Rüyada KANDİL Görmek

   Rüyada kandil görmek, büyük mutluluktur. Rüya sahibinin ihtiyacı olan maddi ve manevi gücü yakalayacağına, şansının açılacağına, korkularının, hastalıklarının ve sorunlarının da son bulacağına yorulur. Kişi, kendisini kurtuluşa, başarıya ve huzura götürecek yolu ve çareleri bulacak ve rahata kavuşacaktır diye kabul edilir. Hayırlara vesile olacak olaylar yaşamaya, güzel haberler almaya ve zorlukların üstesinden gelmeyi başarmaya işaret eder.


Rüyada Kandilin Görülmesi rüyada kandil gunu olduğunu görmek rüyada kandil kutlamak rüyada mübarek gün görmek rüyada mevlid kandili olduğunu görmek rüyada miraç kandili olduğunu görmek rüyada eski gaz lambası görmek rüyada kandil gecesi olduğunu duymak rüyada kandil yakmak
Rüyada KANDİL Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KANDİL Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Kandil Yakmak
   Rüyada kandil yakmak, rüya sahibinin yüzünün gülmesini sağlayacak, maddi yükümlülüklerinden kurtulmasına yardım edecek ve kendi işini kurmasına vesile olacak imkanlara kavuşacağına ve başarılı olmak için ilk adımı atmış olacağına rivayet edilir.

Rüyada Yanan Kandil Görmek
   Bir kişi eğer rüyasında yanan bir kandil görürse o kişi uzun yaşar ve keyfi yerinde olur diye kabul edilir. Rüyayı gören kişinin hayırlı bir ömür yaşayacağına, ağız tadının, rahatının ve lüksünün de yerinde olacağına işaret eder.

Rüyada Kandil Gününü Görmek

   Rüyada kandil gününü ya da kandil günlerinden birini görmek, hayallerin gerçekleşmesi, tövbelerin ve edilen duaların kabul olması, kazancın artması ve işlerin açılması anlamına gelir.

Rüyada Minare Kandili Görmek
   Rüyada minare kandili görmek, evin hanımının ya da ticarethanenin sahibi olan kişinin tabir yerindeyse ayak işlerini gören, angarya olarak bilinen işlerini yapan bir yardımcının varlığı ile tabir edilir.

Rüyada Şamdan Görmek
   Rüyada şamdan görmek, işlerin ve hayatın hal yoluna girmesi için gerekli olan imkanlara kavuşmaya, başarılı olmaya, gelir elde etmeye delalet eder. Rüya sahibinin hem meslek hem de özel hayatında hiçbir sorunun kalmayacağı ve mutluluğun yakında kapıyı çalacağı anlamına gelir.

Rüyada Gaz Lambası Görmek
   Rüyada gaz lambası görmek, dertlerden, sıkıntılardan ve zorluklardan kurtulmaya alamet eder. Hayırlı ve güzel gelişmelerin yaşanacağı anlamına gelir.


Tiflisi Tabirleri

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kandil görmenin on dört tabiri vardır:

1- Hükümdar / hükümet

2- Yargıç

3- Evlat

4- Düğün

5- Yöneticilik

6- Ev

7- Saygın kişi

8- Mutluluk

9- İlim

10- Zenginlik

11- Güzel geçim

12- Cariye

13- Menfaat

14- Görülen şeyin gerçek hayatta da yaşanması.

Başka bir rivayete göre, İmam (a.s) şöyle buyurmuştur :

Rüyada kandil görmenin dört tabiri vardır:

1- Evlilik

2- İtaat

3- İzzet

4- İşlerin açılması.

Allame Meclisi :

Kandil görmek; zenginliğe işarettir.

İbn-i Sirin :

Kandil görmek; ibadet ehli biri olacağınıza

Evinize veya dükkanınıza kandil astığınızı veya kandili yaktığınızı görmek; iffetli ve saliha bir kadınla evleneceğinize işarettir. Aynı rüyayı bir kadın görürse, çok ibadet edecek demektir.

Kirmani :

Kandil; evin hizmetçisine veya bazı tabircilere göre evin hanımefendisine

Evinizde yanan bir kandil olduğunu görmek; evin hanımefendisinin iyi bir kadın olduğuna

Sönmüş bir kandilin yandığını görmek; evin hanımefendisinin veya hizmetçinizin sıkıntı yaşayacağına

Kandilin gitgide söndüğünü görmek; evin hanımefendisinin veya hizmetçinizin öleceğine işarettir.

Cabir Mağribi :
   Çakmak çakıp kandil yaktığınızı görmek; evliyseniz çocuk sahibi olacağınıza, bekarsanız evleneceğinize, yolculukta olan bir yakınınız varsa selametle geri döneceğine

Şehirde çok sayıda kandil olduğunu görmek; bulunduğunuz şehirdeki vali veya yargıcın adil biri olduğuna, insanların huzur içinde yaşayacaklarına işarettir.

İsmail Eş’as :
   Elinizde çok sayıda kandil olduğunu görmek; saygınlık elde edecek bir çocuğunuz olacağına işarettir. Aynı rüyayı fasık biri görürse, tövbe edip Allah'ın yoluna döneceğine, müşrik biri görürse, hidayet bulup Müslüman olacağına işarettir. "(Ey Peygamber, biz seni) Allah’ın izniyle, bir davetçi ve nur saçan bir kandil olarak (gönderdik)."[133]

Kandilinizin söndüğünü görmek; çocuğunuzun öleceğine veya saygınlığınızın azalacağına

İki elinizde de kandil olduğunu görmek; dünya ve ahirette muradınıza ereceğinize

Elinizde çift delikli veya çift fitilli bir kandil olduğunu görmek; ikiz çocuğunuz olacağına işarettir.

İhya Rüya Tabirleri :
   Yanan kandil hamile kadın için erkek ve ilim ehli bir çocuğa, hasta için şifaya, genç kız için kocaya, gizli şeylerin açığa çıkmasına, Kandilin söndüğünü görmek vefat etmeye, Gündüzün kandil yahut ışıkla yürüdüğünü görmek din yolunda istikamete, Kandil kkadına, insana yol gösteren kimseye, onun fitili çocuğa yahut kendisinden faydalanılan şeye, Kandil kabı insanın karakterine, hayat ve geçimine delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüyasında Camii kandilini yaktığını görenin, dindar bir oğlu olur. Kandil ve kandiller görmek; din ve takva ile yorumlanır. Söndürmek bunun tersidir. Evinde yanan bir kandilin söndüğünü görenin; ya kendisi, yahutta oğlu ölür. Bir rivayete göre makamından azl edilir.
Kirmani'ye göre, idare kandili (çırağ) görmek; evin hademesiyle yorumlanır.
Bir başka tabirci ise, rüyanın ev sahibini temsil ettiğini söylüyor.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: İdare lambasını, çakmak veya kibritle yakanın çocuğu olur. Bekarsa evlenir yahut bir cariye alır. Gurbette kimsesi varsa, selametle döner.
İbn-i Sirin demiştir ki; yanmakta olan birçok kandil (çırağ) görmek; adil melik, insaflı hakim ve zahid alimle tabir edilir. Bir kavle göre o yerde; düğün, ziyafet gibi neşeli bir hal yaşanır.
İsmail el'Eş'as şöyle diyor: Elinde yanan bir çırağ gören, evlat sahibi olur. İtibar ve makama kavuşur. Günahkarsa, tevbe eder. Müşrikse, hidayet bulur. Müslümansa ibadet etmeyi başarır. Elindeki idare kandilinin yani çırağın sönmesi, yukarıdaki yorumların tersidir. Ayrıca evlat kaybıdır. Elinde çifte fitilli kandil görenin, ikiz çocukları olur.
Ebu Said'ül Vaaz buyuruyor ki: Rüyada yanan çırağ görmek; kalp temizliği, din kuvveti ve murattır. Bir çırağ yakarak etrafı aydınlatan ilim tahsil eder. Çırağı üfleyerek söndüren, bir adama haksızlık yapmak ister. Fakat, muvaffak olamaz.

Molla Cami Tabiri :
   Rüyada görülen minare kandili, oranın hizmetçisidir. Rüyada minarenin kandilinde görülen eksikliği ve fazlalığı, evin hizmetçisine nispet edilir. Bazen de minare zevceye işarettir. Daha ayrıntılı bilgi için LAMBA konu başlığına bakınız
Etiketler; rüyada kandil yakmak rüyada kandil gecesi rüyada kandil günü rüyada kandil simidi dağıtmak rüyada kandili kutlamak rüyada kandil orucu tutmak rüyada kandil simit görmek rüyada kandil mesajı görmek rüyada kandil kutlamak rüyada kandil gunu olduğunu görmek rüyada mübarek gün görmek rüyada mevlid kandili olduğunu görmek rüyada miraç kandili olduğunu görmek rüyada eski gaz lambası görmek rüyada kandil gecesi olduğunu duymak rüyada kandil yakmak rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi