Rüyada HAVUZ Görmek

Rüyada Havuzun Görülmesi dini ve islami tabiri nedir? Rüyasının yorumları nelerdir? Ne demek, görmenin anlamı nedir? Ne anlama gelir? Rüya yorumu nedir?
Rüyada HAVUZ Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada HAVUZ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada havuz görmek eli açık, geniş gönüllü, yardım sever ve yüce duygulara sahip olan bir kimse demektir. Rüyasında havuz gören kişi bu yüce gönüllü kişinin desteğini alacaktır. Havuzun içinde temiz su olması çok iyidir, bu rüya sahibinin şansının ve kısmetinin açık olduğuna, hep ileri gideceğine ve başarılı işler yapacağına delalet eder. Ve kişinin sıkıntılarından, yaşadığı üzüntü ve zorluklardan tamamen kurtulacağı anlamına gelir. Eğer bir kimse havuzdan dini bir vecibeyi yerine getirdiğini görürse tüm dertlerinden kurtulacaktır. Bazı rüya tabirlerinde havuz kadını simgeler. Eğer havuz doluysa hem hoş hem de aklı başında bir kadına delalet eder. Dolu bir havuzdan su içtiğini gören kişinin de bu özelliklerde bir hanımla izdivaç yapacağı yorumu yapılır.

Rüyada Havuzda Yüzmek

   Rüyada havuz görmek hayırlı şekillerde yorumlanmaz. Havuza giren dibe kadar inmeyi başaran kişi birine aşık olacak ve onun peşinden koşacak demektir. Eğer rüya sahibi kendini havuzun içinde boğulurken görürse bu onun yaşayacağı sıkıntılı günlere işaret eder.

Rüyada Havuza Bakmak
   Rüyada havuza bakmak güzel ve hayırlı şeylere yorumlanır. Havuzdaki su temizse rüya sahibinin yükselen bir hayatı olacağına delalet eder. Eğer temiz değilse sıkıntıların ve huzursuzlukların yeniden baş göstereceği anlamına gelir.

Rüyada Boş Havuz Görmek
   Rüyada boş bir havuz görmek iyi değildir. Havuzda su olmayışı ve havuzun kurumuş olması hayırlı ve iyi şekillerde yorumlanmaz.

Rüyada Havuzda Abdest Almak
   Rüyada havuzda abdest almak çok hayırlıdır, bu, rüya sahibinin hayırlısıyla sıkıntılarından, darlığından, hastalığından ve mutsuzluğundan uzaklaşacağı anlamına gelir.

Rüyada Havuzdan Su İçmek
   Rüyada havuzdan su içmek çok güzeldir. Rüya sahibi gönlü zengin bir kişinin aracılığıyla bolluğa ve kazanca sahip olacak demektir.

Rüyada Havuz İçinde Balık Görmek
   Rüyayı gören kişinin, aile büyüklerinden birinin önayak olması sayesinde yüklü miktarda bir kazanç sağlayacak bir iş yapacağına, bu iş sayesinde sorunlarının maddi boyutunu çözüme kavuşturacağına, istediği ve hayalini kurduğu şeyleri yakın bir zaman içinde elde edeceğine, varlık ve bolluk içinde bir hayat süreceğine ve hayır işleri ile uğraşıp insanları mutlu edeceğine tabir edilir. Rüyada havuz içinde  balık avlamak, ortaya konulan bir projenin çok ses getirmesi ve birçok kişi tarafından takip edilmesi sayesinde daha önce olmadığı kadar rahat bir hayata sahip olunacağı, eğitimle ilgili olarak çok önemli ve büyük getirisi olan bir karar verileceği ve zor zamanların geride kalacağı anlamına gelir.

Rüyada Havuz İçinde Yılan Görmek
   Çok iyi ve kazançlı bir şekilde giden iş hayatını kıskanan bir kişinin bazı ayak oyunları yapıp rüya sahibini zor duruma düşüreceğine, ancak rüya sahibinin bunu göstereceği sabır sayesinde bertaraf edeceğine, yeni bir işle ya da proje ile ilgili olarak bazı kararlar verileceğine ve bu kararlar sayesinde hayatın düzene sokulup eskisinden daha iyi bir hal alacağına delalettir. Rüyada havuz içinde tavşan görmek, gerçekleştirilen projelerin uzun soluklu olması ve her zaman çok kazanç getirmesi sayesinde haneye bolluk ve bereket hakim olacak, yeni bir iş için teklif alınacak, zararlı bir alışkanlık terkedilecek, eğitim hayatı için yardım isteyen bir kişiye bu konuda destek olunacak ve hayırsız bir kişinin haneden uzaklaştırılacağına işarettir.

Rüyada Havuz Yapmak
   Rüya sahibinin, iş konusunda adım atacağına, eline geçen parayı işlerini büyütmek için harcayacağına, bazı fırsatların vaktinde değerlendirilmesi ile sorunların bir kısmının çözüm bulacağına alamettir. Rüyada havuz yaptırmak, sonu karlı bitecek bir işe bir dost tavsiyesi üzerine ortak olunacağı, işsiz geçen uzunca bir dönemin ardından hayal edilen işe sahip olunacağı, ele geçen kazançla yeni iş kurulacağı, şansın döneceği ve rahata erileceği anlamına gelir.

Rüyada Havuz İçinde Bebek Görmek
   Sorunlu geçen bir işin gösterilecek iyi niyet sayesinde kolay bir şekilde tamama erdirileceğine, kazançlı bir işe girip mal mülk sahibi olunacağına, birçok iş fırsatı yakalanacağına, bol kazanç getirecek bir işe girileceğine, ruhsal ve parasal olarak çok rahat ettirecek bir karar verileceğine, anlayışlı ve hoşgörülü bir kişi ile evlenileceğine ve evlat sahibi olunacağına yorulur. Rüyada havuz içinde çocuk görmek, aile içindeki mutluluğun ve huzurun günden güne daha da büyüyeceği, sorunların aşılacağı, uğranılan zararın telafi edileceği, sağlık sorunlarının kısa süre içinde tedavi edileceği ve hasret çeken kişilerin en yakın zaman içinde kavuşacağı anlamına gelir.

Rüyada İçi Balık Dolu Havuz Görmek
   Rüyayı gören kişinin, işle ilgili olarak çok büyük kazançlar elde edeceği, kendisine büyük bir öz güven sağlayacak, başka işlere girme ve daha fazla kazanç elde etme konularında yeni fikirler verecek bir ortaklık kuracağına, bu ortaklık sayesinde rahat nefese alınacağına ve ferahlığa çıkılacağına delalet eder. Rüyada içi para dolu havuz görmek, zorlukla geçecek bir dönemin ardından bol kazanç geleceğine, işlerin sürekli artacağına, haneye bolluk ve bereket dolacağına işarettir.

Rüyada Havuz İçinde Taş Görmek
   Beklenmedik bir durumdan ötürü çok sıkıntılı bir işe girmeye, çok büyük sorunlarla uğraşmaya, yapılan işlerde mal mülk kaybetmeye, güzel giden bir işte bir anda zarar etmeye, mevki makam kaybetmeye, aile bireyleri ile tartışma yaşamaya, yakın bir arkadaşın ihanetine uğramaya ve çok istenen bir konuda hayal kırıklığına uğramaya yorumlanır. 

Rüyada Havuz İçinde Tahta Görmek
   Rüyada havuz içinde tahta görmek, iş hayatında işini her durumda yoluna koyan, neredeyse her kademede tanıdığı bulunan ve bu sayede istediği her şeye sahip olan bir kişi ile bir sorun yaşanacağına, bu kişi ile mal konusunda uzun bir süre boyunca tartışılacağına ve sonunda maddi olarak kayba uğranacağına delalettir.

Rüyada Havuz Doldurmak
   Bin bir türlü zorluğu aşıp iş yapmaya, kazancı artırmaya çalışmaya, yeni işler denemeye, ortaklık kurmaya, işbirliği yapıp para kazanmaya yani zengin olmak için türlü girişimlerde bulunulacağına, bu girişimlerin bir kısmının kazanç getireceğine ve rüya sahibinin kendi yağında kavrulup gideceğine tabir edilir. Rüyada hortumla havuz doldurmak, büyük bir kazanç kapısı bulup para biriktirmeye, zengin olmaya, yeni bir eve ya da işyerine sahip olmaya, birçok kişiye iş olanağı sunmaya, rahat bir hayata sahip olmaya ve büyük başarılar kazanarak sorunlardan kurtulmaya yorulur.

Rüyada Havuz Üstünde Yürümek
   Elde edilen kazancın sermaye olarak kullanılması sayesinde iş dünyasında büyük bir adım atılacağına,  kazancın yapılacak işler ve gerçekleştirilecek projeler sayesinde artacağına, hayırlı ve iyi kalpli bir kısmet ile dünya evine girileceğine, aile bireyleri ile mutlu bir hayata sahip olunacağına ve birçok iş fırsatı elde edileceğine alamettir. Rüyada havuz üstünde durmak, iş hayatına adım atmak için fırsat beklemeye, yeni kararlar almaya, bu kararlarla ilgili olarak bazı adımlar atmaya, gösterilecek sabırla birlikte sorunları çözmeye ve rahat bir nefes almaya delalettir.

Rüyada Havuz Yaptırmak
   Rüyayı gören kişinin, yakın bir arkadaşı ya da bir akrabası ile yapacağı büyük bir iş için hazırlık yapacağı, bu hazırlığın ardından iş dünyasına çok hızlı bir giriş yapacağı, büyük başarılara imza atacağı ve sorunlarını ve sıkıntılarını kısa süre içinde ortadan kaldıracağı şeklinde yorulur. Rüyada büyük havuz yaptırmak, kişinin, yaşadığı sağlık sorunundan kurtulacağına, yeni bir sosyal hayata adıma atacağına ve ortaya koyduğu her projede daha çok sözü geçen biri olacağına işaret eder.

Rüyada Havuzun Dibine Dalmak
   Hayal edilen her şeye sahip olunacağına, maddi ve manevi olarak çok rahat edileceğine, sorunların biteceğine, hedeflere kısa süre içinde kavuşulacağına, anne ve baba için çok güzel bir sürpriz gerçekleştirileceğine, hayırlı bir kısmetle dünya evine girileceğine, yakın bir zamanda da vatana ve millete hayırlı bir evlada sahip olunacağına yorulur. Rüyada havuzun dibinde kalmak, kısa süre için bol kazançlı geçecek ve rahat ettirecek bir işin ilerleyen zamanlarda birçok soruna neden olacağı ve günden güne daha fazla zarar getireceği anlamına gelir.

Rüyada Havuz Boşaltmak
   Dertlerin ve sıkıntıların sona ereceğine, kafanın rahat olması sayesinde başka işlerle ilgilenileceğine, ancak daha sonra büyük sorunların baş göstereceğine delalet eder. Rüyada büyük havuz boşaltmak, çok sevilen bir işte makam kaybı yaşanacağına ve iflasın eşiğine gelineceğine yorumlanır.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada havuz görmenin dört tabiri vardır:

1- Menfaat

2- Zengin kişi

3- Biriktirilmiş mal

4- İlminden faydalanılan alim.

Allame Meclisi :
   Elbisenizi havuz suyuyla yıkadığınızı ve kirli suyun alta çöktüğünü görmek; ilminize amel etmeyeceğinize ve insanlar arasında kötü bir insan olarak tanınacağınıza…

Kendinize ait bir havuzun kenarında yeşillik bittiğini görmek; hem kendinizin hem de başkalarının sizin ilminizden hayır göreceğine…

Havuz suyunun acı ve bulanık olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya…

Havuz suyu içmek; havuzun küçüklük veya büyüklük durumuna göre zengin bir kişiden gelir elde edeceğinize ve işinizin iyiye gideceğine işarettir.

İbn-i Şirin :

Havuz görmek; ilme

Havuzda yıkandığınızı görmek; günahlarınızdan dolayı tövbe edeceğinize…

Havuz suyunun tamamını yuttuğunuzu ve suyun size hoş geldiğini görmek; ömrünüzü esenlik içinde geçireceğinize, malınızın çoğalacağına ve eğer ilim ehliyseniz, ilminizin artacağına işarettir.

Kirmani :
   Müslümanlara ait bir havuzda görülen her türlü eksiklik veya fazlalık; o bölgede bulunan alimlere veya yöneticilere yorulur.

Bedeninizi veya elbisenizi havuzda yıkadığınızı görmek; ev halkının tövbe edeceğine ve doğru yola gireceğine

Elbisenizi havuzda yıkadığınızı ve çıkan kirin suyun altında belirdiğini görmek; ilim tahsilinizi terk edeceğinizi ve halk arasında adınızın kötüye çıkacağına…

Havuz kenarında yeşil otların bittiğini görmek; hem kendinizin hem de başkalarının sizin ilminizden faydalanacağına

Havuz suyunun bulanık ve acı olduğunu görmek; üzüntü ve sıkıntıya işarettir.

Cabir Mağribi :
   Havuz suyunun tamamını içtiğinizi görmek; zengin birinden bol miktarda mal elde edeceğinize, işinizin düzene gireceğine ve havuzun genişliğine göre kazancınızın artacağına işarettir.

Çağdaş Ulema :
   Büyük bir havuz görmek; acı bir tecrübe yaşayacağınıza, ancak daha sonra bahtınızın açılacağına işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada havuz görülmesi cömert ve faydalı bir kimse ile tabir olunur. Bir yoruma göre de kadınla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında su ile dolu bir havuz görmesi ve bu havuzun kendisine ait olduğunu ve su içtiğini hissetmesi; o kimsenin ağır başlı bir hanımla evleneceğine işaret eder. Rüyanızda bir havuza girerek dibine daldığınızı ve boğulmadığınızı görmeniz; bir kadına aşık olup onunla tanışmaya çalışacağınıza yorumlanır. Kirmani'nin yorumuna göre: Rüyada suyu berrak ve temiz bir havuz görülmesi; rüya sahibinin güzel, ahlaklı, helal mal ve para sahibi bir kadınla evleneceğine, kişinin rüyasında suyu pis ve bulanık bir havuza girdiğini görmesi; o kimsenin pis ve ahlaksız bir kadın ile evleneceğine delalet eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında havuzda abdest aldığını görmesi; o kimsenin Allah'ın izniyle keder ve sıkıntılardan kurtulacağına, kişinin rüyasında bir havuzdan su içtiğini görmesi; o kimsenin cömert bir kişi tarafından nimet ve bol rızka kavuşacağına, kişinin rüyasında evinde bir havuz yaptırdığını görmesi o kimsenin yardımsever bir kimseye hizmet edeceğine delaletle tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında bir havuzun ağzına kadar su dolduğunu ve bundan herkesin faydalandığını görmesi; devlet büyüklerinin o yer halkına yardımda bulunacağına, kişinin rüyasında havuzun suyunun berrak olup taştığını ve etrafını suladığını görmesi; o yerde bol yağmur yağmasıyla bolluk ve bereket olacağına işaret eder. Bir kişinin rüyasında bir havuzun suyunun kuruyup çekildiğini görmesi; zengin bir kimsenin iflâs edeceğine, kişinin rüyasında havuzun yıkıldığını görmesi; bu kişinin öleceğine yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :

İçi su dolu havuz, iyilik ve kerem sahibi bir kimseye,
Havuzdan su içmek yahut abdest almak birinden rızka nail olmaya yahut üzüntüden kurtulmaya,
Havuz üzüntü ve kederin geçmesine, sevinç ve ferahlığa, güzel evlada, şerefli hanıma, bol rızka ve yüksek binaya,
Odanın içinde görülen havuz aile mutluluğuna yahut kendilerinden ilim öğrenilen kütüphane veya ilim ve irfan ehli komşuya delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Bu rüya kadınlarla tabir olunur. Suyla dolu bir havuz görmek; olgun, akıllı, ağırbaşlı, itibarlı ve güzel bir kadınla yorumlanır. Böyle bir havuza sahip olduğunu yahut ondan su içtiğini gören, bu vasıflara malik bir kadınla evlenir. Havuzda yüzmek; iyi değildir. Fakat bazı-larına göre hayırdır. Havuzun dibine dalıp bundan zarar görmeyen, bir kadına aşık olup onun işleriyle ilgilenir. Bir rivayete göre, havuzda boğulmak; üzüntüye delalettir. Havuzun kuruması, iyi değildir. Havuzdaki merdiven basamakları sahip olunacak evlada veya akrabaya işarettir. Bu rüya, aynı zamanda ömrü temsil eder. Merdiven basamaklarının sayısı, ömrün geri kalan kısmıdır.
Kirmani demiştir ki: Suyu temiz bir havuz görmek; güzel, mükemmel ahlaklı ve helal mal sahibi bir kadına ve onunla evliliğe delalettir. Suyu pis ve bulanık bir havuz görmek; bunun tersidir. Rüya sahibi böyle bir kadınla evlenir.
Abdulgani'en Nablusi'ye göre havuz rüyası; şerefli, cömert, hayırlı, kudretli bir insanla tabir edilir. Uyku aleminde su dolu havuz gören, böyle bir zattan menfaat görür. Havuzdan abdest alan, Allah'ın izniyle tasadan kurtulur. Hanesine havuz yaptığını gören, cömert ve himmet sahibi büyük bir zata hizmet eder. Havuzun suyunun ağzına kadar dolduğunu ve herkesin bundan istifade ettiğini görmek; cömert bir padişahın halka lutuf ve ihsanda bulunacağına işaret eder.


Molla Cami Tabiri :
   Rüyada havuz, cömert ve faydalı bir kimsedir. Su ile doldurulmuş bir havuz gören kimse, cömert ve şerefli kimseden ikram ve iyilik görür. Havuzdan abdest aldığını görse, üzüntü ve kederden kurtulur. Havuzdan su içtiğini görse, iyilik sahibi bir kimseden rızka işarettir.

Etiketler; rüyada havuza girmek, rüyada havuzda yüzmek, rüyada havuz görmek diyanet, rüyada havuzlu ev görmek, rüyada havuza atlamak, rüyada havuzda balık görmek, rüyada havuza düşmek, rüyada havuz temizlemek, rüyada boş havuz görmek, rüyada kirli havuzda yüzmek, rüyada havuzda yüzen birini görmek, rüyada havuzda arkadaşlarla yüzmek, rüyada havuzun suyunun çekilmesi, rüyada havuza girmek, rüyada havuzda balık görmek, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi