Rüyada İNCİ Görmek

Rüyada incinin Görülmesi rüyada siyah inci görmek ne demek rüyada inci kolye görmek rüyada incir görmek nedir rüyada inci bileklik görmek rüyada inci kolye hediye almak rüyada inci kolye taktığını görmek rüyada inci bilezik görmek rüyada inci kolye görmek diyanet
Rüyada İNCİ Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada İNCİ Görmek Rüya Tabirleri


   Rüyada inci görmek estetiği ve zarafeti simgeler. Rüya sahibi için inci gibi dizilmiş boy boy evlatlar anlamına gelir. Rüyada inci gören kişi tıpkı inci taneleri gibi gözünden yaş akmasına neden olacak haberler alacak demektir. Rüyada inci gören kişi mutlaka hayırlı bir haber alır ya da kendisi için çok hayırlı olacak ve hayatının kalan kısmı için de uğur getirecek bir olay yaşar. Rüyada inci görmek aynı zamanda mal varlığı ile telaffuz edilir. Rüya sahibinin büyük bir mal varlığının olacağına ve herkesin imreneceği bir hayat süreceğine yorulur.

Rüyada İnci Kolye Takmak

   Rüya sahibinin beyaz atlı prensine kavuşacağına ve mutluluktan gözünün hiçbir şey görmeyeceğine işaret eder. Rüya sahibi, dünyanın en mutlu insanı kendisiymiş gibi hissedecek demektir.

Rüyada İnci Küpe Görmek
   Rüya sahibinin çok sevineceği, heyecanlanacağı ve kendisini çok özel, çok değerli hissedeceği sözler işiteceği anlamına gelirken aynı zamanda da güzel haberler duymaya delalet eder.

Rüyada İnci Yüzük Görmek
   Helal ve hayırlı kazançtır. Rüya sahibi işlerini büyütecek ve yeni sermayeler elde edecektir.

Rüyada İnci Almak
   Kültür zenginliğidir. Çok okumaya ve kültürlü olmaya, bu sayede de herkesin takdirini ve saygısını kazanmaya işaret eder.

Rüyada İnci Satmak
   Rüya sahibinin ahireti unutup, sadece dünya ve dünya malı için yaşamaya daldığına delalet eder. Rüya sahibi yaratanı ve şükretmeyi unutmuş, sadece daha fazlasını elde etmek için yaşar olmuş diye tabir edilir.

Rüyada İnci Yutmak
   Rüyasında inci yutan kişi haksızlık karşısında susarak, günaha ortak olacak demektir. Rüya sahibi bir olay karşısında haklı olanı savunmak yerine susarak ihanet edecek ve günaha girecektir.

Rüyada İnci Tanesi Görmek
   Bir erkek evlat sahibi olmak anlamına gelir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

İnci görmenin altı tabiri vardır:

1- Kuran-ı Kerim

2- Hikmet

3- Mal

4- Güzel kadın

5- Güzel cariye

6- Güzel evlat.

Hz. Danyal (a.s) :

İnci; evlada işarettir.

İbn-i Şirin :

İnci; güzel kadına

Bol miktarda inciye sahip olduğunuzu görmek; gördüğünüz inci miktarınca mal elde edeceğinize

Ağzınızdan inci çıktığını görmek; ilim ve hikmet üzere konuşacağınıza işarettir.

Kirmani :

İnci görmek; güzel bir çocuğunuz olacağına… ["Hizmetlerine verilmiş, (kabuğunda) saklı inci gibi gençler etraflarında dönüp dolaşırlar."[126]]

İnciye sahip olmak; ilme

İnci yediğinizi görmek; öğreneceğiniz ilim ve hikmeti gizli tutacağınıza veya ezberlediğiniz Kuran'ı unutacağınıza

Odun yerine inci yaktığınızı görmek; liyakati olmayan birine ilim ve hikmet öğreteceğinize

Ağzınıza inci koyup yuttuğunuzu görmek; Allah'ın inayetiyle insanlara Kuran öğreteceğinize

İnci sattığınızı görmek; Kuran'ı unutacağınıza

Kolunuza inci bağladığınızı görmek; güzel bir kız çocuğunuzun olacağına işarettir.

Cabir Mağribi :

Ağzınızdan inci çıktığını görmek; bazı sözlerinizin büyük şahsiyetler tarafından beğenileceğine

Elinizde inci olduğunu ve yere düşürüp kırdığınızı görmek; üzüntüye

Pis bir yere inci attığınızı görmek; bir cahile ilim ve hikmetten bahsedeceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada inci görülmesi değişik şekillerde tabir olunmaktadır. Danyal (a.s.)'ın yorumuna göre: Rüyada inci görülmesi; erkek ve kız evlada işaret eder. İbn-i Şirin'in yorumuna göre: Rüyada inci görülmesi; güzel bir kadına veya hizmetçiye delalet eder. Bir kimsenin rüyasında birçok incilerinin olduğunu görmesi; o kimsenin çok mala ve nimete sahip olacağına, kişinin rüyasında dizi halinde inciler görmesi; o kişinin ilim ve hikmete, dizi halinde olmayan inciler görmesi ise; o kimsenin Kur'an ilmine sahip olacağına yorumlanır.

Etiketler; rüyada inci kolye görmek, rüyada inci yüzük takmak, rüyada inci küpe görmek, rüyada inci tesbih görmek, rüyada inci hediye almak, rüyada inci kolye takmak, rüyada inci bilezik takmak, rüyada inci almak, rüyada inci aramak, rüyada siyah inci görmek ne demek, rüyada inci kolye görmek, rüyamda, gördüm, nedir, ne demek, demektir, ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2015-2021 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi