Rüyada KAFES Görmek

   Rüyada kafes görmek, kişiyi üzüntü ve kedere sürükleyecek olayların yaşanacağı anlamına gelir. Ruhun sıkılacağı, çarelerin bulunamayacağı, rüya sahibinin sıkıntıdan ve korkudan dudağında uçukların çıkacağı kadar çetin günlerin yaşanacağı anlamına gelir. Uğursuzluk, şanssızlık, kısmetsizlik, gam, keder, kasavet olarak yorumlanır. Rüya sahibinin buhran içinde olacağı ve bunalıma gireceği, bir an önce kurtuluşa ermek için çabalayacağı bir dönemin yaklaştığı anlamına gelir.


Rüyada Kafesin Görülmesi rüyada kafeste insan görmek rüyada kafesteki kuşları serbest bırakmak rüyada kuşları özgür bırakmak rüyada 2 tane muhabbet kuşu görmek rüyada kafeste kanarya görmek rüyada kafesin içinde olduğunu görmek rüyada kuşu kafese koymak rüyada kuşu serbest bıraktığını görmek
Rüyada KAFES Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KAFES Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kafeste Kuş Görmek
   Rüyada kafeste kuş görmek, rüya sahibinin bir düşmanı ya da rakibi olduğuna, kendisinin de ondan nasıl kurtulabileceğini düşündüğüne delalet eder. Bu durum rüya sahibi için büyük bir sıkıntı teşkil ettiği için kişi bununla baş edebilme gereksinimi içerisindedir diye yorumlanır.


Rüyada Boş Kafes Görmek

   Rüyada boş kafes görmek, rüya sahibinin yükümlülüklerini yerine getirmeyi ihmal ettiği için bazı konulardan yana başının çok ağrıyacağı ve büyük zorluklara düşeceği anlamına gelir. Sorunların ve tersliklerin ardının arkasının kesilmeyeceği şeklinde ifade edilir.

Rüyada Kuş Dolu Kafes Görmek
   Rüyada kuş dolu kafes görmek, kısmet olarak değerlendirilir. Rüya sahibinin kazançtan yana şansının açılacağına, elinin bolluğa ve berekete kavuşacağına, yüzünün güleceğine, rahatının, keyfinin ve huzurunun yerine geleceğine işaret eder.

Rüyada Kümes Görmek
   Rüyada kümes görmek, rüya sahibinin çalışma alanı olan ofisine ya da yaşam alanı olan evine işaret eder. Kiracılıktan kurtulmaya, mülkiyet sahibi olmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin kendine ait bir evinin ya da ofisinin olacağı anlamına gelir.

Rüyada Kümes Hayvanları Görmek
   Rüyada kümes hayvanları görmek, rüya sahibinin ileride kuracağı huzurlu aileye ve sahip olacağı çocuklara tabir edilir. Mutluluk anlamına gelir ve rüya sahibinin ev yaşantısına delalet eder. Gelecekte hayalini kurduğu saadete kavuşacağı şeklinde değerlendirilir.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kafes görmenin üç tabiri vardır:

1- Hapis

2- Dar yer

3- Ev.

İbn-i Sirin :

Bir kafesiniz olduğunu görmek; dar bir yerde mahsur kalacağınıza…

Kafesi kırdığınızı görmek; dar yerden veya hapisten kurtulacağınıza işarettir.

Çağdaş Ulema :

Kafes görmek; özgürlüğünüzün elinizden alınacağına

Boş kafes görmek; evliliğe ve müstakil bir hayata işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada kafes görülmesi hayırla yorumlanmaz. Rüyanızda içinde tavuk ve benzeri hayvanların beslendiği bir kafes görmeniz; sizin ev sahibi olacağınıza, rüyanızda böyle.bir kafes satın aldığınızı görmeniz; bir ev satın alacağınıza yorumlanır. Rüyanızda satın aldığınız bir kafesin içine tavuk koyduğunuzu görmeniz; aile fertlerini o mıntıkaya taşıyacağınıza, rüyanızda böyle bir kafesi başınıza alarak çarşıda dolaştığınızı görmeniz; sizin evinizi satacağınıza işaret eder. Rüyanızda bir kafeste kuş olduğunuzu ve oradan kaçmak istediğinizi görmeniz; eşinizin sizden memnun olmadığına, rüyanızda bir yolunu bularak kafesten uçup gittiğinizi görmeniz; eşinizin evinizi terk edeceğine delalet eder. Rüyanızda içinde kuş olduğu halde ikinci bir kuşun kafese gelip girdiğini görmeniz; evinize bir hizmetçi alacağınıza, rüyanızda bir kafeste iki kuşun birbiriyle kavga ettiklerine görmeniz; eşiniz ile hizmetçinizin aralarında kavga edeceklerine yorumlanır.

İhya Rüya Tabirleri :
   Evlenmeye, hapse, eve, beşiğe; iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa, Kafesçi gardiyana, yapı ustasına, nikah memuruna, meslek ehli birine, öğretmene yahut görücüye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada kafes görmek; hayra yorulmaz. Hapis ve sıkıntıyı temsil eder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki; içinde tavuk vs. barındırılan kafes; evle yorumlanır. Rüyasında böyle bir kafes alan, ev satın alır. Bu kafesin içine tavuk koyarsa, ailesini o eve nakleder. Böyle bir kafesi alıp, çarşıda dolaşan; evini satar. Kafesteki kuş, temsil ettiği adamın kötü haliyle tabir edilir.

MollaCami Tabiri :
   Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için beşiğe işarettir. Kafes, evdir. Basını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdüğünü gören kimse, evini satar. Kafes, işlerin müşkilata düşmesine ve işlerin bazısının bazısıyla durgunluk peyda etmesine işarettir. Kafes evlenmeye de işarettir.
Etiketler; rüyada kafeste muhabbet kuşu görmek rüyada kafeste papağan görmek rüyada kafeste aslan görmek rüyada kafeste yılan görmek rüyada kafeste fare görmek rüyada kafeste kedi görmek rüyada kafeste tavşan görmek rüyada kafeste sarı kanarya görmek rüyada kafes almak rüyada kafes içinde köpek görmek rüyada kafes içinde olmak rüyada kafeste insan görmek rüyada kafesteki kuşları serbest bırakmak rüyada kuşları özgür bırakmak rüyada 2 tane muhabbet kuşu görmek rüyada kafeste kanarya görmek rüyada kafesin içinde olduğunu görmek rüyada kuşu kafese koymak rüyada kuşu serbest bıraktığını görmek rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi