Rüyada KALE Görmek

   Rüyada kale görmek, rüya sahibinin hak yoluna bağlılığına ve ondan şaşmayacağına, gelenek ve göreneklerine düşkünlüğüne, milli değerleri koruma konusundaki hassasiyetine, kendisi için vazgeçilmez olan kişilere düşkünlüğüne işaret eder. Rüyada kale görmek, hayırlı, temiz ve güzel rüyalar arasında yer alır. Güvende olmaya, tehlikeden ve kötüden korunmaya, huzura, mutluluğa ve rahata delalet eder. Rüya sahibi yakın zamanda kendisini üzen ve şüpheye düşüren dertlerinden kurtulacak demektir.


Rüyada Kalenin Görülmesi rüyada kale surları görmek rüyada kale ve deniz görmek rüyada futbol kalesi görmek rüyada kale merdiveni görmek rüyada sur duvarı rüyada kalede bayrak görmek rüyada denizin ortasında kale görmek rüyada kuleye çıkmak
Rüyada KALE Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KALE Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kale Kapısı Görmek
   Tabir yerindeyse hükümet gibi kadına ya da erkeğe tabir edilir. Rüya sahibinin varlığından güç aldığı, şefkatine ihtiyaç duyduğu, iri cüsseli, yapılı, bir o kadar da naif ve kırılgan bir kişinin varlığına tabir edilir.

Rüyada Kale Surları Görmek
   Rüyada kale surları yöneticilere delalet eder. Ülkenin önde gelen ve her gün konuşulan, haberi alınan, yaptıkları alkışlanan ya da tam tersine yuhalanan soylu, nüfuslu ve otoriter kişiye ya da kişiler işaret eder.

Rüyada Uzaktan Kale Görmek
   Rüyada uzaktan kale görmek ya da kaleyi uzaktan görmek, rüya sahibinin hayalini kurduğu, uzak bir memleketi delalet eder. Kişi, önünde sonunda o topraklara kavuşacak ve orada yaşama mutluluğuna nail olacak demektir.

Rüyada Kaleye Girmek
   Rüya sahibinin Allah’ın evinden hiç çıkmak istemediğine ve hem kendisine hem de dinine olan bağlılığına tabir edilir. Rüya sahibi, hiçbir şartta ve koşulda dinini terk etmeyecektir diye yorumlanır.

Rüyada Kale Yapmak
   Rüyasında kale yaptığını gören kişi, inancındaki ve ruhundaki eksikleri kapatmak için çalışacak demektir. Bu rüya bir yandan da kişinin kendisine zarar verecek kimselerden uzak durmasına yorulur.

Rüyada Kale Yıkılması

   Rüyada kale yıkılması, kale yapmanın tam tersine tabir edilir. Rüya sahibinin inancından vazgeçmesine ve bazı kişilerden zarar göreceğine yorulur.


Tiflisi Tabirleri

Allame Meclisi :
   Bir kalenin burcuna çıktığınızı görmek; murada ereceğinize, makam elde edeceğinize, büyük şahsiyetlerle arkadaş olacağınıza ve onlardan iyilik göreceğinize

Bir kalenin hisarına tırmandığınızı görmek; düşmanın fitnesinden güvende kalacağınıza

Hisardan dışarı çıktığınızı veya biri tarafından çıkarıldığınızı görmek; düşmana yenik düşeceğinize

Kendinize ait sağlam bir kalede olduğunuzu görmek; düşmanın şerrinden güvende olduğunuza

Kaleden dışarı çıktığınızı görmek; bunun tersine

Kalenin içinde olduğunuzu görmek; rızkınızın bollaşacağına ve menfaat elde edeceğinize…

Bir kalenin dışında olduğunuzu görmek; rızkınızın azalacağına ve durumunuzun kötüye gideceğine işarettir.

İbn-i Sirin :

Şehir kalesi veya hisar, hükümete veya valiye

Köy kalesi; köy ağasına

Şehir kalesi; yüksekliği ve sağlamlığı miktarınca hükümetin sağlamlığına..

Şehir kalesinin duvarının tamamının çöktüğünü ve harabeye dönüştüğünü görmek; hükümet başkanının öleceğine

Kalenin onarıldığını görmek; bölgeye yeni bir yöneticinin yerleşeceğine

Kalenin bazı kısımlarının onarıldığını görmek; yeni bir valinin göreve başlayacağına işarettir.

Çağdaş Ulema :

Kale görmek; başarılı bir ilerleme kaydedeceğinize

Kalenin çöktüğünü görmek; başaracağınızı umduğunuz bir girişiminizin başarısızlıkla sonuçlanacağına

Kale muhafızı görmek; ümitsizliğe

Açık kale kapısı görmek; hoş olmayan bir görüşme gerçekleştireceğinize

Açık kale kapısından geçmek; biri tarafından sıcak bir şekilde karşılanacağınıza

Kapalı kale kapısı görmek; biri tarafından soğuk bir şekilde karşılanacağınıza işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada herhangi bir kale görülmesi inanca yorumlanır Rüyanızda herhangi bir kale içinde hapsedildiğinizi görmeniz; sizin büyük bir eve sahip olacağınıza ve eğer bekar iseniz evleneceğinize evli iseniz bir çocuğunuzun olacağına, eğer başka bir dine mensup iseniz Müslüman olacağınıza, eğer günahkar bir kimse iseniz günahlarınızdan tövbe edeceğinize, eğer hasta iseniz şifa bulacağınıza yorumlanır. Rüyanızda herhangi bir kalenin içinde bulunduğunuzu ve kalenin burçlarında gezindiğinizi görmeniz; sizin ibadetlerinize devam ettiğinize, rüyanızda kale içinde bulunduğunuz noktadan etrafı seyrettiğinizi görmeniz; günahlarınızdan temizlendiğinize, rüyanızda bir kalenin inşasına katkıda bulunmak maksadıyla çalıştığınızı görmeniz düşmanlarınızdan kurtulduğunuza veya namusunuzu beladan ve kendinizi haramdan kurtardığınıza işaret eder. Rüyanızda bir kalenin yıkıldığını görmeniz; dini inancınızın bir sarsıntı geçirdiğine veya hanımınızın öleceğine, rüyanızda herhangi bir kalenin burcu üzerinde oturduğunuzu görmeniz; çocuklarınızın veya kardeşinizin yardımı ile kötü bir durumdan kurtulup feraha çıkacağınıza delalet eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Şaşmaz ve değişmez hakikatleri doğrulamaya, emin kimselere itimat etmeye, İslam dinine ve onun mutluluk kaynağı olan emir ve yasaklarına, Kaleye hapsedilmek evlenmeye, mülk edinmeye, çocuğu olmaya, tövbe etmeye yahut hidayet bulmaya, Kalenin içinde bulunmak iç huzura ve güvene, iyi kulluğa, Kale görmek üzüntü ve kederden sevinç ve esenliğe çıkmaya, uzaktan kale görmek yolculuğa, Kale bazen iş ve dünyalıktaki başarıya, Harap olmuş kale dişinin din ve dünyaca eksikliğine, sağlam kale ise din ve dünya güzelliğine, Kale burcu üs düzey yöneticilere, kendini burçta görmek yüksek bir makama yahut vefat etmeye delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada, kalelerle istihkamların tabirleri aynıdır. Rüyasında bir kaleyi tamir ettiğini gören; dinde selamet bulur, düşmanına üstün gelir. Kaleyi harap etmek ise, bunun aksidir.
Kirmani demiştir ki: Mühtahkem bir kalede yaşadığını görenin, dini devamlı, niyeti halis olur. Böyle sağlam bir kaleden çıktığını ve bir daha dönmediğini gören; dinden uzaklaşır, bir rivayete göre, düşmanı kendisinden intikam alır. Kale duvarına asılı olduğunu görenin dini görüntüsü, sahtedir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Kalede bulunduğunu ve yanında birçok mühimmat olduğunu gören, dinde salaha, kurtuluşa, selamete erer; Kalede bulunduğu halde, yanında mühimmat bulunmadığnı görmek; yukarıdaki yorumun tersidir.
Kirmani, müstahkem mevkilerden birinde olmayı, din ve dünya hayatı için selametle yorumluyor. Buraya kusurlu bir şey ilave edenin, dini noksan olur. Düşmanın bu mevki üzerine çıktığını gören, günahtan emin olmaz. Aynı yeri düşmanın deldiğini gören, halkın namusuna göz diker.
Bazı tabircilere göre kendini, adamlarıyla beraber, bir kalede bol zahireyle beraber gören; düşmanından muhafaza olur, arzusuna erişir, sözü geçer. Sağlam bir inanca kavuşur. Kalede olmak her surette iyidir.

Ebu Said'ül Vaaz'a göre, kale ve istihkam; islamdır. Bir istihkam yaptığını gören, nefsini haramdan muhafaza eder. Zilletten çekinir. Malına faiz karışmaz.
Etiketler; rüyada kale kapısı görmek rüyada kale merdiveni görmek rüyada kale yıkılması rüyada kale suru görmek rüyada kale almak rüyada kale yıkmak rüyada kale kapısından içeri girmek rüyada kale burcu görmek rüyada kale duvarı görmek rüyamda rüyada kale surları görmek rüyada kale ve deniz görmek rüyada futbol kalesi görmek rüyada kale merdiveni görmek rüyada sur duvarı rüyada kalede bayrak görmek rüyada denizin ortasında kale görmek rüyada kuleye çıkmak gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi