Rüyada İMAM Görmek

Rüyada imamın Görülmesi rüyada imam ile konuşmak rüyada imamın öldüğünü görmek rüyada cami hocasıyla konuşmak rüyada evde imam görmek rüyada imam görmek diyanet rüyada imamla konuştuğunu görmek rüyada imamın evine gitmek
Rüyada İMAM Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada İMAM Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada imam görmek, dünya yaşantısından, malından ve nimetlerinden hayır bulmaya, uzun ve sağlıklı ömre, keyif ve şifa bulmaya tabir edilir. Dünya hayatının rahat ve esenlikle geçeceğine, işlerde başarılar elde etmeye, kazancın yerinde olmasına delalet eder. Rüyasında imam gören kişinin, büyük dertleri, sıkıntıları ve zorlukları olmaz. Rüya sahibi başta ailesi olmak üzere çevresindeki herkesten hayır ve yardım görür. Bu kişi dünyanın tüm nimetlerinden bolca yararlanacak, fakirliğinden kurtulup, rahata erecektir. Rüyada imam görmek, rüya sahibi için müjdeli haberler geleceğine, sürpriz olaylar yaşanacağına tabir edilir.

Rüyada İmam Olduğunu Görmek
   Tüm hayallerin gerçekleşmesine, dertlerin bitmesine, problemlerin çözüme kavuşturulmasına delalet eder. Rüya sahibi işinde büyük bir başarıya imza atacak ve yönetici koltuğuna oturacak demektir. Rüyasında imam olduğunu gören kişi, rahatlık içinde keyfince bir hayat sürecek demektir.

Rüyada İmam Nikahı Görmek

   Hayırlı kimselerden gelecek olan helal ve hayırlı nimete delalet eder. Rüya sahibinin, iyi kişilerden göreceği destek sayesinde hane içindeki huzuru ve mutluluğu yerine gelecek, aşı, ekmeği çoğalacaktır.

Rüyada İmam Olup Namaz Kıldırmak
   Rüyasında imam olup, namaz kıldırdığını gören kişinin başka bir kimseye şahitlik yapmak gibi büyük bir desteği olacaktır diye tabir edilir. Rüya sahibi bu kişiden büyük iyilik ve hayır görecek, kendisine bir ömür minnet duyacaktır.

Rüyada İmam Hüseyin’i Görmek
   Rüyada imam Hüseyin’i gören kişi, dikkat çekecek ve çok konuşulacak kadar başarılı ve güzel işler yapacak diye ifade edilir. Bu rüyayı gören kişinin hayatı büyük başarılar ve büyük zaferlerle dolacak demektir.

Rüyada Hoca Görmek
   Rüyada hoca görmek, rüya sahibinin hidayete ermesine, sadece bu dünya için değil aynı zamanda ahiret hayatı için de güzel ve hayırlı işler yaparak yaşamasına işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Bir cami yahut mescitte vazifeli imamı görmek vali, kaymakam, idari işlerde görevli kimselere; Bir yerin en büyük caminin imamı, o beldenin yahut ülkenin ileri gelen, üst düzey yöneticilerine, Din hizmetlerinde görevli kimselerde görülen her çeşit iyi hal, yöneticilerin durumlarının ve idarelerinin iyiliğine; onlarda gözlenen olumsuz haller, yönetici konumundaki kimselerdeki olumsuz iş ve icraatlara, Bir cemaate yahut topluluğa imam olup, namazı tam olarak kıldırdığını görmek, kendilerinden iyilik umulan bir cemaate ortak olmaya yahut onlara bir meselede kefil olmaya, İmam olduğunu görmek iyiliği emredip kötülükten sakındırmaya, üstada, anne babaya, sorumluluk getiren işlere ve itibarlı ve şerefli bir mesleğe, İmamlık, ehil olanlar için yöneticiliğe, insanlara dünya ve ahiret hususlarında rehberlik yapmaya, İmam olduğunu ve cemaate kıbleden başka tarafa doğru namaz kıldırdığını görmek halkı sapıklığa yöneltmeye, bid'atler ihdas etmeye yahut mahzurlu bir iş yapmaya, Bilinmeyen bir yerde tanımadığı cemaate imam olduğunu ve namaz içinde ne okuduğunu bilmediğini görmek güzel bir ölümle ölmeye, Kadının kendini erkeklere imam olduğunu görmesi vefat etmesine, Erkeğin, kendini kadınlara imam olmuş görmesi, zavallı bir topluluğun işlerini üzerine almasına delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Bir cami veya mescitte vazifeli imam görmek; yüksek seviyedeki idarecilerle, mahalle imamı ise halkın yararına çalışan bir kimseyle tabir olunur. Bu rüya her bakımdan hayırlıdır.
Bir camiye imam olduğunu gören, o camin büyüklüğü ve mamuriyeti nispetinde itibar, nüfuz ve makam sahibi olur. Büyük camilerde imam olduğunu gören, devlet başkanına yakın olur. Böyle bir vazife için ehil değilse bile, büyüklerden yardım görür.
Mahalle veya köy mescidine imam olan, o bölge ahalisi arasında nüfuz kazanıp onların din ve dünya işleri hususunda sözü geçer. Herhangi bir camiye imam olup, namaz kıldıran; kullara hizmet eder. Bu hizmeti sayesinde hayır ve sevap kazanır. Fakirse, zengin olur. Zenginse, malı artar. Şerefi noksansa, itibar kazanır. İmam olup namazı usulünce kıldıran; halka faydalı olacağı büyük bir mevkiye gelir. Bu rüya elbette saadet, hayır, menfaat ve mertebedir. Yorumda rüya sahibinin mal ve liyakati dikkate alınır.

İmam olarak namaz kıldırdığı sırada yüksek sesle mükemmelen Kur'an okuyan kimse, geleceği makamda veya başlayacağı işte muvaffak olur. Kur'an'ı doğru okuyamamak bu yorumun tersidir. Namaz kıldırdığı sırada sessiz okunması icap eden yerde yüksek sesle, sesli okunması gereken yerde sessiz olarak dua okuyan; elde edeceği nüfuz sayesinde halk arasında bid'at çıkarır. Dinde bozgunculuk eder.

Etiketler; rüyada imam olmak, rüyada imamın öldüğünü görmek, rüyada imam nikahı görmek, rüyada imamla tartışmak, rüyada imamlık yapmak, rüyada imam nikahlandığını görmek, rüyada imamın elini öpmek, rüyada imam olup namaz kıldırmak, rüyada imamla konuşmak, rüyada imamla konuşmak, rüyada imam ile konuşmak, rüyada imamın öldüğünü görmek, rüyada cami hocasıyla konuşmak, rüyada evde imam görmek, rüyada imam görmek diyanet, rüyada imamla konuştuğunu görmek, rüyada imamın evine gitmek, rüyamda, gördüm, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi