Rüyada KALÇA Görmek

   Rüyada kalça görmek, rüya sahibinin kasasından yana afiyette olacağı anlamına gelir. Kişi dünya nimetlerinden bolca ve dilediğince yararlanabileceği kadar gelire sahip olacak, kimseye muhtaç olmaksızın hayatının sonuna kadar bolluk ve rahatlık içinde yaşayacaktır diye tabir edilir. Sürekli olacak ve her geçen gün çoğalacak olan kazanca işaret eder.
   Rüyada kalça görmek, pek çok mülke yatırım yapabilecek oranda zenginlik sahibi olmak anlamına gelir.


Rüyada Kalçanın Görülmesi rüyada açık kalça görmek rüyada kendi kalçasını görmek rüyada kendi kalçanı görmek rüyada kalçanın açık olması rüyada kalçanın büyüdüğünü görmek rüyada kalça büyümesi rüyada kalçaya dokunmak rüyada kalça kemiğinin çıkması
Rüyada KALÇA Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KALÇA Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kadın Kalçası Görmek
   Rüyada kadın kalçası görmek de kalça görmekle aynı anlama gelir ve kalçaların büyüklüğü ya da genişliği oranında variyet sahibi olmakla değerlendirilir. Rüyayı gören kişinin mal varlığı ile değerlendirilir.

Rüyada Büyük Kalça Görmek
   Bir kimse rüyada büyük kalçaları olduğunu görürse eğer kaba tabirle ensesi kalın denilecek kadar varlıklı ya da başka bir değişle Karun kadar zengin denebilecek bir kimsenin desteği ile söyleseler inanamayacağı kadar iyi yerlere gelecek, bolluğa, berekete, rahatlığa ve konfora kavuşacaktır diye tabir edilir.

Rüyada Erkek Kalçası Görmek

   Bir kimse rüyasında bir erkeğin kalçasını görürse hastalanır ya da maddi kayba uğrar. Şanssızlık olarak tabir edilir ve rüya sahibinin başına pek çok kötü olay geleceği ve kişinin problemlerin içinde kalacağına delalet eder.

Rüyada Kıç Görmek
   Rüyada kıç görmek de kalça görmek gibi mal sahibi olmak anlamına gelir. Rüyayı gören kişinin işlerinin açılması ve kazancının artması sayesinde malının ve bankadaki parasının da artacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Kadının Kıçını Görmek
   Rüya sahibinin gerçek hayatta tanımadığı ve daha önce hiç karşılaşmadığı bir kadının kıçını görmesi iyi değildir ve rüyayı gören kişi için talihsizlik olarak kabul edilir. Üzüntü, dert ve sorun yaşanacağına, gözyaşı döküleceğine ve uzun süre yüzün gülemez olacağına delalet eder.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kalça görmenin dört tabiri vardır :

1- Evlat

2- Kuvvet

3- Bahçe

4- Akrabalardan iyilik görmek.

İbn-i Sirin :

Sağ kalça; erkek çocuğa

Sol kalça; kız çocuğuna

Kalçanızın iri ve sağlıklı olduğunu görmek; çocuğunuzun iyi ve sağlıklı olduğuna

Kalçanızın küçük ve zayıf olduğunu görmek; bunun aksine tabir edilir.

Kirmani :

Kalçanızın kırıldığını görmek; çocuğunuzun öleceğine işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyanızda kalçalarınızın büyük olduğunu görmeniz; karınızın malı ile yükseleceğinize ve dolayısıyla işinizi büyüteceğinize, rüyanızda bir kişinin size kalçasını gösterdiğini görmeniz; o kimsenin size büyük ziyafet çekeceğine yorumlanır. Rüyanızda bir adamın kalçasını görmeniz; o adam yüzünden çok kötü durumlara düşeceğinize, eğer kalçasını gördüğünüz kimse tanımadığınız bir kişi ise; hiç beklemediğiniz bir yerden zarar göreceğinize ve dolayısıyla perişan olacağınıza işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Kadın kalçası, o kadının dünyalığına; Toplu kalça varlıklı, zayıf kalça yoksul kadına, Erkeğin kalçasını görmek üzüntü ve keder, Kalçası üzerinde sürünmek acze ve çaresizliğe delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Bu rüya kazanç, mal, iş, menfaat ve geçimle tabir olunur.
Kirmani demiştir ki; Mak'adında acı veren bir şey gören, musibete düşer. Bir mak'adı diliyle yalayan, dinden uzak birini över. Makadını sağlam ve temiz gören, devamlı bir işe sahip olur ve menfaat bulur. Kalçasının büyüdüğünü görenin karı ve malı artar. Küçülmesi ise, bunun tersidir. Makadında yara, çıban gibi bir şey görüp, üzerine oturamayan; işinde sebat edemez. Kalıcı olmaz. Memursa azledilir, tüccarsa zarara uğrar. Mak'adına diken veya iğne battığını gören, işinde kıskanç birinin şerrine uğrar. Çamurlu pis bir yere oturduğu için kalçasının bulaştığını gören; harama meyleder. 
Salimi demiştir ki; Rüyada oturak yeri (dübr) görmek; para kesesi, mahzen, mal, dükkan ve rahat bir makamla tabir olunur. Buradan münasip olmayan bir şeyin çıktığını yahut girdiğini görmek; hayırsızdır. Güzel bir koku çıkması ise, halk arasında iyi bir isim yapıp övülmeye delalettir. Fena koku tersidir.
Bu organını ve etrafını temiz görmek; şerefli bir makamla tabir edilir. Pis görmek, bunun aksidir. Burada yara ve çıban görmek; yorgunluk ve geçim sıkıntısıdır. Büyük görmek ise, zenginliktir. Çok küçük olması ticarette zarardır. İki mak'adı olanın; menfaat sağlayacağı iki işi olur. Bu organının önde olduğunu görenin, işi, geçimi ve geçim usulü değişir.
Kirmani'ye göre mak'ad (dübr) görmekte beis yoktur. Rüya sahibi ihtiyacından kurtulur.

Molla Cami Tabiri :
   Rüyada kalça, erkeğin hanımının malıyla tabir edilir. Eğer gördüğü kalça çok büyük ise, hanımının malının çok olduğuna işarettir. Kalçalarının büyük olduğunu gören kimse, hanımının malıyla yükselir ve onun malından kocasına bir hayır erişir. Bir kimse rüyada bir adamın kendisine kıçını açtığını görse, o adam o kimseyi faydalı ve yağlı yemeklerle besler, sonra ondan yüz çevirir. Bir kimse bir adamın kıçını görse, o kimse o adam yüzünden perişan bir hale düşer. Eğer kıçını gördüğü kimse tanımadığı birisi ise, o kimse asla hatırına gelmediği ve tahmin edemediği bir yerden perişanlığa uğrar.
Etiketler; rüyada kalçadan bıçaklanmak rüyada kalçada kıl görmek rüyada kalçadan iğne yaptırmak rüyada kalçadan vurulmak rüyada kalçadan köpek ısırması rüyada kalçadan iğne olmak rüyada kalça ağrısı rüyada kalçadan yaralanmak rüyada kalça çıkığı görmek rüyada açık kalça görmek rüyada kendi kalçasını görmek rüyada kendi kalçanı görmek rüyada kalçanın açık olması rüyada kalçanın büyüdüğünü görmek rüyada kalça büyümesi rüyada kalçaya dokunmak rüyada kalça kemiğinin çıkması rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi