Rüyada KADEH Görmek

   Rüyada kadeh görmek, çok hayırlıdır. Rüya sahibinin sürpriz, yeni ve güzel gelişmeler yaşayacağına, şansının ve bahtının açılacağına, kısmetlerinin bol olacağına işaret eder. Kişinin hayırlı ve uğurlu olacak kararlar alacağına, akıllı adımlar atacağına, isteklerini gerçekleştirmek için karşısına çıkacak yolları en doğru şekilde kullanmayı başaracağına alamet eder. Bu rüya hem başarı, hem mutluluk hem de huzur anlamına gelir ve rüya sahibinin güzelliklerle karşılaşacağına delalet eder.


Rüyada kadehin Görülmesi ruyada sarap kadehi gormek rüyada kırmızı şarap kadehi görmek rüyada şampanya bardağı görmek rüyada kadeh tokuşturmak rüyada kadeh yıkamak rüyada bardakta rakı görmek rüyada şampanya görmek rüyada kristal bardak görmek
Rüyada KADEH Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KADEH Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kadeh Tokuşturmak
   Rüyada kadeh tokuşturduğunu gören kişinin kafa karışıklığından ve bulanıklığından kurtulacağına, hafifleyeceğine, çevresinin hayırlı ve iyi kişilerle dolacağına ve bu sayede de huzurunun ve keyfinin yerine geleceğine işaret eder. Hayatın kolaylaşması ve kişiye destek olacak insanların sayısının artması anlamına gelir.

Rüyada Kadeh Kırmak
   Rüyada kadeh kırmak ya da kadeh kırdığını görmek iyi değildir. Kişinin başına kötü olaylar geleceğine ve bazı acı olaylar yaşayacağına alamet eder. Rüya sahibinin kariyerinin sarsılacağına, işlerinin bozulacağına ve gelir kaynaklarının yok olacağına delalet eder.

Rüyada Boş Kadeh Görmek
   Rüyada boş kadeh görmek, rüyayı gören kişinin sevdiği ve güvendiği kişilerin aracılık edeceği bir gönül işine sıcak bakacağına ve bu kararın da kendisine hayır ve uğur getireceğine ve Allah’ın kendisini utandırmayacağına işaret eder.

Rüyada Şarap Kadehi Görmek
   Rüyada şarap kadehi görmek, rüya sahibinin muradına ereceğine ve sevdiğine kavuşacağına alamet eder. Kişinin, kavuşmayı çok istediği kişiyle nihayet hayatını birleştireceğine ve onunla hayatının sonuna kadar çok mutlu olacağına delalet eder.

Rüyada İçki Bardağı Görmek

   Rüyada içki bardağı görmek, eğlenceye, keyfe, dostlarla bir araya gelmeye, çok çalışmaya ama kazancını da tabir yerindeyse krallara layık şekilde harcamaya tabir edilir. Rüya sahibinin dertleri kafaya takmadığına ve mümkün olduğunca eğlenmeye baktığına yorulur.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kadeh görmenin dokuz tabiri vardır:

1- Kadın

2- Hizmetkar

3- Cariye

4- Dini inancın sağlamlığı

5- Maslahat

6- Uzun ömür

7- Mal ve nimet

8- Hayır ve bereket

9- Kadınlardan yana menfaat.

Allame Meclisi :

   Elinizde bir kadeh olduğunu ve içindekini tamamen içtiğinizi görmek; ömrünüzün pek de uzun olmayacağına işarettir.

Müellif :

Bir kadehiniz olduğunu görmek; evleneceğinize işarettir.

İbn-i Sirin :

Kadeh, gönül eğlendiren cariyeye (kadına) işarettir.

Kadehle su ya da gül suyu içmek; helalinizle cinsel ilişkiye gireceğinize ve bu ilişki neticesinde iyi bir çocuğun dünyaya geleceğine

Kadehten su veya gül suyu döktüğünüzü görmek; çocuğunuzun öleceğine işarettir.

Kirmani :

Kadeh dolusu su veya gül suyu içtiğinizi görmek; bir kadınla evleneceğinize, ondan hayır göreceğinize ve dindar bir evlat sahibi olacağınıza

Kadehteki suyu döktüğünüzü görmek; çocuğunuzun kalacağına, ancak eşinizin öleceğine

Kadehin kırıldığını ve içindeki suyun döküldüğünü görmek; hem çocuğunuzun, hem de eşinizin öleceğine işarettir.

Cabir Mağribi :

Evinizde duvara asılı kadehler görmek; kadeh sayısınca eşiniz olacağına

Yeşil veya kırmızı kadeh görmek; takvalı ve dindar eşlere

Kızıl kadehler görmek; eğlenceye düşkün kötü eşlere

Sarı kadehler görmek; hasta ve soluk benizli eşlere

Siyah kadehler görmek; daha önce musibet görmüş eşlere işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada kadeh görülmesi eşle tabir olunur. Bir kişinin rüyasında dolu bir kadeh görmesi; o kimsenin çocuğunun düşeceğine veya hanımının öleceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında elinde bulunan kadehin düşüp kırıldığını ve kadehin içindeki suyun elinde kaldığını görmesi; o kimsenin hanımının doğum esnasında öleceğine ve çocuğun da yaşayacağına, eğer kadeh kırılmaz da sadece suyun döküldüğü görülürse; hanımın yaşayacağına ve çocuğun öleceğine delalet eder. İmam-ı Nablusi'nin yorumuna göre: Rüyada kadeh görülmesi kadın hizmetçi ile yorumlanır. Rüyada billur kadehlerin kırıldığının görülmesi; bazen de sıkıntı ile tabir edilir. Bir kimsenin rüyasında kadeh yediğini görmesi; o kimsenin sıkıntıya maruz kalacağına, kişinin rüyasında kadehlerdeki suların boşaldıklarını görmesi; su taşıyan adamın öleceğine yorumlanır. İbn-i Kesir’in yorumuna göre: Rüyada kadeh görülmesi; eş ve hizmetçi ile tabir olunur. Bir kimsenin rüyasında kendisine içinde su dolu olan bir kadehin verildiğini ve bunu içtiğini görmesi; o kişinin evleneceğine veya evine bir hizmetçi getirerek onunla evleneceğine ve ondan bir çocuğunun olacağına işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Kadına ve hizmetçiye, Dolu kadeh hamile kadına; kadehteki suyun dökülmesi çocuk düşürmeye, kırılması kadının vefatına delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Bu rüya; eş, ve cariye gibi manalar taşır. 
Içinde su dolu bir kadehin kendisine verildiğini ve ondan içtiğini gören, evlenir veya cariye alır ve ondan iyi bir evlada kavuşur. Kadehten su yerine şarap içenin çocuğu, fasıklar zümresinden olur. Dinden uzak ve zararlı bir ömür sürer. İbn-i Sirn demiştir ki: Kadehinin kırılıp içindekinin döküldüğünü görenin çocuğu vefat eder. Elinde boş kadeh görenin, evladı olmaz. Kadehin içindekini içip bitirmek; ecelin yaklaşmasıdır. Kadehte tadı kötü bir şey gören, vefat eder.

MollaCami Tabiri :
   Rüyada kadeh görmek, zevceye ve hizmetçiye işarettir. Altın ve gümüş kadehler, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır. Bazen cam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına işarettir. Dolu kadeh, hamile kadına işarettir. Eğer kadehin içinde bulunan suyun döküldüğünü görse, hamile olan kadın çocuk düşürür. Kadehin kırıldığını görse, kadın ölür. Bir kimse rüyada elinde bir kadeh olduğunu ve kadehin dinden düşüp kırıldığını ve içindeki suyun elinde kaldığını görse, o kimsenin hanımı bir oğlan çocuğu doğurur ve kadın ölür, çocuğu kalır. Eğer kadeh kırılmayıp su dökülecek olsa, o kadının doğurduğu çocuğu ölür, kendisi kurtulur. Kadeh, rızka işarettir. Kadehler kadınların çeyizlerin de bulunduğundan mala, içindeki su içildiğinden dolayı da iki yönden gelecek suya işarettir. Bazen billur kadehler kırıldığından sıkıntıya işarettir. Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düşer. 
Etiketler; rüyada kadeh tokuşturmak rüyada kadehten su içmek rüyada kadehte kırmızı şarap görmek rüyada kadehte şarap görmek rüyada kadeh görmek ne demek rüyada kadehte kırmızı şarap içmek rüyada kadehte şarap içmek ruyada sarap kadehi gormek rüyada kırmızı şarap kadehi görmek rüyada şampanya bardağı görmek rüyada kadeh tokuşturmak rüyada kadeh yıkamak rüyada bardakta rakı görmek rüyada şampanya görmek rüyada kristal bardak görmek rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi