gözüne gireceklerini ve hak edilmiş bir terfiyle mutluluk gözyaşları dökeceklerini işaret eder.

Rüyada Havuç Kızartması Görmek
   Havuç kızartması yükselişe geçmek, işlerde zirveye oturmak, ithalatla uğraşmak ve kendini kanıtlamak demektir. Havuç kızartması yemek ise sürpriz şekilde kalacak bir miras sayesinde ev sahibi olmak, işine maddi katkıda bulunmak anlamlarına gelir.

Rüyada Sarı Havuç Görmek
   Sabırlı olmayı gerektiren, uzun vadede sonuç verecek bir işin peşine düşecek olan rüya sahibinin çevresinden de önemli destekler göreceğini, arzularına geç de olsa kavuşacağını bildirir. Zamanı henüz gelmeyen bir mutluluğun da habercisidir.

Rüyada Çamurlu Havuç Görmek
   Genellikle işlerde sık sık çıkacak pürüzlere, aksiliklere ve dikkatsizlikten, yorgunluktan kaynaklanan bazı kazalara dikkat çeker. Kişinin kendisini aşırı yormasından dolayı işinde verimin düşeceğini, dinlenmesi halinde yeniden eski başarılarını devam ettireceğini alamet eder. Çamurlu havucu yıkamak bir sıkıntıdan sıyrılmak, bir düşmandan kurtulmak demekken, çamurlu havuç yemek ise bile isteye yapılan bir hatanın, günah işlemenin tabiridir.

Rüyada Havuç Yiyen Birini Görmek
   Yakın arkadaşların, akrabaların veya sevilen kimselerin başarıları ile gurur duymak ve kıskançlık yapmamak, hayatındaki eksiklikleri dert etmeden yaşamak demektir. Aynı zamanda rüya sahibinin içinde ukde kalan bir meseleye de dikkat çeker.

Rüyada Havuç Suyu İçmek
   Erken emekliye ayrılmak veya mevcut işten ayrılıp daha hafif koşullara sahip bir mesleğe geçiş yapmak demektir. Rüya sahibinin bundan sonra maddi kaygılarından kurtulacağını, sadece hayatını idame ettirecek, kendisini oyalayacak işlerle iştigal ederek, dinleneceğini, hobilerine vakit ayıracağını bildirir.

Rüyada Havuç Püresi Görmek
   Olgun tavırlı bir hanımla dünya evine girmek, aile içindeki pürüzlerde bir büyükten yardım almak ve sorunlarla yüzleşerek geleceği daha farklı şekilde, hatalardan ders alarak inşa etmeye karar vermek demektir. Havuç püresi yiyen kişinin kızı olur ve çocukları atletizm, basketbol gibi spor alanlarında başarı gösterirler. Sağlık açısından kişinin hiçbir sıkıntıya düşmeden yaş alacağının da ifadesidir.

Rüyada Havuç Satmak
   Yeni ve hareketli bir işe girmek, kendine yeni bir kazanç kapısı açmak için çeşitli kurslara katılmak, becerilerini geliştirmek demektir. Rüya sahibinin kendisini amaçladığı kariyere ulaştırmak için çok çalışacağını ama her adımının sonucunu kısa vadede alacağı için daha da motive olmuş şekilde hareket edeceğini tabir eder.

Rüyada Havuçlu Lokum Görmek
   Her açıdan yüz güldürecek iyi bir haberin hane üzerindeki olumlu etkilerini, kişinin üzerindeki tutukluğu atarak eski gücüne, neşesine kavuşacağını bildirir. Havuçlu lokum yemek ise afiyette ve sağlıkta olmaya, aile büyüklerinin uzun yıllar hayatta olacaklarına yorumlanır.

Rüyada Havuç Dilimi Görmek
   Küçük değişimlere uğramaya ve bazı kararlardan vazgeçmeye yorumlanan rüya, kişinin inatçılığı yüzünden bir miktar para kaybı yaşayacağını ifade edilir. Ders alınacak nitelikte bir sorun olacağını fakat kişinin hayatında ciddi etkileri olmayacağına da delalettir.

Rüyada Havuç Yağı Görmek
   Çok kazanılacak, zengin olunacak günlere adım atıldığını ve özel olarak ticarette büyük başarılar gösterecek olmaya tabir edilir. Yıllardır bekleyen, sürüncemede kalan sıkıntılı bir işin, bir davanın umulmadık şekilde kolayca hallolacağını bildirir. Saçına havuç yağı sürmek uzun ömre, vücuduna sürmek ise görsel olarak herkesin dikkatini çekecek bir güzelliğe kavuşmak, arka arkaya çıkan kısmetlere sahip olmak manasına gelir.

Rüyada Havuçlu Tart Yemek
   Güler yüzüyle, tatlı diliyle kişinin gönlünü fethedecek olan bir arkadaşa, karşı cinsle keyifli sohbetlerde bulunmaya, hayat arkadaşıyla karşılaşmaya tabir edilir. Özel yaşamdaki isteklerin sıkıntı yaşanmadan gerçek olacağına da müjde verir.

Rüyada Havuçlu Pasta Görmek
   Hem mevkiye, hem de çok para kazanmaya, zenginliğe alamet olan rüya, kişiye güzel öğütler veren yaşlı bir kimseyle konuşarak işlerin yönünü değiştirecek olmaya da yorulur.

Rüyada Havuçlu Tavuk Yemeği Yapmak
   Kötü ilişkilerden çıkmak, düşmanlardan, art niyetli insanlardan kurtulmak ve kendi işinin başına geçerek tüm olumsuzlukları zihninden atıp, yeni bir başlangıç yapmaya alamet eder.

Rüyada Tavşana Havuç Vermek
   Mesleğini bir başkasına öğretmek ve genç birini işe sokmak, sevap kazanmak demektir. Kişinin aceleci tavırlardan vazgeçerek nefsini kontrol etmeyi öğreneceğini, hayatını daha iyi şartlarda sürdürmek için kendisine verilen öğütleri dinleyeceğini delalet eder.


Tiflisi Tabirleri :

İbn-i Şirin :

Havuç, üzüntü demektir.

Havuç yediğinizi görmek; üzüleceğinize işarettir.

Kirmani :
   Tadı hoş olan havuç yemek; zahmetle elde edilen menfaate, tadı hoş olmayan havuç ise üzüntüye işarettir. Etli havuç yemek, tabir bakımından daha iyidir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada havuç görülmesi iyiye yorumlanmaz. Bir kişinin rüyasında çiğ veya pişmiş olarak havuç yediğini görmesi; o kimseye bir zarar getirmez. Belki zahmet ve sıkıntı ile elde edilecek bir mala işaret eder. Bir başka yoruma göre rüyada havuç yenildiğinin görülmesi; rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Hayır ve menfaate, meramını kolaylıkla anlatan kimseye, Üzeri topraklı, çamurlu havuç zorluk ve çetinliğe, bir şeyden men etmeye yahut men edilmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Havuç görmek; sıkıntı ve üzüntüdür. Tabirciler çiğ veya pişmiş havuç görmekte bir hayır olmadığını söylemişlerdir. Belki, zahmetle kazanılan küçük bir menfaattir. Bir görüşe göre havuç yemek; hastalığa işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Havuç görmek ve yemek hüzne delalet eder.


Molla Cami Tabiri :
   Rüyada görülen havuç, kaba ve çirkin bir insandır. Rüyada dinde bir havuç olduğunu gören kimse, zor bir işle uğraşsa bile iş kendisine kolay gelir. Yorumcular havuç gören ve onu yiyen kimse üzüntü ve kedere düşer, dediler, ayrıca, havuç yiyen hayır ve menfaate işarettir, denilmiştir. Havuç, derdini kolaylıkla anlatan kimsedir. Bundan dolayı elinde havuç olduğunu gören, bulunduğu çetinlikten veya hapislikten kurtulur.

Etiketler; rüyada havuç yemek, rüyada havuç soymak, rüyada havuç turşusu yemek, rüyada havuç ağacı görmek, rüyada havuç ekmek, rüyada havuç görmek diyanet, rüyada havuç görmek ihya, rüyada havuç turp görmek, rüyada havuç tarlası görmek, rüyada havuç satın almak, rüyada siyah havuç görmek, rüyada havuç rendelemek, rüyada tarladan havuç toplamak, rüyada havuç doğradığını görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi