Rüyada KAPLUMBAĞA Görmek

   Rüyada kaplumbağa görmek beğenilme ve ün yapma arzusunda olan bir kadın ile tabir edilir. Bu kadın hoş görünümlü, boylu poslu, bakımlı ve çekici bir kadın olarak yorumlanır. Kaplumbağa devlet kurumundaki en yetkili, en tepedeki kişiye de delalet eder. Rüyada kaplumbağa görmek alim olmaya ve zenginliğe işaret eder.
Rüyasında bir kaplumbağası olduğunu ya da evinde bir kaplumbağa olduğunu gören kişi, ulvi mertebede olan bir kişiden ya da bir din adamından büyük bir destek görerek sıkıntılarından, dertlerinden ve yaşadığı zorluklardan kurtulacak demektir. Rüyada görülen kaplumbağa tabirleri bunlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda dedikoduya, sırra, kurnazlığa, bir şeylerden kaçmaya ve kırılmış ya da bozulmuş şeyleri yeniden kullanılabilir hale getirmeye işaret eder.


Rüyada Kaplumbağanın Görülmesi
Rüyada KAPLUMBAĞA Görmek ne demektir?
Rüya tabiri nedir?


Rüyada KAPLUMBAĞA Görmek Rüya Tabirleri


Rüyada Su Kaplumbağası Görmek
   Rüyada su kaplumbağası görmek vefa olarak tabir edilir. Su kaplumbağası mutlu ve sağlıklı bir yaşam anlamına gelir. Bazen de bu rüya kişinin yapacağı bir deniz yolculuğuna işarettir. Sadece gezmek için yakında bir deniz turuna çıkmanıza ve bu yolculuk sırasında oldukça keyifli ve güzel zamanlar geçirmenize yorulabilmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Yavrusu Görmek
   Rüyada kaplumbağa yavrusu aile bireyleri ile tabir edilir. Yavru kaplumbağalar aileye yeni katılacak olan bireylere ve evli olmayanlar için mutlu yuvalar kurmaya işaret eder. Bazen de bu rüya gören kişinin küçük bir seyahate çıkması anlamına gelir. Sevdiklerinizle birlikte tatil yapacağınıza veya araba ile yolculuk edeceğinize; bazen de kendinize alacağınız küçük bir eve işaret eder.

Rüyada Kaplumbağa Öldürmek
   Rüyada kaplumbağa öldürmek kişinin düşeceği hatalar ve sonrasında yaşayacağı sıkıntılar ve zorluklar anlamına gelir. Bu rüya bazı tabircilere göre ise aynı evde yaşadığınız bir kişi ile yaşayacağınız anlaşmazlıklara, tatsızlıklara ve küçük çaplı küsmelere yorulur. rüyasında kaplumbağa öldüren kimse akrabaları ile arasını açar ya da uzak bir memlekete yerleşerek insanlarla diyaloğunu keser.

Rüyada Kaplumbağa Yakalamak
   Rüyada kaplumbağa yakalamak şans anlamına gelir. Kişinin karşısına çıkacak güzel kısmetlere ve işlerin aksamadan düzgün şekilde ilerlemesine delalet eder. Bu rüya yakın zamanda bekar kimseler için evliliğe, evli insanlar için güzel bir çocuğa, hangi dileği varsa gören kişinin onun yakında gerçekleşmesine yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Ölüsü Görmek
   Rüyada kaplumbağa ölüsü görmek ticaret hayatında kişinin karşısındaki engelleri kaldırması anlamına gelir. Kaplumbağa ölüsü bazen de ucuz bir mala konmaya ya da yapacağınız bazı çalışmalarda dilediğiniz başarıyı yakalamayacağınıza yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Yemek
   Rüyada kaplumbağa yemek büyük bir iş için girişimde ya da atılımda bulunmak anlamına gelir. Kaplumbağa yiyen kimse yeni bir başlangıç yapar. Bu başlangıç özel hayatta olduğu gibi iş yaşamında da olabilmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Sevmek
   Rüyada kaplumbağa sevmek kişinin iyi niyetlerine, iyi düşüncelerine işaret eder. Rüyasında kaplumbağa seven kişinin güzel ve temiz kalpli biri olduğu tabir edilir.

Rüyada Bir Kaplumbağaya Sahip Olmak
   Rüyada bir kaplumbağanızın olduğunu görmeniz yakında salih bir kimse ile arkadaş olacağınız anlamına gelir. Bu rüya herkes tarafından sevilen, güç ve kuvvet sahibi bir kimse ile tanışmaya ve ondan oldukça fazla iyilik ve menfaat görmeye delalet eder. Bazen de bir arkadaşınız sayesinde tüm kötü alışkanlıklarınızdan kurtulup rahata ereceğiniz anlamındadır.

Rüyada Kaplumbağanın Eve Girmesi
   Rüyada eve giren kaplumbağa, dost meclisi, arkadaşlarla buluşma veya bir grup ile güzel vakit geçirme anlamlarına gelir. Bu rüya size dost olan birkaç kişi ile birlikte küçük bir seyahate çıkmaya, onlarla birlikte geçireceğiniz birkaç güne veya hiç tanımadığınız iyi huylu insanlardan oluşan bir meclise girip burada sizin faydanıza olacak ve doğru yola erişmenizi sağlayan kimselerle arkadaş olacağınıza yorulabilmektedir.

Rüyada Ölü Kaplumbağa Bulmak
   Rüyada kaplumbağa bulan kimse uzun süredir birlikte olduğu bir arkadaşının ihanetine uğrar. Bu rüya siz dost görünen ama içten içe sizi kıskanan ve kötülüğünüzü isteyen bir kişinin varlığına işarettir. Bazı alimlere göre ise böyle bir rüya yapacağınız yanlış hareketler sonucunda size destek veren bazı insanların bu desteklerini kaybedeceğiniz anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaplumbağa İle Konuşmak
   Rüyada kaplumbağa ile konuşmak, sürekli süslenip püslenip dışarı çıkan, kendisini yabancı erkeklere beğendirmeye uğraşan bir kadının varlığına delalettir. Böyle bir rüya gören kişi bahsi edilen şekilde bir kadınla tanışır veya onunla bir gönül ilişkisine girer. Bazen de bu rüya kadınlar arasında fitne çıkaran ve insanlarına huzurunu bozan kötü niyetli bir kişidir.

Rüyada Çöplükte Kaplumbağa Görmek
   Çöplükte görülen kaplumbağa, dünyada kendisine hiç değer verilmeyen, hor görülen, sözü dinlenmeyen; ama Allah katında derecesi yüksek olup, her duası makbul olan fakir bir adamdır. Bu rüya çevrenizde böyle bir kişi olduğunun habercisidir. Bazen de bu rüya, dışarıdan kötü olarak bilinen bir adamın gerçekte iyi kalpli ve iyi huylu olmasına ve onun elinden insanlara ulaşacak hayırlara işaret eder.

Rüyada Kaplumbağa Eti Görmek
   Rüyada görülen kaplumbağa eti, ilim, irfan, ders ve eğitimle ilgilidir. Bu nedenle rüyada kaplumbağa eti yiyen kişi, ilim öğrenmek için yola çıkar. Bu rüya sizin kendinizi okuyarak ve yeni şeyler öğrenerek geliştireceğinize ve hayırlı ilimle meşgul olup insani anlamda derecenizin artacağına işarettir.

Rüyada Yola Atılmış Kaplumbağa Görmek
   Rüyada sokağa veya herhangi bir yola atılmış kaplumbağa faydalı ilimden uzaklaşmaya, kendisine hayır getirecek güzel şeyleri terk edip iyi olandan vazgeçmeye işarettir. Bu rüya bazen de eski eşyalarınızdan kurtulup yerine güzel ve yeni eşyalar alacağınıza veya evinizi yenileyeceğinize de yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Ezmek
   Rüyasında kaplumbağa ezen kimse eline geçen güzel bir fırsatı değerlendiremez. Bu rüya özellikle çalışma hayatınızda başınıza gelecek birtakım olumsuz olaylar sonucunda üzüleceğinize ve bu olumsuzlukların daha çok sizin yüzünüzden olacağına yorulur. Bu rüya bazen de ilim öğrenmeyi terk etmeye, faydasız işler peşinde koşup hayatını boş bir şekilde geçirmeye de işarettir.

Rüyada Kaplumbağa Çorbası Görmek
   Rüyada kaplumbağa çorbası gören, onu yapan veya içen kişi için talihli ve güzel bir dönem başlar ve hem özel hayatında hem de iş yaşamında birtakım başarılar üst üste gelir. Bu rüya genellikle berekete, kısmete ve nimetlere yorulur. Her anlamda elinize geçecek para, mal gibi maddi imkanlar ve uzun süredir umut ettiğiniz müjdeli havadisler anlamına gelmektedir.

Rüyada Uçan Kaplumbağa Görmek
   Rüyada görülen uçan kaplumbağa hayatınızda kendinize bazen ulaşılması güç olan hedefler koyduğunuzun ve bu hedeflere ulaşamadığınız içinde hemen üzülüp, moralinizi bozduğunuzun göstergesidir. Bu rüya sizin için hayırlı olmayacak ve imkansız olan şeyler için sürekli dua edip olmasını istemenize rağmen, bu dileklerin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmektedir.

Rüyada Kaplumbağa Beslemek
   Rüyada kaplumbağa besleyen kişi zamanla büyük bir şöhret ve ün kazanarak herkesin tanıdığı birisi haline gelir. Eğer yaşadığınız zorluklara sabredip çalışmaya devam ederseniz yakın zamanda elinize birçok fırsat geçer. Bu fırsatları değerlendirdiğinizde de istediğiniz ve arzu ettiğiniz bir yaşama ulaşır ve daima rahat edersiniz.

Rüyada Kaplumbağa Yumurtası Görmek
   Rüyada görülen kaplumbağa yumurtası, bazen çocuğa ve kişinin eşinin hamile olmasına işarettir. Özellikle çocuğu olmasını isteyen kimseler için bu rüya, yakın zamanda bir evlada kavuşacakları anlamına gelir. Bazı tabircilere göre ise bu rüya ele geçecek az miktarda paraya veya menfaate yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağanın Saldırdığını Görmek

   Rüyada kendisine kaplumbağanın saldırdığını gören kişinin yaptığı ameller boa gider veya aslında kendisine zarar verecek işler peşine koşar. Bu rüya bazen de yanlış hareketler yapmanız sonucunda dindar ve salih bir grup insan tarafından tahkir edilip dışlanacağınıza veya bu insanların ayıplamasına maruz kalacağınıza işaret eder. Kendisine kaplumbağa saldıran kişi hidayete erdikten sonra sapkınlığa düşer veya faydasız ilim peşinde koşar.

Rüyada Kuyruklu Kaplumbağa Görmek
   Rüyada kuyruklu kaplumbağa gören kişi, elde etmek istediği başarılara ek olarak hiç hesapta olmayan nimetlere ve menfaatlere kavuşur. Bu rüya yapacağınız çalışmaların boşa gitmeyip size büyük nimetler olarak döneceğine ve böylece hayatınız boyunca güzel ve hayırlı bir yaşamı süreceğinize yorulur.

Rüyada Kabuksuz Kaplumbağa Görmek
   Rüyada kabuksuz kaplumbağa görmek farklı şekillerde yorumlanır. Bazen bu rüya elindeki malı kaybetmeye veya mekan değişikliğine; bazen de kişinin ilim öğrenirken bunu yarıda bırakıp faydası işlere yönelmesine işarettir. Kabuksuz kaplumbağa size ulaşacak hayırların yanında şerli durumlara, iyilikle beraber kötülüğü, sıkıntı ile birlikte ferahlamaya, yanlışlarla beraber doğrulara yorulmaktadır.

Rüyada Kaplumbağa Sürüsü Görmek
   Rüyada görülen kaplumbağa sürüsü birden fazla konuda iyiliğe ve menfaate kavuşacağınıza ve size ulaşacak farklı güzelliklere işaret etmektedir. Rüyasında kaplumbağa sürüsü gören kimsenin eline hiç tahmin etmediği ve çok az kişiye nasip olacak bir servet geçer. Bu rüya özellikle maddi anlamda ferahlamaya, para kazanmaya, mal ve mülk edinmeye ve her türlü sıkıntıdan kurtularak dünya hayatında birçok nimet edinmeye işarettir.


Tiflisi Tabirleri :

İmam Cafer Sadık (a.s) :

Rüyada kaplumbağa görmek üç kimseye işarettir:

1- Bilge

2- Zahit

3- Sanatkar.

Allame Meclisi :

Kaplumbağa görmek; mal elde edeceğinize işarettir.

İbn-i Şirin :

Kaplumbağanız olduğunu veya bir kaplumbağanın evinize girdiğini görmek; zahit biriyle arkadaş olacağınıza

Kaplumbağa eti yediğinizi görmek; yediğiniz et miktarınca ilim öğreneceğinize işarettir.

Çağdaş Ulema :

Kaplumbağa öldürmek; bir destekçinin desteğini kaybedeceğinize

Ölü kaplumbağa bulmak veya yemek; bazı dış etkenler nedeniyle bir destekçinizin desteğini kaybedeceğinize işarettir.

Diyanet Rüya Tabiri :
   Bir kimsenin rüyasında bir kaplumbağa görmesi kimsenin işlerinden düşünceli ve temkinli hareket etmesi gerektiğine delaletle tabir olunur.

İhya Rüya Tabirleri :
   Süslenip püslenerek kendini erkeklere gösteren kadına; hakim ve savcıların başkanına, bilgin kimseye, Kötü ve pis yerlerde görülen kaplumbağa, cahil ve dünya ehli insanlar arasında kadir ve kıymeti bilinmeyen alime, Onun etini yemek male, menfaate ve ilme delalet eder.

Seyyid Süleyman :
   Rüyada kaplumbağa görmek, zahid, abid ve ilim sahibi bir zatla tabir edilir. Eline kaplumbağa geçtiğini gören, böyle bir insanla dost olur. Bir yolda, bir mekanda veya çöplükte kaplumbağa görmek; civarda kendisine ehemmiyet verilmeyen kıymetli bir insanın varlığına işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Kaplumbağa görmek; kadı ile yorumlanır. Bir rivayete göre, erkeklerle düşüp kalkan süslü bir kadına delalettir. Kaplumbağa eti görmek, bilhassa yemek, ilim ve irfanla tabir edilir.


MollaCami Tabiri :
   Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden kadına işarettir. Bazı tabirciler kaplumbağa hakim ve savcıların reisine işarettir. Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin (Peygamberlerin) ilimlerinden bir ilme işarettir.Bazı tabirciler de bir kimse kaplumbağa etini yese, hayır ihsan ve menfaat ve mala kavuşur, dediler. Rüyada kaplumbağa rastladığını veya ona malik olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir alim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur. Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görse, orada itinaya şayan bir ilim terk edilmiş olmasına işarettir. Bazı tabirciler ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye işarettir, dediler.
Etiketler; rüyada kaplumbağa görmek islami rüyada kaplumbağa görmek imam nablusi rüyada su kaplumbağası görmek rüyada kaplumbağa ısırması rüyada kaplumbağa öldürmek rüyada denizde kaplumbağa görmek rüyada yeşil kaplumbağa görmek rüyada ters dönmüş kaplumbağa görmek rüyamda gördüm nedir ne demek demektir ne anlama gelir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

RSS

HayrolaRuya © 2018 - Powered By Blogger

İletişim | Gizlilik Politikası | Telif Bildirimi