Rüyada KALEM Görmek

   Rüyada kalem görmek okur yazar ve alim olan birine, bir coğrafyaya, bir kişi yerine onun adına bir çeke veya senede imza atarak, o kişiden sonra ikinci borçlu olmaya işaret eder. Rüyada kişinin elinde bir kalem olduğunu gören kişi inandığı bir şey için ya da görevi için ant verecek, yada aile yakınlarından biriyle kavuşup özlem giderecek demektir.
Eğer henüz evlenmemiş ve kısmetini arayan bir erkek rüyasında kalem görürse bu, aradığı o güzel ve iyi kalpli kadını bulmasına işaret eder. Bazı rüya tabirlerine göre rüyada görülen kalem kişinin mert olmasına, hayatında her zaman başarılı olacağına ve her işten alnının akıyla çıkacağına işaret eder.


Rüyada Kalemin Görülmesi rüyada kurşun kalem görmek rüyada uçlu kalem görmek rüyada kalem görmek neye işarettir rüyada kalem toplamak rüyada kalem hediye etmek rüyada yeşil kalem görmek rüyada beyaz kalem görmek rüyada mavi kalem görmek
Rüyada KALEM Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?

Rüyada KALEM Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kalem Almak
   Rüyada kalem almak da birinin kalem vermesi de aynı şekilde tabir edilir. Rüyasında kalem alan kişi alim olacak, her işi rast gidecek dolayısıyla kazancı yerinde olacak ve hayatta yapmak istediği her şeyi yapma şansına nail olacak demektir.

Rüyada Kalem Hediye Almak

   Rüyasında hediye olarak bir kalem alan kişi kendisi için hayırlı olacak ve şans getirecek bir adım atacak ve bu girişimden kazançlı çıkacak demektir.

Rüyada Kalem Kırmak
   Rüyada kalem kırmak iyi değildir, hayırlı olacağını düşünerek ve umutlar besleyerek girilecek bir işin hayır getirmeyeceğine delalet eder.

Rüyada Kalem Kutusu Görmek
   Rüyada kalem kutusu görmek rüya sahibinin meslek ve ticaret hayatına işaret eder. Rüya sahibi yeni iş görüşmeleri yaparak yeni işlere girişecek ve yeni atılımlar gerçekleştirecek demektir.

Rüyada Kalemle Yazı Yazmak
   Rüyasında elinde kalemle yazı yazdığını gören kişinin geleceği aydınlık, kısmeti de açık demektir. Rüya sahibi hayattaki her emeline kavuşacak ve keyfince, ağız tadı kaçmadan bir hayat sürecek demektir.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kalem görmenin beş tabiri vardır:

1- Hikmet

2- Ferman

3- İlim

4- Kültür

5- İşlerin yolunda gitmesi

6- Murada erme

7- Edep.

Kurşun kalem görmenin dört tabiri vardır :

1- Önderlik

2- Rahatlık

3- Geçim

4- Mutluluk.

İbn-i Sirin :
   Elinize kalem aldığınızı veya birinin size kalem verdiğini görmek; ilim öğreneceğinize, işinizin düzeleceğine, geçiminizin rahat olacağına ve muradınıza ereceğinize

Kalemle bir kelime yazdığınızı görmek; hayırlı bir söz işiteceğinize

Kalemle iki kelime yazdığınızı görmek; gurbette bir yakınınız varsa, yakında döneceğine

Kalemizin elbisenizi kirlettiğini görmek; zarara uğrayacağınıza ve eğer sekreterseniz, kariyerinizin yükseleceğine işarettir.

Kirmani :
   Kalemle yazı yazdığınızı görmek; eğer ilim ehliyseniz, Allah'ın size ilim nasip edeceğine, değilseniz alimler ve salih kişilerle yakınlık kuracağınıza

Kalemle bir şeyler yazıp okuduğunuzu görmek; ölüme ["Kitabını oku! Bugün sana hesap sorucu olarak kendi nefsin yeter."[131]]

Yazdığınız şeylerin Kuran ve sünnete uygun olduğunu görmek; makam elde edeceğinize…

Kalemin elinizde kırıldığını görmek; ilim ehliyseniz, saygınlığınızı yitireceğinize ve işlerinizin bozulacağına işarettir.

Cabir Mağribi :

Elinize kalem aldığınızı görmek; alim ve akıllı bir çocuğunuzun olacağına

Kalemle bir şey yazdığınızı görmek; ilim öğreneceğinize ve bu yolla gelir elde edeceğinize işarettir. "O Rab ki kalemle (yazmayı) öğretti. İnsana bilmedikleri şeyi öğretti."[132]

Diyanet Rüya Tabiri :
   Rüyada kalem görülmesi; bilgiye, iyilikle emretmeye ve kötülükten sakındırmaya yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında kudret kaleminin levh-i mahfuz üzerine yazı yazdığını görmesi; eğer yazılan yazı okunuyor ise, hayra işaret eder. Rüyanızda kudret kalemini tam ve sağlam olarak görmeniz; sizin kurtuluşa erip aydınlığa çıkacağınıza delalet eder. Bir kimsenin rüyasında kalemi kırık ve çatlak görmesi; o kişinin ümitle olmasını beklediği şeyin olmayacağına, kişinin rüyasında elinde kalem bulunduğunu görmesi; o kimsenin bir çocuğunun olacağına veya bir vazife ya da bir memuriyete girerek sevineceğine işaret sekide tabir olunur. Rüyanızda kalemle yazı yazdığınızı görmeniz; bir dileğinizin olacağına, geçiminizin ve halinizin güzel bir şekilde devam edeceğine, bir kalemle yazı yazdığınızı ve yazdığınız yazının görünmediğini görmeniz; eğer görevli iseniz işinizden atılacağınıza, eğer tüccar iseniz zarara uğrayacağınıza, eğer emlak sahibi iseniz mülkünüzün elinizden çıkacağına yorumlanır. Rüyanızda elinizde bulunan kaleminizi açmakta zorlandığınızı görmeniz; işlerinizde birtakım zorlukların olacağına, rüyanızda kaleminizin çalındığını veya kaybolduğunu ya da kırıldığını görmeniz; sizin bir zarara uğrayacağınıza, okuma yazması olmayan bir kimsenin rüyası da bir kalemle yazı yazdığını görmesi, o kimsenin bu rüyasının da hayra alamet olmadığına işaret eder.

İhya Rüya Tabirleri :
   Birine kefil olmaya, ilme, yazma yeteneği olan çocuğa, bir şehre yahut ülkeye; bekar için güzel ve iyi bir kadınla evlenmeye, Elinde bir kalem olduğunu görmek yemin etmeye, kardeşiyle buluşmaya, Kalemi mürekkeple görmek evli erkek için eşinin oğlan çocuğu dünyaya getirmesine, Kalem başarıya, düşmana galip gelmeye, sır saklamaya, cömertlik ve iyiliğe delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Kalem-i Kudretin, Levh-i Mahfuz(*) üzerine okunaklı bir şey yazdığını görmek; hayırdır. Kalem-i Kudreti sağlam görmek; feyiz ve selamettir. Kalemi kırık veya çatlak görmek; hayal kırıklığı, zihin karışıklığı ve vesvesedir.
Herhangi bir yazı kalemi gören; evlat sahibi olur, bir vazife dolayısıyla sevinir. Kalemle yazı yazan, ihtiyaçtan kurtulur, iyi hali devam eder. Yazısı görünmeyen kimse memursa; azledilir. Tüccarsa zarar eder. Elindeki kalemi açmakta zorluk çekmeyen kimsenin, işleri, kolay olur. Kalemi açmakta güçlük çekmek; bunun tersidir. Kalemi kırılan, kaybolan veya çalınan; ziyan eder. Okuma yazma bilmeyen birinin kalemle yazması iyi değildir.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada kalem görmek, ilim, iyilikte emir, kötülükten nehyetmeye ve çocuğa işarettir. Kalem her şeyin değeridir. Kalem gören kimse, güzel, dindar, iyi ve hür bir kadınla evlenir. Bazı tabirciler, kalem, yazı yazan bir çocuktur, dediler. Bir kaleme malik olduğunu gören kimse, bir ilme erişir. Eğer o kalemle yazarsa, o kimsenin ilim ve bilgilerden yazacağı şeylere işarettir. Bir kimse rüyada elinde ve yanında kalem olduğunu görse, o kimsenin kendisiyle bir araya gelecek erkek kardeşine ve eğer anası hamile ise, erkek bir çocuk doğurmasına işarettir. Mürekkeple beraber görülen kalem hanımı hamile bulunan kimse için, erkek bir çocuğa işarettir. Memur olan bir kimsenin kendi kaleminde bir şeyin meydana geldiğini görse, bu rüyanın tabiri o kimsenin geçimi ve mesleği hakkında meydana çıkar. Kalemini mürekkep içerisine soktuğunu gören kimse, çirkin bir iş işler. Kalem, alim , hakim, dil ve kılıç gibi insanın kendisiyle şeref ve şan kazandığı ve hükümlerini icra eden kimseye ve icra edilen şeylere işarettir. Kalem cömertlik ve iyiliktir. Bazen kalem, insan ve insanın sır sahibine işarettir. Bazen de kalem, düşmana zafer bulmaya işarettir.
Etiketler; rüyada kalemler görmek rüyada kalem vermek rüyada kalem açmak rüyada kalem toplamak rüyada kalem kırmak rüyada kalem hediye almak rüyada kalemlik görmek rüyada kalem hediye etmek rüyada kalem silgi görmek rüyada kurşun kalem görmek rüyada uçlu kalem görmek rüyada kalem görmek neye işarettir rüyada kalem toplamak rüyada kalem hediye etmek rüyada yeşil kalem görmek rüyada beyaz kalem görmek rüyada mavi kalem görmek rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi